| cata_7040 a întrebat:

TELENOVELA :-)) Buna. Cine a spus ca prostia se plateste...bine a zis. Pe scurt la Revelion 2005 am inceput o relatie cu un amic. Dupa aproape 2 ani mi-a dat papucii pentru o colega de facultate de a lui. 4 luni nu am vorbit, nu ne uitam unul la celalalt desi eram in aceeasi gasca. Dupa aceste luni a insistat sa ne impacam si eu am zis da deoarece nu il uitasem si nu aveam pe nimeni. Dupa alte 7 luni de relatie mi-a dat iar papcuii afirmand ca vrea sa isi traiasca viata. Dupa o luna a venit plangand ca nu poate trai fara mine. Iar am cedat. Dupa alti aproape 2 ani iar mi-a dat papucii deoarece au existat niste conflicte intre familiile noastre si a zis ca nu suporta. Alte 6 luni in care nu am avut nici un contact. Intamplarea a facut ca in iulie ne-am intalnit intamplator pe strada in Bucuresti. Mi-a dat add dupa un alt id deoarece vechil era pe ignore, ...am redevenit,, amici" asa cum spunea el. A insistat si la cata durere era inca in sufletul meu am cedat iarasi, desi el nu vroia o relatie. Acum nu am mai rezistat sa fim amici cu beneficii asa cum dorea el si iar am dat ignore si pe al doilea id. Vad ca a incetat si cu telefoanele. Oare am scapat de tot? De dorit mi-as dori sa fiu cu el, deoarece nu am avut pe nimeni in toti acesti ani ( el a avut zeci). Stiu ca nu e normal. dar ma intreb de ce oare tot ma doare atat si nu pot sa il dau Dracului la cate mi-a facut si sa nu ma mai intereseze persoana lui. Zici ca e un iad viata mea sentimentala :-(

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Dupa primele 2 ori nu cred ca ar fi trebuit sa'l mai ierti.
Aici e mai mult greseala ta. Dar erai orbita de dragoste.
Tine'l la distanta, pentru ca iti faci foarte mult rau.
Cu timpul o sa treci peste toate, dar dureaza.

| elasexygagica a răspuns:

Eu zic sa il uiti nu te merita kiss sunt o gramada de baieti bunoci in lumea astalove struck vei gasi tu un bunoc care sa te merite kiss

| anaaa13 a răspuns:

Pai mie sincer mi se pare ca profita de faptul ca poate sa se intoarca oricand la tine si tu sa il accepti.si asta e in dezavantajul tau.
Il iubesti prea mult si probabil d'aia il ierti mereu, dar totul are o limita si ar trebui sa te gandesti ca in primul rand nu te merita happy.
Take care si sper ca te-am ajutat :*

| Agradável a răspuns:

Doamne... daca as avea o iubita ca tine :X:X mama mama!

Dupa ce ti-a facut tu inca il mai iubesti? Lasa-l sunt o gramada de baietii pe lumea asta. Si nu poti sa renunti la el pentru ca tu chiar l-ai iubit si de aceea dar, incearca sa-l uiti big grin

Baftawinking

| CokoStar a răspuns:

Asta nu se cheama relatie, m-am uitat la poza ta, arati bine si daca erati in aceeasi gasca el tea cunoscut si ca persoana, nu inteleg cum s-a putut cupla cu altele pe care nici nu le cunostea si nici el nu stie ce vrea.

| Aidutz a răspuns:

Eu cred ca nu te place, cand nu mai are pe nimeni apeleaza la tine...gaseste pe altcineva si gata te lasa.Nu cred ca ai scapat de el. Te-as sfatui sa nu-l mai bagi in seama si dupa sa vezi ca-si gaseste alta sunt atatea fete pe pamanthappy. Faci cum vrei e viata ta:*winking eu ti-am zis doar:XSucces!

| cata_7040 explică:

Stiu.Asta am si incercat sa fac de atatea ori cand mi-a dat papucii. Prima oara nu il bagam in seama desi eram in aceeasi gasca. Ultima oara i-am dat ignore pe mess, nu am mai vb la tel, evitam locurile unde stiam ca as putea sa il intalnesc.etc. Acum la fel. i-am dat ignore pe mess, nu inainte de a-i spune si de ce. Apoi a intrat sa vb pe facebook. L-am blocat si acolo. Apoi m-a mai sunat 2 zile si apoi nu a mai sunat deloc. nu stiu, e aiurea rau situatia asta... e un calvar.