| LittleRose a întrebat:

TPU ajutor va rog.Sa va povestesc. E un baiat care imi place foarte foarte mult. Aveam un presentiment ca si el tine la mine, dar a fost si e indus de mine.Pentru ca ma lua la misto, imi vorbea foarte urat, ma jignea...Azi s-a asezat langa mine pe banca si a inceput sa imi dea cu palma peste picioare. Apoi prietenul lui cel mai bun i-a spus ceva scurt la ureche si au plecat toti.Erau mai multi.Acum,cand am ajuns acasa m-a intrebat de fata cu un grup mai restrans...era foarte serios si calm : "Spune sincer, vrei sa fi prietena mea?". I-am spus cu glasul oarecum tremurat ca nu, si asteptam ca restul inclusiv el sa rada.Nu a fost asa.Toti foarte seriosi iar unul dintre ei a spus ceva de genul : "X nici nu stie sa se comporte cu o fata". X fiind cel care m-a intrebat.Sunt blocata, nu mai stiu ce sa mai cred. Spuneti-mi parerea voastra.Am stat la jumatatea scarilor o perioada considerabila de timp sa astept ca ceilalti sa rada.La fel de seriosi au fost.Ma gandesc ca daca erau vorbiti sa sune ca o gluma intrebarea ar fi ras la scurt timp sau chiar imediat. Spuneti-mi parerea voastra. M-a intrebat oare serios? Daca da, mai sunt sanse sa mai intrebe sau va reveni comportamentul ala infect dintotdeauna? Si daca intr'adevar nu a intrebat ca sa se afle in treaba atunci de ce se comporta atat de urat cu mine? Fundita+vot va rog mult ajutor!

Răspuns Câştigător
| Kruger2 a răspuns:

Parerea mea e ca nu trebuie sa te injosesti in fata nimanui oricat de mult ai tine la el. Oamenii nu se schimba iar el intr-un final va reveni la vechile obiceiuri deci te chinui degeaba. Trebuie sa tii la tine mai inainte de a tine la el, altfel nu va fi bine pentru tine si nici tu, nici eu nu vrem asta. Sfatul meu e sa nu te mai anturezi cu persoane care rad sau "fac misto" de tine ci sa-ti gasesti grupul care sa te aprecieze si sa te vada asa cum esti tu de fapt, nu niste pusti care au impresia ca merita tot din nastere. Daca totusi, simti ca nu poti sa renunti asa usor la el, incearca sa il inviti undeva si spune-i tot ceea ce gandesti despre el, asta ar putea rezolva problema si ar putea sa ii deschida ochii si sa il schimbe in privinta ta. Sau nu. Eu in locul tau mi-as asuma riscul daca as considera ca merita, insa daca rade de tine la momentul actual, poate ar fi mai bine sa il lasi. Decizia iti apartine, sfatul meu e sa incerci sa ii explici in particular ceea ce simti.

4 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Eu cred ca tea intrebat serios totul arata asta tu nu ai incredere in el si de asta zici ca a fost o gluma si ca te minte poate ti-a facut prea mult de numai crezi in el dar eu cred ca e vb SERIOS si el si pretenul care a spus ca "el nu stie sa se comporte cu o fata ". si ceea ce a spus prietenul lui este f adevarat deoarece asa sunt multi baieti nu stiu sa vb cu o fata si fac si zic tot felul de tampeni care ne deranjeaza dar ei fac asa deoarece nu stiu cum sa arate ca o plac.IAR DACA ASTA A FOST O GLUMA(DESI NU CRED) poti spune ca si tuh tot la baza ai stat cu el deoarece ai prieten si ai vrut doar sa vezi cum reactoneaza el. noroc:X

| KaraSiAtat a răspuns:

El facand asa vrea sa para mai interesant in ochii tai.se poate sa o fi zis chiar foarte serios,cand iti da o palma inseamna ca vrea sa il bagi in seama, sa para mai interesant fata de prietenii sai, Du-te la el si intreaba-l tu chiar vrei sa fi cu mine sau e doar caterinca? daca iti zice ca, chiar vrea sa fie cu tine, te poti combina cu elbig grin

Funda?smug

| Stefy_8556 a răspuns:

Deci...Poveste mea e cam la fel ca a ta: Ne injuram, ne fugaream dar in acelasi timp il iubeam enorm. La ziua unui amic la care nu am putut sa ma duc, vara mea i-a zis lui ca-l plac. Incepuse sa ma faca geloasa cu oricine putea mai ales ca na.se credea cel mai frumos. Peste cateva zile ne-am intalnit cu cativa prieteni si ne-au lasat singuri. Mi-a zis zis ca a aflat ca-l plac si vrea sa ne combinam.Nu am acceptat deoarece ceilalti ne pandeau si ma gandeam o e vreo gluma proasta. Dupa asta se comporta iarasi urat cu mine(asta se intampla vara). Cand am inceput scoala am inceput sa ne sarutam, dar dupa ce ne sarutam la fel ne comportam ca si cum nu s-ar fi intaMplat nimic. Cand m-am mutat din acea scoala parca era disperat dupa mine. Ne intalneam pe strada, ma saruta dar a trebuit sa pun punct deoarece nu puteam astepta sa-mi mai zica odata sa ma comb cu el deoarece nu avea sa o faca(are orgoliul prea mare)

Daca are orgoliu nu cred ca o sa te mai intrebe odata.mai ales ca te-a intrebat de fata cu prietenii lui si l-ai refuzat

| shim a răspuns:

Interesanta istorie,de fapt, eu cred ca lui intr-adevar ii place de tine, doar ca e cam rushinos sau crede ca daca-ti va spune de ceea ce simte tu vei refuza(asa cum si ai procedat)de aceea a ales aceasta cale de a-ti arata ssentimentele.multe pers se comporta urat anume cu pers la care tin cel mai mult...dar chiar sa ne gindim ca nu-i place de tin,de ce te-ar fi intrebat daca vrei sa fii prietena lui? chiar sa fi fost gluma,in orice gluma este putin adevar,asa ca nu te stresa e evident ca te place, ai putintica rabdare, se va rezolva.sint multe piese libere ce necesita completare, asa ca fii sigura povestea de abia incepe! bafta! pup