| Rogozea_Bogdan_1977 a întrebat:

Am o problema. Imi miroase foarte urat gura la scoala. Imi explica profesoara de mate ceva si era fix langa mine. Cand m-a intrebat ceva si am raspuns mi-a spus ca imi miroase foarte urat gura. M-am simtit foarte jenat. Spuneti-mi va rog ce e de facut. P.S Ma spal pe dinti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| Donsavas a răspuns:

Nu este vina ta. Se intampla. Ea doar te-a atenționat. Mergi la un control stomatologic, poti apela la curățare profesională dentară! Dacă mirosul provine din interior, te poti consulta cu medicul de familie. Acesta va sti ce tratament sa-ti prescrie sau unde sa te trimita mai departe, daca e cazul.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu trebuia sa iti spuna de fata cu colegii.
Unele persoane au halitoza si daca se spala pe dinti. Poate fi cauzata si de unele alimente.
Incearca sa te speli dupa fiecare masa, de minim 3 ori pe zi si dupa un timp vezi daca s-a schimbat ceva.

| PT_Petru_1999 a răspuns:

Mirosul e provocat si de viermi intestinali (oxiuri,... ) datorita toxinelor, proceselor de fermentare, etc; fa un tratament impotriva lor (vermox cu sfatul medicului de familie, de preferat toti fratii + parintii) si o sa vezi efectul. Ps. eruptiile de piele sunt generate in unele cazuri tot de paraziti in caz ca ai si asa ceva.