| wdexwjmwd a întrebat:

Tot vad intrebari de genu: "de ce toti barbatii sunt porci?", intrebari puse de femei care au fost inselate si care doresc sa-si verse amaru sau sa se razbune pe barbati.
Tot vad intrebari de genu: " de ce toate femeile sunt panarame?", intrebari puse de barbati care au fost inselati si care doresc sa-si verse amaru sau sa se razbune pe femei.
De unde atat de multe generalizari?

9 răspunsuri:
| MasterYoda a răspuns:

Simplu! femeile care dau numai de porci, sunt niste scroafe (genetica nu ne lasa sa facem cuplaje intre specii pe cale naturala), iar barbatii care dau de panarame, sunt tot ca ele (din acelasi motiv)

| AnonimDeOcazie a răspuns (pentru MasterYoda):

Dar dacă se întâmplă ca un bărbat de treabă sau femeie de treabă să dea numai de porci?

| mgtow a răspuns (pentru MasterYoda):

Nu toti sunt porci daca dau numai de panarame, poate sa fie si unu bun care da numai de nesimtite si zice gata nu mai vreau sa aud de ele sau o EA care isi alege drumul singuratatii, generalizezi si tu ca toata lumea. Nimeni nu se limita la ceva o stim cu totii.

| MasterYoda a răspuns (pentru AnonimDeOcazie):

Exceptiile care intaresc regula. plus ca situatiile acestea sunt date spre a trage invataminte...

| AnonimDeOcazie a răspuns (pentru MasterYoda):

Nu ştiu după ce filme îţi ghidezi viaţa, dar în realitate, în majoritatea cazurilor, cei buni au de suferit. Şi zilnic pe tot globul sute şi sute îşi i-au m*** doar pentru că-s de treabă şi nu "douchebag".

| MasterYoda a răspuns (pentru AnonimDeOcazie):

Extrauterin, ninge peste tine! vezi sa nu ti se ofileasca lalelele, lasa filozofia!

| AnonimDeOcazie a răspuns (pentru MasterYoda):

Filosofia, maestre.

| loryiii a răspuns:

Si eu am avut aceeasi intrebare. un raspuns concret sa fiu sincera nu am gasit. Doar banueli cum ar fi barbatii si femelile zic asa dp ce sunt dezamagiti in dragoste, atunci este punctul lor slab cand vad totul negru toate/toti zic: a sunt prosti naspa etc, dar peste o saptamana 2 se cupleaza cu alta/altu. Alta explicatie ar mai fi si ca intr-adevar multi / multe adica majoritatea chiar sunt cum spui tu mai sus. Adica un explemplu ar fi : pana sa cultivam noi o rosie un cartof, sau simpla gradina de la bunica dureaza ceva timp, si daca nu ai grija de ea este napadita de buruieni, buruienile sunt mai multe.Asa ar fi si in viata de zi cu zi. Femeile/ Barbatii rai sunt mai multi. Pup sper ca am ajutat.

| MayaWantsCookies a răspuns:

Pai femeile. inca nu i-au incercat pe toti. Si dupa cum au fost inselate, si au boala pe tot ce umbla pe doua picioare si e la genul masculin, tind sa aiba idei generalizate. Unele vin chiar cu concluzii preconcepute, de gen " nu vreau un iubit sau o relatie serioasa, toti sunt porci, blah blah misogini, pervi etc "
Iar la subpunctul 2. citeste mai jos, sigur apare vre'una ^^