| anonim_4396 a întrebat:

TPU, este normal ca soțul meu sa ofere mai multă atenție pretenei lui decât mie?

Am mers amândoi la o petrecere invitați de prietena lui, acolo am stat mai mult singură, el tot timpul vorbea cu ea sau ieșeau la fumat.

Si mai mult de atât m-a lăsat în club si a plecat cu ea să mănânce. El susține că mă iubește, dar problema sunt eu că am văzut acestea greșit si nu este nimic greșit.

Voi ce spuneți?

Răspuns Câştigător
| Misteryy a răspuns:

Buna Ramona, lasa-ma sa ti explic ceva doua secunde, in primul rand nu lua in considerare toate comentariile rautacoase de aici, in al doilea rand Ramona trebuie sa intelegi ca exista 2 lucruri, lucurri care avem impresia ca se intampla sau ca le simtim, si lucruri care se intampla in realitate, deci unele lucruri avem impresia gresita iar altele sunt pe bune, dandu-ti un exemplu daca cineva imi spune ca arat decent, eu ma pot gandi ca ma insulta pentru ca a mintit sau ma pot gandi ca sunt doar decent, acum vis avis de tine, in situatia descrisa de tine, este situatia asa cum o vezi tu, exista posibilitatea ca tu sa ai dreptate, dar daca frecvent te gandesti ca nu te iubeste, ca te va parasi, si traiesti cu frica constant ca persoanele pe care le iubesti te vor abandona sau parasi iti recomand sa consulti un specialist (psihoterapeut), frica constanta ca vei fii parasita de persoanele dragi sau ca te vor insela nu este ok, acum tu stii cel mai bine.

16 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Te-a lasat si a plecat sa manance? laughing Eu rad, dar tu nu ar trebui. Dupa poza nu pari chiar o copila, hai sa gandim putin rational. Nu are nicio explicatie ce a facut, e foarte nepotrivit, iti sugerez sa-l lasi cat mai repede, daca gandesti câtuși de puțin.

| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Mulțumesc, în momentul ăsta suntem despărțiți.
1 din motivul același seri care nu o pot uita si trece peste si 2 de când am venit în irlanda de aproape 8 luni tot timpul ăsta m-am simțit singură, fără atenție de care ori ce femeie simte nevoia, fără posibilitatea de a petrece timp împreună fără un sprijin moral si sentimental, emoțional.
Eu i-am spus toate cele. Răspunsul a fost (el lucrează de noapte eu de zi )
Ca am venit aici să muncim să ne realizăm pentru vitor. Deacord cu el.
Dar sâmbătă si duminică aveam amândoi liber, sâmbătă dormea toată ziua, si duminică același comportament.
Aproape de 2 luni suntem despărțiți abia ma caută.

| WaterDrop a răspuns (pentru anonim_4396):

"Aproape de 2 luni suntem despărțiți abia ma caută" cu atat mai mult iti dovedeste ca tu ai avut dreptate.

Ia o pauza de la gandurile legate de el, si iesi dupa munca mai des cu colegii/ele la relaxare, cine stie, poate intalnesti un barbat nou.Tot raul este pentru binele tau pe viitor.

| Jay1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Totuşi e soţul tău ţi-a zis că te iubeşte, de ce te mai caută?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Singurul lucru care este nașpa,
Este faptul că îi iubesc,
Si mai nașpa este că sunt efectiv singură aici în irlanda, nu am prieteni nu am pe nimeni.
Doar la muncă și acasă,
Sper să fac ce este mai bine pentru mine.
Va mulțumesc tuturor pentru răspunsuri!

| Misteryy a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca el te-a mai inselat, atunci totul este justificat, este o discrepanta intre job si relatia intima, daca sunt puse intr-un conflict una pe cealalta va trebui sa renunti la una, pentru ca este evident ca situatia nu ti permite sa te ocupi si de job si de situatia sentimentala, parerea mea este ca trebuie sa alegi si vei alege invitabil.

| WaterDrop a răspuns:

Are dreptate, tu esti problema. Insa nu pentru ca ai perceput actiunile lui ca fiind gresite, ci pentru ca i le permiti fara sa iei atitudine.Nu stim noi intreaga voastra relatie si cum merg lucrurile, insa actiunile lui te transforma pe tine in prietena iar pe ea in nevasta. Fara sa spun ceva rautacios, nu ar fi deloc exclus ca sa`si doreasca mai mult decat o prietenie cu ea, asta daca nu a facut`o deja.Ia atitudine si spune`i clar si cu curaj, tot ce te deranjeaza la comportamentul lui si nu-l mai lasa sa te ia cu vrajeli ieftine de genul "te iubesc doar pe tine stii doar". Mizeaza pe faptul ca esti nai`va si il crezi asa ca iti arunca replica asta mereu.

| anonim_4396 explică (pentru WaterDrop):

I-am spus absolut tot ce ma deranjează.
La care el mi-a răspuns că nu are ce să îmi facă? Dacă atât ma duce pe mine capul si atât pot eu sa vad.
Asta refetitor la problema si întrebare pe care eu v-am pus-o

| Alexuţ02 a răspuns:

Mie mi se pare că soţul tău o place mai mult pe ea şi tu ai devenit cineva la care se poate întoarce oricând pentru că-l primeşti mereu cu braţele deschise.

Eu zic să pui lucrurile la punct şi să iei anumite decizii, deşi o să fie grele, e pentru binele tău.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Problema e la tine - ai tulburare de narcisism ai nevoie de atentia si validarea Constanta.

| Stropdeploaie a răspuns:

Ar fii timpul sa ti faci si tu un prieten. sa ti gasesti unul! laughing

| Jay1 a răspuns:

Te iubeste, da altfel.
TU STII MAI BINE!
VEZI SEMNELE-https://www.romaniatv.net/......92759.html

| Rux04 a răspuns:

Bună. Este total aiurea ce face el. Este clar că are o relație cu ea din moment ce s-a dus cu ea să mănânce.

| Rux04 a răspuns:

Te sfătuiesc să discuți cu el si să-i dai papucii.

| anonim2533 a răspuns:

E ceva intre ei mai mult ca sigur
Eu cred ca ar fi cazul sa bagi divort

| EmmaSimona1323 a răspuns:

Divort laughing) pe bune acum nu stiu ce cauti langa un asa om.