| inger_5358 a întrebat:

am si eu nevoie de niste pareri, am fost cu un baiat vreme de un an dupa care i-am dat papucii, mi se parea ca nu ma mai baga in seama el insa era ocupat cu antrenamentele si tezele, am stat despartiti un an jumate apoi ne-am revazut pe la tara unde ne-am si cunoscut si ne-am impacat. am stat 7 luni impreuna iar el m-a parasit pentru altcineva nu m-am opus, nu m-am mai luptat pentru el si mi-am propus sa- ranesc si el. m-am combinat cu cineva la 10 zile dupa despartire. el a vazut intr-o zi pe mess poza cu noua cucerire la avatar ( el a decis sa nu rupem legaturile) si mi- s-a parut un pic gelos.am mai vorbit ca amici ceva vreme. momentan sunt singura iar el a aflat.acum cateva zile ne-an revarut (tot la tara) si facea tot posibilul (sau asa mi s-a parut mie) sa fie cat mai aproape de mine in grupul de prieteni.seara cand am iesit din nou am vorbiot am glumit iar la un timp eu am ecis sa plec acasa pentru ca era tarziu. s-a apus si mi-a zis sa raman daca nu ma ia pe sus (ceea ce a zi facut, eu zbatandu-ma sa ma lase jos). a cedat si a plecat acasasuparat. a doua zi am iesit iar si cineva s-a luat de mine. fostul prieten mi-a luat apararea ba chiar a incercat sa-l bata pe tip, eu m-am bagat intre ei ca sa nu iasa scandal. tipul a cedat si a plecat. el trebuia sa plece acasa si mi-a zis ca mai vorbim pe mess si sa nu fiu suparata pe el. oare ce inseamna toate gesturile astea? oare ma mai iubeste? incearca sa se impace cu mine? ps eu inca tin la el dar nu ii arat asta ce ar trebui sa fac? astep raspunsuri.multumesc. pup

Răspuns Câştigător
| 202 a răspuns:

Cel mai bine ar fi! sa te impaci cu el si sa. i spui de la inceput ca vrei o relatie serioasa nu o joaca dea vatea.ascunselea:pentru ca voi asta ati facu tu l.ai parasit si el si. a luat revansa
si daca vrei s ate impaci cu el trebuie sa. i spui de la inceput ca nu vrei sa vorbiti in gluma doar ca sa fii chit cu el! daca ma intelegi :*

si totul va fi bine...pentru ca din cate ai sp tu si el tine la tinewinking
alfel nu te mai baga in seama si te trata ca o simpla fosta gagica a lui... daca ma intelegi!

AI GRIJA DE TINE love struck

6 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Pai ai 2 variante. cert este ca tipul nu se apropie iar de tine degeaba.clar vrea ceva.
prima varianta ar fi ceea ce presupui tu. poate vrea sa va impacati. poate vrea sa reia relatia cu tine sperand ca de data asta va fi mai bine.
a doua varianta este ca nu vrea decat sa fiti amici si incearca sa se apropie de tine ca un amic, nu ca un posibil iubit.
stau si ma intreb de ce nu stai de vorba cu el despre asta.eu asta as face in locul tau. l-as chema deoparte si i-as pune lui aceste intrebari.asa clar as afla ceea ce vreau sa stiu chiar de la sursa.nu incerca sa ii arunci faptul ca el se apropie de tine in fata, ca pe un pacat.incearca sa ii explici ca ai observat ca incearca sa se apropie de tine iar si ai vrea sa stii de ce face asta.care sunt intentiile lui.
o alta varianta ar fi sa astepti si iti vei da seama cu timpul ce vrea cu adevarat.in timp se va apropia si mai mult, incercand sa reia relatia, sau se va opri aici, incercand sa iti fie amic.
oricum, ca sa iti raspund si mai concret la intrebare, mie mi se pare, ca momentan, incearca sa iti fie numai amic. orice amic ia apararea unei amice in fata unui tip care o supara si orice amic poate sa isi ia prietena pe sus.pana acum nu a dat semne cum ca ar vrea sa fiti iar iubiti, cel putin eu nu le vad.

| Biia a răspuns:

Pai prima data ai gresit uh. puteai sa'l intrebi dc nu va ma intalniti asa des, iar a2a oara poate nu a mai avut el incredere in tine... poate ca i s-a parut ca te'ai impacat cu el doar ca sa nu stai singura. Oricum trecut trebuie sa ramana in urma si cert este ca voi 2 ar trebui sa aveti o discutie. Daca uh intr'adevar tii la el si el la tine, impreuna poate reusiti sa gasiti o solutie pentru problemele voastre. Daca in urma discutie constatati ca puteti sa incepeti relatie de la zero, e totul ok, dar daca nu, o relatie de prietenie nu strica niciodata.Nu mi se pare normal ca daca voi2 v'ati despartit nu mai puteti ramane prietenii.
Take care!kiss. Si dupa parerea mea singure metode este sa discutati doar voi2.

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Salut, Inger!
Am citit si eu mai jos ce ziceau restul. Hmmm, ar putea fi putin jenant pentru noi, copii,( ca asta suntem toata viata) sa purtam o discutie face2face despre lucrurile acestea.
Uite, mie sincer mi-ar fi putin naspa sa-l intreb, iar daca as face-o cred ca as arde de mi s-ar inrosi si urechile.
Eu daca as fi in locul tau cred ca m-as apropia si eu de el. Ceea ce ati facut voi a fost plin de orgoliu, adica ati incercat sa va platiti reciproc cu aceeasi moneda.
In fine. Si un baiat cu care nu aveam prea multe legaturi facea gesturi de genul si nu am facut altceva decat sa ma apropii si eu.

Daca tot i-ai platit cu aceeasi moneda ("sa-l ranesc si eu"), plateste-i si acum cu aceeasi moneda si apropie-te si tu.
Mai bine regreti ceva ce ai facut decat ceva ce n-ai facut la momentul potrivit.

Te pup, Pissy!:*

| WickedBoy a răspuns:

Nu il meriti.Sinceroh go on

| Roxynutza_7660 a răspuns:

Am trecut prin asa ceva. mai bine nu te mai gandesti la el. Distruge tot ce ai de la el sau cu el (poze.cadouri etc). Uita-l! E cel mai bine.Cauta un alt baiat, unul care sa te aprecieze.Nu uita daca s-a sfarsit o data rau, ce te face sa crezi ca nu va fi din nou la fel? Am trecut prin asa ceva stiu ce-ti spun.Ne-am impacat de n ori. Nu a fost bine. S-a sfarsit mereu rau si am fost cu el 2 ani jumate. App. E treaba ta ce faci, dar gandeste-te bine pana sa faci un pas.

| Adelina04 a răspuns:

Ar trebui sa nu te mai joci cu el. Cum adica "ti-ai propus sa-l ranesti"? Asta se face unei persoane la care se presupune ca tii? Eu nu prea cred. Ar trebui sa-i spui clar ce simti si sa nu te mai prefaci. Clar ca tine la tine. Eu sa fi fost in locul lui, daca prietena s-ar fi combinat la doar 10 zile dupa despartire n-as mai fi incercat sa o cuceresc si mi-as fi dat seama ca nu ma merita. Sper ca m-ai inteles si ca nu te-ai suparat
Take care