| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani. Acum aproape un an am cunoscut un băiat de care m-am îndrăgostit foarte tare. Am vorbit un timp, dupa nu am mai vorbit două luni, iar din septembrie am vorbit până în noiembrie. M-a facut sa il iubesc, imi schimbam imediat starea cand vorbeam cu el, puteam sa vorbesc cu el, dar intr-o zi nu mi-a mai răspuns. Am tot asteptat raspunsul lui, dar nimic. De atunci nu pot sa il uit. E primul baiat cu care am vorbit și pe care îl iubesc. Problema e ca imi e frica sa nu înnebunesc, ma gandesc mereu la el, ma simt prost in preajma prietenelor mele care au iubiti, imi place sa vorbesc de el, ma face sa ma simt bine, dar ma simt foarte ciudat. Încă îmi fac scenarii ca as putea sa fiu cu el, nu ma pot concentra pe alte lucruri, nu stiu ce sa fac. Ce sfaturi imi dati? Este normal ce simt?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

O sa-ti treaca cu timpul, asta daca nu te agati atat de situatie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna. Incearca sa socializezi si cu alte persoane...o sa treaca. Timpul le rezolva pe toate.