| Anonim_8946 a întrebat:

TPU, nu stiu ce sa ma fac! Acum doi ani de zile am cunoscut un baiat pe care il placeam foarte mult si cred ca si el pe mine, dar cum atunci eram mai mica si mai prostuta i-am spus ca-l iubesc si practic ii cazusem la picioare... iar el vazand ca 'sunt moarta dupa el' incepuse sa faca misto de mine si de sentimentele mele, ajunsesem chiar sa-mi zica ' Ai grija sa nu mai plangi iar dupa mine! ' Era absolut umilitot tot ce-mi zicea si tot ce-mi facea! Dar cu toate astea, eu si acum il iubesc... chiar daca au trecut doi ani de zile in care nu l-am mai vazut si nu am mai vorbit cu el eu nu am incetat nicio clipa sa-l iubesc, parca il iubesc din ce in ce mai mult.Am fost cu alti baieti, am incercat sa-l uit dar oricat as incerca, nu pot! Niciodata nu am iubit pe cineva asa si chiar nu stiu ce sa mai fac.la vara o sa-l vad din nou, dupa atata timp si o sa mor cand o sa-l vad! Help me pls! [ Pentru cel mai bun sfat dau fundita! ]

Răspuns Câştigător
| Ela_PuRpLe a răspuns:

Complicata povestea ta.
Sa iti spun ceva:iubirile astea neimpartasite in general, cand unul iubeste(e indragostit) celalalt isi bate joc, ii dau senzatia celui indragostit(in cazul tau, tie) ca inca il iubesti dar, POATE e doar o chestie de curiozitate sau de orgoliu, cand de fapt tu e posibil sa nu vrei CU ADEVARAT sa fii cu el.Probabil ca daca ai fi fost cu el erai dezamagita, poate ca nu va potriveati.
Iti dau un sfat:daca ai psiholog la scoala du-te si vorbeste cu el/ea, iti va prinde foarte bine si veti analiza impreuna de ce nu l-ai uitat si cu siguranta vei gasi solutiile, vei afla ce vrei cu adevarat.Nu e nici o rusine sa mergi la psiholog chiar daca unii mai redusi spun ca numai nebuni merg acolo...de fapt oamenii normali merg dar in fine.
La vara fi cat se poate de sigura pe tine daca il vezi, arata-i ca esti bine, ca nu mai suferi dupa el, poate chiar apari cu alt baiat sa ii vezi reactia. Poate ca daca faci pe indiferenta va veni el la tine, mai ales ca asa fac multi.
Bafta!happy

3 răspunsuri:
| Cypronge a răspuns:

O persoana care care a abuzat de dragostea ce eu porti si si-a batut joc de sentimentele tale nu mertita sa te gandesti la el.
E un mare pacat sa iti irosesti ani suferind pentru cineva care nu mertia, dar din pacate lucruri de genul asta li se imtampla multor pestoane asa cum zice si vechea expresie; sufera cel ce iubeste iar cel iubit isi bate joc.
Daca iau in considerare tot ce miai scris despre tine reiese ca esti o persoana care are multa dragoste de oferit, si te asigur ca intr-o zi cand nici nu te astepti va aparea o persoana care sa merite iubirea ta, dar trebuie sa fii atenta ca sa il vezi pe acel om, trebuie sa renunti la trecut ca sa poti avea un viitor, nu iti intuneca singura vederea si nu iti inchide inima folosesteo cand trebuie.
Incerca sa nu te mai gandesti asa mult la el si nu mai cauta o persoana care sa ii semene si sa iti aminteasca de el intr-un fel.
Ca sa il poti uita si sa treci mai usor peste asta incearca o pasiune noua ceva cu ce sa iti ocupi timpul intr-un mod productiv, vad ca esti o persoana afectiva daruieste cuiva acea afectiune.
Ai putea sa iti iei si un animal de companie un catelus, o pisicuta sau daca iti place un porcusor de guinea care sunt niste finte dragute si afectuase.
Ai incredere in tine si nu mai trai in trecut cand viitorul poate fi asa de frumos nu mai suferi cand poti zambi.

| LauraLl a răspuns:

Ahhhhhhhhhhh si mie mi s-a intamplat si mi se intampla la fe.chiar il iubesc si ele nu simte axelasi lucru...dar...continui sa sper ca el va fi din nou cu mine
un sfat pentru tine? incearca sa vb cu el si sa'i spui ca nu mai esti aceeasi si ca nu mai vrei sa se joace cu sentimentele tale...
sau
incearca sa gasesti pe cineva care sa fie la fel...doar ca sa te iubasca.cati ani ai? te ajut eu...:**

| Anonim_8946 explică:

@alynwtza14 : Am 14 anibatting eyelashes.