| albastrel a întrebat:

Tocmai am avut o mica disputa cu prietenii mei... vesnica faza...baieti au voie sa insele, fetele nu! baietii daca o fac cu o groaza de fete sunt smecheri in schim fetele au voie sa o faca doar cu 2 max 3 pentru ca apoi sunt catalogate drept femei usoare... Voi ce parere aveti despre asta? Cum vedeti voi ca trebuie sa fie viata sexuala la baieti si cum trebuie sa fie la fete?

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca atat femeile cat si barbatii ar trebui sa faca sex doar cu parteneri/partenere pe care ii/le iubesc, de care ii leaga sentimente si intimitate. Mi se par demni de mila toti oamenii care isi schimba partenerii ca pe ciorapi. Inseamna ca nu se respecta pe ei insisi si nici nu trezesc respect in cei din jur. Sotul meu mi-a spus o fraza memorabila la inceputul relatiei noastre: eu m-am culcat numai cu femei pe care le-am iubit. L-am respectat pentru asta si il consider un model de normalitate in acest domeniu.

| Anca a răspuns:

Albastrel-alinu stiu, ai atins un subiect sensibil pentru baieti.
Pt barbati subiectul asta nu pune nici un fel de probleme.

Dupa cum vad putini sunt cei care recunosc ceea ce gandesc de fapt.
Intrebare : Daca prietena voastra ar avea f multa experienta ce ar insemna pentru voi? Ca e curva sau ati aprecia-o?

Eu consider ca : in viata totul e permis atata timp cat nu faci rau nimanui din jurul tau.
Eu traiesc dupa cum imi place. E corpul meu, e viata mea, e patul meu si eu decid cati primesc in el.
In viata e bine sa gustam cam din tot ce poate ea oferi, ca mai apoi sa nu ne dorim sa fii facut un lucru si sa regretam ca nu l-am facut la timpul potrivit.
Si eu am fost una din alea cuminti, pana la un mom dat.
Apoi am decis ca prea sunt proasta pentru secolul asta, stand dupa fundul unuia si am inceput sa fac tot ceea ce am vrut sa fac. Cu cap bineinteles.

Ceea ce n-am facut si nu pot face : sa ma culc cu mai mult de 1 in aceiasi epoca. Adica, daca sunt cu unul, sunt doar cu el pana trec la urmatorul. Am fobia ca as ramane gravida si nu as stii care din ei e tatal. Deci nu vreau sa-mi complic viata!

Prefer sa traiesc clipa. Sunt la varsta la care, am depasit adolescenta, mi-am format o cariera si imi formez si un vis, am avut o relatie serioasa, sunt independenta din toate pct de vedere si nu. mi lipseste nimic.
Nu ma trag parintii la raspundere, nu ma trage prietenul la raspundere ( pentru ca momentan n-am ). Atunci de ce sa-mi pun piedici singura? DE gura lumii?
Mai departe de usa, lumea nu stie nimic. Eu nu traiesc cu lumea si nici nu ma intereseaza parerea lor.

Terminati cu gandirea comunista dragilor!

| albastrel explică:

Ma bucur ca macar aici gasesc baieti care sunt de acord cu mine!big grin

| albastrel explică:

Imi pare rau ca baieti nu prea au raspuns la aceasta intrebare. sad. oare fug de adevar?

| ina a răspuns:

Dar nici baietii nu raman doar la numele asta cand se culca cu mai mult de 3 fete. Oricum, fetele arunca cu noroi in baieti si baietii arunca in fete.Suntem kit.

| www a răspuns:

In general persoanele cu o "viziune comunista" asupra vietii sau doar prosti, considera curve femeiile care fac sex cu mai mult de 2 barbati. Poti sa faci sex si cu 2000 de barbati. Si ce-i cu asta?
Nu esti cu nimic mai"curva" decat un barbat care face asta.

| adi a răspuns:

Asta e un fel de discriminare, si baietii si fetele au libertate egala, e la fel de condamnabil un baiat care inseala ca si o fata.

| 20girl a răspuns:

Niciunii nu sunt mai sfinti decat altii! Acuma cu fetele asa-i ca sunt catalogate drept tarfe de unii baieti daca deja nu mai sunt virgine cand de ex ajung sa fie cu ei. Dar poate inainte de acel viitor prieten, fata a avut o relatie asa mai de durata, lunga in care chiar a pus suflet si na... a si facut-o happy, acum mai depinde si de baiat care cat asteapta dupa fata pana cand sa faca dragoste. Apoi despre baietii care au mai multe femei, da asa mai aud si eu ca asa cu cat ai mai multe femei cu atat esti privit mai ca si un zeu de catre ceilalti baieti... prostii. In fata mea e exclus asa ceva despre un baiat. Mie inca imi place ca nici el sa nu fi facut nimic. Sa fie virgin incabig grin sincer. Nu ma intere cine rade de mine, ca si eu sunt virgina si am 19 ani.
va pup

| adriana12 a răspuns:

Asta depinde de tine... Daca tii la tine iti gasesti un baiat cu care poti face toate nebuniile si sa ai o relatie stabila, serioasa. daca esti norocoasa nu o sa mai ai nevoie de al 2 lea...Succes! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu v-am mai scris, aveam 4-5 prieteni, nu trebuie sa stie niciunul de celalalt, unul la scoala unul in cartier unul la bunica in cartier (si nu are timp sa fie tot timpul cu mine ) si tot asa, mie nu mi-a pasat si nu imi pasa ce spune lumea, nu ascult, protectie si dati-i bataie, fara anale orale si alte tampenii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-as spune eu de ex iubitele mele dar mi-e ca ma blocheaza Raluca pentru limbaj obscen laughingrolling on the floor Eu sunt de parere ca fiecare si`o face cu mana lui(de majori vorbesc), iar eu stiu sigur ca nici un alt om nu te poate judeca pentru ca si el la randul lui face la fel. Nimeni nu este in masura sa judece pe altul\alta pentru ca are mai multi parteneri din moment ce viata nu are "arbitru". Eu merg pe principiul ca suntem datori cu o moarte, dar pana sa ma dezlipesc de ea, sa profit la maxim de bucuriile pe care mi le ofera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amindoua categoriile sint in mod egal oameni si au aceleasi drepturi la viata exact asa cum o intelege fiecare atita timp cit au grija fiecare ca jocurile lor sa nu le afecteze in nici un fel "libertatea"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@alllina si o faceai cu toti?laughing