| ady2005 a întrebat:

TPU ajutor sunt disperata! chiar nu stiu cui sa-i spun asta, m-am gandit ca aici e cel mai bine!
Sunt casa 6. Respectiv toti din clasa avem cate 12-13 ani, insa avem un coleg, are 15 ani, a fost transferat anul trecut, nu are tata, mama lui e in Italia, si a ramas cu bunica lui, nu e prost, si nici nu e rau, dar... nu vrea sa invete, si se tine de nebunii... a fumat din tigara electronica la scoala, vorbeste la ore, si multe altele. Chiar daca nu e el de vina, profesorii mereu il invinovatesc, bunica lui il bate in fiecare zi, poate si pe nedrept. Chiar mie mila de el, se simte coplesit. A avut deja probleme din cauza scolii chiar si cu politia si directoarea. Azi dupa ore si-a luat ramas bun de la mine, si prietenii nostri, si-a pus in geanta cartile cu care cica va face un foc, are niste chifle, bani, si un cutit. A zis ca nu-i mai pasa de viata lui. Cand mi-a zis ca fuge nu prea il credeam. Acum e ora 18:30 si am vorbit cu 2 colegi, si mi-au zis ca au incercat sa-l opreasca dar n-au putut, si se pare ca el chiar a plecat. Va rog, eu le-am zis sa anuntam pe cineva, dar mi-a zis sa mai asteptam. NUSTIU ce sa fac! Tatal meu a fost politist, poate sa-i spun lui sa vad ce se poate face? Va rog TPU dati-mi un sfat, el a zis ca nu-i pasa ce se va intampla cu el, a zis ca o sa fure din magazine. AJUTOR! VA ROG AJUTATI-MA!

5 răspunsuri:
| munteanuionvictor a răspuns:

Da, e bine să vorbești cu tatăl tău. El știe ce se poate face.

| Shimozukushiki a răspuns:

Dacă chiar ții la el, încearcă s vorbești cu tatăl tău (dacă zici că a fost polițist) spune-i să te ajute, dacă nu, singura soluție ar mai fi școala sau să încercați voi prietenii lui să îl ajutați

| ady2005 explică (pentru Shimozukushiki):

Cum sa-l ajutam? Nici macar nu stiu unde e!

| Randomuser2000 a răspuns:

Pleaca si tu in misiune sa l cauti, succes!

| JonBovi a răspuns:

Salutare! Eu sunt Lepy si am 17 ani si un penis imens de 8cm! Asta este decizia lui, asa ca respect-o! Oricum probabil o sa ii patineze stomacu de foame si o sa se intoarca la buna sa acasa asa ca nu iti face griji! Apropo, FCSB se va califica cu Lazio, se va duce alaturi de Gigi! Bafta!

Semnat, 8