| sergii a întrebat:

vreau si eu sa aud parerea voastra.Am o relatie de 8 luni de zile cu un baiat mai mare decat mine cu 4 ani si 2 luni eu am 14 ani si l-am intrebat ce are de cand sa faca cu relatia asta el nu si inceput viata sexuala la fel nici eu.Dar mereu spune ca el va avea rabdare, ce sa cred? Sunt putin comfuza...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atata timp cat este dispus sa te astepte, inseamna ca tine la tine si ca, nu sexul e mai important decat tine. Mai exact, nu urmareste asta.
Vorbiti deschis despre subiectul asta cand aveti ocazia si clarificati lucrurile. Daca insista pe tema asta si-ti bate oarecum apropouri, spune-i ca nu esti pregatita si ca e mult prea devreme pentru tine!
Nu esti pregatita nici fizic, nici psihic.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu-l mai intreba atata, e prea repede. Vor mai trece minim 3 ani pana tu vei putea sa incepi sa te gandesti la a iti incepe viata sexuala, nu are nici unrost sa purtati astfel de discutii acum. mai ales ca este imoral si ilegal sa discuti despre sex cu o fetita de 14 ani si este urat sa-l provoci sa comita ilegalitati. Esti un copil, comporta-te ca un copil, nu incerca sa te comporti ca un adult, fiindca te vei face de ras si il vei umili si pe el.

| Danysan a răspuns:

La 14 ani e cam devreme pentru relatii sexuale -mai asteptati -Daca el la 18 ani mai e virgin ar trebui sa te bucuri dar ma indoiesc vezi sa nu te minta. Oricum faptul ca nu a incercat sa faca sex cu tine da dovada fie ca tine la tine si vrea sa mai cresti putin, fie are pe alta si tu esti doar iubita si atat adica tipa care il asteapta acasa si e acolo intotdeuna.

| 7639781254 a răspuns:

Te iubeste.

| SirGilbert a răspuns:

Te iubeste.
Din cauza asta are rabdare si isi va incepe viata sexuala doar cand vei fi tu pregatita!

| NickName10 a răspuns:

Este foarte bine ca acest baiat are principii, ca el gandeste in perspectiva...
Nu ai motiv de ingrijorare, dimpotriva...

Iata de ce... (valabil pentru amandoi)>
Pentru o familie fericita, onoarea soţiei în faţa soţului este lucrul fundamental într-o relatie. Nu există altul mai important pe plan relational!

- Căsătoria este scopul. Căsătoria urmează doar peste câtiva ani. Casatoria înseamnă muncă, căsătoria e dură, căsătoria cere sacrificii, cere integritate. Oare ce i-a făcut pe unii să creadă începând cu anii "80 că sexul e gratis, că nu ar fi mare lucru, că pot să se culce cu cine vor şi... într-o zi să îşi pună o rochie albă sau un costum şi zâna magică a disciplinei va da nişte praf magic peste ei... şi atunci, vor putea să controleze ceea ce nu a încercat niciodată să controleze. Ar merge? Categoric Nu!
- Multe cupluri au experimentat durerea infidelităţii şi a adulterului. Se pot vedea peste tot familii rupte pentru că cineva nu a avut control! Persoana cu care te vei căsători merită tot ce ai mai bun – onoarea, demnitatea. Respectul şi integritatea MORALĂ pe care le arăţi faţă de tine şi faţă de cel iubit este un indicator foarte bun a ceea ce se poate aştepta mai tarziu...

Persoana cu care te vei căsători merită tot ce ai mai bun – onoarea, demnitatea.

| psaa a răspuns:

Inseamna ca este un baiat de nota 10 si ca asteapta pana esti tu pregatita!
Mai rar baieti in ziua de azi sa nu isi fi inceput viata sexuala la 18 ani :O Bravo, unde l-ai gasitlaughing? si oricum si daca ar face presiuni asupra ta nu ceda, e prea repede la 14 ani sa te gandesti la asa ceva! Daca nu vei fi pregatita si fizic si psihic pentru acest pas iti va parea rau:*