| wannabe a întrebat:

Toate prezervativele contin lubrifianti?

5 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Xista doua feluri de prezervative : masculine si, mai nou, feminine. Cel masculin - simplu - se deruleaza pe penisul erect, acoperindu-l de la gland si pana la baza - cum s-ar spune, "din cap si pana in picioare". Cel feminin este ceva mai "complicat"... este mai mare si se introduce in vagin devenind un fel de captuseala a vaginului. La capatul ce ramane afara din vagin (capatul deschis) este un inel mai mare pentru a impiedica alunecarea prezervativului in interiorul vaginului. La capatul care se introduce in vagin (capatul inchis) este un alt inel care "tine" prezervativul in interiorul vaginului.

Exista prezervative de diferite culori sau transparente, de diferite dimensiuni, cu sau fara lubrifiant, cu sau fara spermicid, cu diferite texturi (special pentru o mai buna stimulare a vaginului), de diferite grosimi, cu diferite arome... Nu tine sa spui ca nu se gaseste "pe masura" sau ca are gust naspa. Si daca totusi ai impresia ca prezervativul "iti face probleme" gandeste-te ce ar insemna ca virusul imunodeficientei umane (HIV) sa iti "faca probleme"...

Este adevarat, uneori poate crea senzatii putin "altfel" sau "diferite" decat cele pe care le ai atunci cand nu il folosesti. De altfel, acesta este si motivul cel mai des invocat pentru a renunta la folosirea lui. Dar folosirea unui lubrifiant poate face prezervativul "invizibil". Sau folositi un prezervativ pentru femei. Fiind mai larg, folosirea prezervativului pentru femei, poate atenua posibila senzatie de strangere, pe care ar avea-o barbatul. Faptul ca folosirea prezervativului poate reduce din senzatiile de excitare, le poate fi de folos celor care vor sa-si controleze mai bine momentul ejacularii.

Folosirea prezervativelor si faptul de a fi intotdeauna pregatiti sa va protejati nu este un semn ca sunteti usuratici ci, din contra, este un semn de maturitate, este un semn sa stiti ce este bine pentru voi.

| rey a răspuns:

Nu chair toate sunt si fara dar alea sunt fffff ieftina fara, dar oricum cu un preludiu bun... cei ala lubrefiant?confused nu prea mai isi are loculhappy

| vampirika a răspuns:

Nu toate prezervativele oh go on

| Titi_7923 a răspuns:

Nu toate contin lubrifiant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. unele au gust de lamaie. spunea o prostituata, ca de la ele i se strepezesc dintii.