| PuncthsiShitt a întrebat:

TPU.Ce sa mai fac! Tin la o fata rau, de vreo 6 luni, stie si ea asta da na, stiam de prima data ca are prieten de vreo 2 ani si ceva.Eu de vreo 4 luni nu ma mai simt bine deloc din cauza asta, nu mai pot sa stau asa ca simt ca innebunesc, un sfat ceva de la cei care au mai fost in situatia asta sau de la cei care cred ca au habar de ce scriu eu aici.Problema e ca am inceput sa tin la ea fara sa vreau si acu e urata fiecare clipa cand nu stiu de ea,as vrea sa fiu langa ea mereu da nu prea se poate,am vorbit pe mess dupa la telefon, ne-am intalnit de cateva multe ori si tot timpu auzeam chestii de genul "Daca nu eram cu el numai scapai de mine" p.s. vorbeam la tel cate 4, 5 pe fiecare seara,alta problema,acum ea s-a angajat si acum stiu ca o sa o vad mult mai rar,in fine problema e ca eu nu mai am chef de nimic de atata timp, tin la ea prea mult si prea multe amintiri, am facute prea multe impreuna si stiu ca nu prea exista sanse pentru noi pentru ca in primul rand ea e cu ala de atata timp si chiar daca stiu ca si ea tine putin la mine nu o sa dea cu piciorul la aia 2 ani cu ala app. eu am 19 ea 20 deci nu e chestie de moment gen tin pentru prima oara la o fata p.s.am incercat sa vorbesc cu altele da nu reusesc sa mi-o scot din minte orice as face, tin prea mult la ea..niste sfaturi, ce sa fac! fundoiu' pentru niste sfaturi care sa ma ajute putin.multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| NoSmile a răspuns:

Buna,dragul meu!
Imi pare rau ca treci prin asta.
Ma bucur ca esti constient de faptul ca n-o sa renunte la relatie pentru tine,chiar asa va fi.
In schimb,daca vreodata se v-or desparti,tu ai deja o portita deschisa.
Nu te vrea,dar nici nu te lasa sa-i scapi. Se cam joaca cu tine,si-i place sa te framante. Doar asta face zicandu-ti mereu ''daca nu eram cu el,nu mai scapai de mine''. Vrea sa te puna pe jar,sa nu ai liniste.
Ce e de facut? Chiar daca e greu,trebuie sa raresti convorbirile cu ea. Astfep,vei reusi sa o uiti. Iesi cu alte fete.
O persoana la care tii nu se uita dupa o zi pe alta,trebuie timp,rabdare si vointa!
Iesind cu alte fete,si fara sa comunici cu ea,vei reusi incet-incet sa uiti.
Nu e frumos sa dispari fara urma.
Ii poti da un mesaj,spunandu-i ca ai hotarat sa te indepartezi de ea, din simplul fapt ca ai ajuns sa tii prea mult la ea, si iti face rau sa o stii aproape de tine, dar nefiind a ta.
Va intelege!
Te pup si succes!
Daca te pot ajuta si cu altceva, astept mesaj pe privat.

15 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Nu te poți băga peste altă relație, caută-ți altă fată!
Sunt destule raportul este 7 femei la 1 bărbat!

| stark47 a răspuns:

Am trecut prin asta.sincer,nu exista sfat care sa te ajute.ai vorbit cu ea si ea nu e dispusa sa renunte la relatie.atunci nu ai ce sa faci decat sa suferi in continuare.nu poti sabota relatia lor.insa,i ai spus EXACT ceea ce simti pentru ea? daca da, si asta nu a ajutat cu nimic.nu mai ai altceva de facut decat sa suferi si astepti sa treaca.e greu, te inteleg foarte bine.

| NoSmile a răspuns (pentru stark47):

Nu sunt de cord cu: "nu mai ai altceva de facut decat sa suferi si astepti sa treaca.e greu,''.
Intr-adevar e greu, dar, indepartandu-se de ea, va reusi sa o uite!

| stark47 a răspuns (pentru NoSmile):

E normal ca o se indeparteze de ea.u ai suferi de buna voie? nu mai are ce face, e normal ca prezenta ei o sa l faca sa sufere, in mod natural va evita contactul cu ea.

