| ROB3RT89 a întrebat:

Tot ma contraziceam azi cu un prieten pe tema abordarilor...
El sustine ca femeile mai uratele sunt mai usor de abordat decat cele frumoase iar eu sustin contrariul.
Cele urate sunt cam complexate si traiesc cu impresia ca sunt luate la misto si au impresia ca barbatii vor doar sex,cam superficiale cei drept.
Cu toate ca sunt urate,sunt cel mai des abordate pentru ca inspira oarecum incredere si teama de refuz sau ori ce altceva scade in comparatie cu o fata mai frumoasa.
Cele frumose sunt invatate cu socializarea si nu prea sunt abordate, cel putin face to face.
Putini sunt cei care o fac cand vad fete frumose crezand ca la cele mai uratele au mai multe sanse in comparatie cu cele frumoase.
O dezizie eronata care functioneaza exact invers.
Pareri? Bune sunt cele de la cineva cu experienta, nu de la cei care se folosesc doar de logica!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul tine de experienta barbatului care le abordeaza.Nu conteaza cum arata femeia, atata timp cat acel barbat stie cum sa procedeze ca sa o atraga, ca sa o ''agate'' vorba aia.Parerea mea. big grin

| ROB3RT89 explică (pentru anonim_4396):

Da,e destul de relevant.
Eu ma refeream doar la comparatii, nu la experienta.
Daca vorbim de experienta, multi nu au curaj...

11 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Chestia cu frumos si urat e de obicei subiectiva. De multe ori ce mise pare mie frumos posibil sa ii se para altuia urat. Depinde de personalitatea fiecaruia, nu de cum arata. Pot fi si fete care ti se par frumoase, abordabile, si cele care ti se par urate inabordabile. NU E O REGULA! Nu mai generalizati.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Fetele urate sunt cel mai usor de abordat si de cucerit. Cele frumoase sunt si ele sociabile atata timp cat arati bine si la corp si la portofel. Deci tu te inseli in privinta asta. Incearca sa le ceri sa iasa cu tine undeva. 10 fete uratele si dupa incearca si cu 10 frumusele sa vezi ce patesti. Te asigur ca primele vor avea castig de cauza

| ROB3RT89 explică (pentru CatalinVictor1985):

Pai eu am zis sa raspunda cineva care a experimentat, din cate vad tu te bazezi mai mult pe logica si pe toate perceptile sociale de unde rezulta ca numai daca ai bani ai femei frumoase.
Ai zis si tu un adevar, cel referitor la aspectu fizic.
Am experimentat, si cu cele urate au fost cele mai nasoale experiente in comparatie cu cele frumose.

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Eu nu ma iau dupa logica ci dupa adevar. Pentru ca nu ai sa vezi tu prea multe fete sa stea cu tine daca esti lefter. Dar alea mai uratele vor sta destule. Asta nu e logica e un adevar pentru ca stiu din experienta mea si a prietenilor.

| ROB3RT89 explică (pentru CatalinVictor1985):

Daca experienta ta s-a rezumat la pustoaice de pana in 20 de ani, te cred.
Iar faza cu lefter, nu stiu ce sa zic, dupa 18 ani poti sa ai lejer un loc de munca, doar sa fi prost sau sa nu stai bine cu aspectu fizic ar favoriza esecu...

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Dupa ce raspunsuri dai e clar. Habar nu ai ce este aia realitate. Gasesti lejer un loc de munca? Pai poate tu da dar eu nu pentru ca nu vreau sa muncesc pe nasturi. In plus si fetele alea frumoase sau femei nu vor ratati fara bani iar daca gasesc pe cineva cu bani si urat unele il accepta pentru ca sunt rupte de foame(doar traim in Romania) dar altele il vor refuza. Eu ti-am spus ce sa faci inca de la primul comentariu. Tu incearca si vezi care e rezultatul. Dar nu cred ca vei incerca pentru ca e treaba multa. 20 de fete sau femei e cam greu sa practici si sa vezi cate refuza si cate nu.

| ROB3RT89 explică (pentru CatalinVictor1985):

Asa este,vorba aia "vulpea care nu ajunge la struguri spune ca sunt acri"
Tinere ti-am zis cum e treaba cu pustoaicele, acum daca inca nu ai observat, multe femei sunt independente.
Am practicat, nu am cerut sfaturi ca si cand as fi confuz.
Vream sa mai vad pareri si daca s-a vindecat lumea de conceptile sociale eronate.
Munca multa? Pentru unii da, adica in general.
Insa pentru altii e ceva lejer.

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Atunci daca vreai... de ce ma critici la fiecare raspuns al meu ca si cum tu le cunosti pe toate si eu nu. Tu chiar crezi ca eu sunt tanar si tu un om mare iar tu cunosti si eu nu. Afla de la mine ca nu cunosti nimic si asta din cauza raspunsurilor tale care nu numai ca sunt criticabile dar te da si de gol. Eu stau in Bucuresti oras destul de populat si afla ca uratele sunt cele mai usor de prostit. Dar se vede treaba ca tu vreai dar nu cunosteai

| ROB3RT89 explică (pentru CatalinVictor1985):

Nu are treaaba orasul, fete sunt peste tot.
Vad ca ti la parerea ta, ramai la eahappy
Toate cele bune!

| Raluca07SF a răspuns:

Depinde de persoana, nu conteaza daca e urata sau frumoasa, spre exemplu esti frumoasa dar esti pitipoanca atunci o sa fii abordata doar pentru interesul lor, dar daca esti frumoasa si stii sa nu te lasi asa usor pacalita este in favoarea ta asa si cu cele,, urate", am scris intre ghilimele deoarece toate sunt frumoase din diferite perspective, sper ca te-am ajurat, pa!winking