| nimicaici a întrebat:

Tocmai m.am despartit de prietenul meu, ce sa fac, disper?!
el iubeste o alta fata, dar acea fata este prietena mea, si nah, nici ea nu il mai baga in seama
Dar ce sa fac, sa il tratez cu indiferenta? sau ce? el stie ca incca il iubesc.

1 răspuns:
| monyk a răspuns:

Buna,cea mai buna solutie e sa te resemnezi si sa incerci sa il uiti, dragoaste cu forta nu se poate, daca el iubeste pe alta nu ai ce face indiferent ca ti-e prietena ea sau nu.Viata merge inainte,nu te arata afectata,ci fi cu zambetul pe buze si da,trateaza-l cu indiferenta asa e cel mai bine,sa nu ii arati ca suferi si ca iti pasa ca atunci el va face in contra ta, asa fi indiferenta si ignora-l, daca cumva are sentimente pentru tine atunci iti va da el semne.