| NoSmile a răspuns (pentru stark47):

Da,asta i-am sugerat si eu sa faca, sa se indeparteze de ea. Nu sa sufere langa ea.

| PuncthsiShitt explică (pentru stark47):

Da,ea stie cat tin la ea si de multe ori ma lua in brate cand ii spuneam asta si na spunea chestii de genu "Bai deci daca nu era el era altceva" si stiu ca ma crede ca tin la ea, i-am demonstrat de multe ori si stiu sigur ca si ea tine la mine prin cum se comporta si multe alte chestii si app. nu am incercat niciodata sa 'sabotez' nimic, vroiam sa vina totul de la sine, ca stiu ca si eu daca as fi fost in locul lui nu ar fi fost prea frumos si inca ceva, ea imi spunea mereu "relatia asta se poate duce oricand, aici se referea la ea si la ala si de multe ori daca intrebam pe cineva care nu cunostea situatia ar fi spus sigur ca suntem impreuna ma refer la cum se comporta ea

| stark47 a răspuns (pentru NoSmile):

Nici un om intreg la cap nu ar alege astfel de suferinta de buna voie.ai trecut prin asta? eu da.credema ca incerci, experimentezi orice ca mkr pentru o secunda ti ar lua mintea de la ea.TREC SI AKM PRIN ASTA.zi de zi simti acelasi gol in piept care nu te lasa sa respiri, cand te gandesti la ea, e ca si cand o nicovala iti apasa pieptul si nu te lasa sa repiri, peste tot unde te duci o vezi numai pe ea.asta nu e viata, nu asa ar trebui sa traiasca un om.si te intrebi de ce meriti tu asta?! fara sa gasesti un raspuns vreodata.ASTA E DURERE, prin asta trec zi de zi de aproape jumatate de an fara mkr sa si piarda putin din potenta.

| NoSmile a răspuns (pentru stark47):

Da,trec prin asta. Sufar mai mult dcat crezi, dupa un tip de care m-am despartit in urma cu cateva saptamani. Dar!

| stark47 a răspuns (pentru NoSmile):

Imi pare raw pentru tine.da,insa eu nu am ales sa ma despart de ea, nici ea nu a ales asta, a ales altcineva pentru noi(vezi intrebarea mea), iar el pur si simplu s-a indragostit, el nici mkr nu a avut sansa sa experimenteze fericirea asta.respect ca ink mai e integru

| NoSmile a răspuns (pentru stark47):

La mine e mult mai complicata treaba. Nu am primit acel mesaj de despartire,m-a lasat sa deduc singura. apoi cand i-am dat msj sa-i spun ca asta m-a facut sa inteleg, disparitia lui, nu a avut bunul simt sa-mi raspunda.
Si in alta ordine de idei, e baiatul pe care l-am iubit si-l iubesc foarte mult. Lacrimile imi inunda obrajii zi de zi.
Acum, o sa-ti citesc intrebarea.

| stark47 a răspuns (pentru NoSmile):

El te a lasat.accepta asta.nu mai ai ce sa faci.insa pentru mine altcinva a decis.nu eu a vrut asta si nici ea.ai idee cum e sa stii ca cineva acolo te iubeste atat de mult insa nu mai are putere sa lupte?

| NoSmile a răspuns (pentru stark47):

Am acceptat! Nu-l caut,nu nimic. In fine.
Da, e cumplit. Dar daca destinul va vrea impreuna, veti fi oricum, indiferent de situatie si de toate intamplarile nu tocmai favorabile in care sunteti expusi.
Capul sua! Incearca sa te linistesti. Nu mai fii asa ''disperat''.
Stiu ca doare, doar ca trebuie sa accepti situatia.

| stark47 a răspuns (pentru NoSmile):

Nu era o simpla prietena, o simpla iubita.amandoi vream sa ne logodim si sa ne traim viata impreuna.din asta doare atat de mult.sa fii pregatit sa ti imparti viata cu cineva, si apoi sa fii obligat sa nu o mai cauti. LOVE SUCKS

| NoSmile a răspuns (pentru stark47):

Ti-am spus. Daca va e destinat sa fiti impreuna, veti fii.

| ZAXELS a răspuns:

Stiti ca puteti scrie o carte? laughing