| Venssyk a întrebat:

Totu-i foarte complicat. L-am cunoscut la un majorat, era dragut dar nu m-am gindit ca mai apoi pot sa ma indragostesc.Pe 1 februarie, seara am intrat pe facebook intr-un grup si acolo am vazut niste poze, am inceput sa privesc pozele cind colo vad o poza cu el, deja subiectul ¨el¨devenea interesant. A doua zi am aflat numarul lui de telefon, seara i-am scris msj prezentindu-ma si zicindu-i de unde il cunosc, am vorbit un timp prin msj dar la un moment dat mi-a cerut ID, apoi am inceput a vb pe mess, aproape in fiecare seara.Cum am mentionat mai sus incep sa ma indragostesc, ce sa fac nu stiu.Nu am vb cu el de doua zile, mii de ginduri imi trec prin cap. Ce parere aveti poate sa uit acum de el cit nu'i tirziu deoarece eu nu stiu eu nu stiu ce simte el pentru mine, poate sunt doar o prietena sau poate niciodata nu se v'a indragosti el in mine? Mentionez eu am 17 ani iar el peste citeva luni face 20 de ani. FUNDA

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg de ce iti este atat de frica sa traiesti?big grin(sau sa fii respinsa). Sa uiti de el acum pana nu e prea tarziu? Ei bine da, poti face asta daca vrei sa ramai in monotomie si sa ramai pe acelasi linie banala de plutirebig grin
In cele 2 zile in care spui ca nu ati mai vorbit poate a fost ocupat, poate a iesit in oras des, poate s-a angajat, poate chiar a iesit in oras cu o tipa( la urma urmei de ce sa iti pese, nu aveti nimic impreuna). Nu iti face griji si idei in privinta unei persoane. Oamenii urasc in general sa primeasca reprosuri pentru ce fac sau sa fie interogati strict. Cand apuci sa vorbesti cu el nu sari cu o intrebare de genul" de ce nu ai intrat pe messenger atata timp? unde ai fost?"
Tu ai 17 ani, el 20. 17 ani e o varsta atata de frumoasa incat e pacat sa pierzi zile din ea gandindu-te ca vei fi respinsa. Pur si simplu FA TOT CE ITI TRECE PRIM MINTE! Nu te gandi la ce zice el, la ce zic altii, gandeste-te la ceea ce vrei tuhappy Daca baiatul iti place spune-i pur si simplu ca iti este drag. Chiar daca nu iti va raspunde la fel iti garantez ca acele cuvinte il vor face oricum sa se simta bine. Cui nu i-ar placea sa vada ca este simpatizat? Asta ne da incredere in noi.
Viata e scurta, nu o pierde gandindu-te "ce s-ar intampla daca..." ci traieste-o facand ce vrei.happy De multe ori lucrurile iau intorsaturi ciudate si se intampla exact cum NU iti planifici. Poate esti respinsa si peste 2-3 zile te va cauta el in disperare, poate va simti aceiasi atractie, asta doar tu o poti afla cu putin curaj...

3 răspunsuri:
| oanaoana23 a răspuns:

Nu conteaza varsta draga mea. eu am avut relatii in care erau 8 ani diferenta. de ce nu ii dai o intalnire, iesiti la un ceai cald, ca tot e frig afara, si poate o sa va apropiati mai mult, o sa te cunoasca si el si o sa ii placa de tine. poate e rusinos, fa tu primul pas. bafta pupici

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Buna!
Poate a avut niste probleme sau a fost putin ocupat in ultima vreme.Nu cred ca este cazul sa te stresezi.Stiu cum te simti, insa ai rabdare.Nu te grabi! Intai de toate incearca sa il cunosti mai bine. Poate doar in felul asta iti vei da seama ce simte cu adevarat pentru tine.Nu il presawinking
Succes!

| Venssyk explică:

Pentru Unbroken : nu suntem din acelasi oras, weekend-ul acesta plec acasa la o prietena comuna, cu citeva zile eram sigura ca doresc sa pleca dar azi stau la ginduri...dar poate ai dreptate multumesc :*:*:*