| valThina a întrebat:

Am fost cu un baiat un an si ceva d zile(si vreo 1 luna). ne-am iubit f mult.am fi dat orice sa fim aproape.eu eram in romania el in cipru alaturi de familia lui.
s`a ajuns la despartire, greseala a fost a mea (recunosc). a trecut ceva timt cateva luni si el s-a combinat cu o fata.va dati seama ca am ramas f surprinsa cand am vazut pozele pe facebook.am simtit ca pic cerul p mine, incepusem sa zambesc ca sa nu bufnesc in plans. nu am crezut ca o sa imi poata face asa ceva sau cel putin nu atat de repede.
ma rog, vorbim pe mess ne aducem aminte de vremurile cand eram impreuna, incepem sa plangem amandoi ca 2 prosti...
eu am intalnit un tip, am fost cu el 3 saptamana ca acum ne-am despartit pentru ca nu n potriveam deloc. faza e ca aveau acelasi prenume si numele era f apropiat.sa ii zicem X tiului cu care am fost un an si Z celui cu care am fost 3 sap.
cand eram cu Z tot ce faceam impreuna imi aducea aminte de ce faceam eu impreuna cu X dar orice, cum mergeam cum stateam si vorbeam tot, doar o chestie facea diferenta intre cei doi: faptul ca p X l-am iubit din prima clipa si p Z nici dupa 3 saptamana nu il placeam in mod deosebil...
intrebarea mea e ca nu stiu ce sa fac, chiar daca ma implic intr-o relatie tot cu gandul la el ma aduce crying(...imi e foarte dor de el si cred ca si lui de mine.am incercat multe lucruri: sa nu mai vb cu el, sa imi ocup timpu, dar daca cineva ma intreba care a fost cea mai frumoasa perioada. o sa ii raspund fara sa ma gandesc ca perioada in care eram impreuna a fost cea mai frumoasa din viata mea.
cu toate ca au trecut vreo 4-5 luni de cand ne-am despartit ink il mai iubesc si il visez noaptea ca suntem impreuna crying(...

ce as putea sa mai fac?

11 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Distanta dintre voi nu va disparea chiar daca o luati de la inceput.

Amandoi meritati sa aveti o relatie stabila cu cineva care il poti lua in brate, cu care sa te vezi constant, sa nu iti fie mereu dor de partener, etc.

Faptul ca el a mers mai departe, indica si faptul ca el realizeaza ca distanta va face mult rau: certuri, neintelegeri, lipsa apropierii!

Tu ar trebui sa stai in bancuta ta, fara nimeni, pana il uiti.Nu e corect sa intri intr-o relatie atata timp cat tu nu poti darui iubire cu aceiasi intensitatea. Tu deja iubesti pe altul, normal ca n-aveai ce sa simti pentru Z...

Lasa sa treaca timpul si, treptat, ocoleste orice contact cu X!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cui pe cui se scoate! Uita-l si cauta unul potrivit, care sa tina la tine si sa te aprecieze pentru ce esti acum! Considera ca a fost o experienta si asta e!

| valThina explică:

Stie ce simt. am vb p mess chiar si in seara asta.si el mai tine la mine ...nu o sa n mai impacam vreodata(din cate a zis el) doar pentru ca nu stie daca o sa reziste relatia...

Răspuns utilizator avertizat
| alinpocris10 a răspuns:

Sa il uiti. Totul sa termina... nu ai ce sa mai faci si totusi daca v-ati impaca tot degeaba nu ar mai fii scanteia aia de mai de mult si tot aici se va ajunge.
Bafta

| p1nk a răspuns:

Relatiile la distanta nu se mentin.Trebuie sa il uiti si chiar daca faci lucruri cu Z careti aduc aminte de X nu trebuie sa te gandesti la x ci la z distreazate mai mult gandeste-te ca baieti sunt destui timpul te va ajuta sa-l uiti

| nustiu_2803 a răspuns:

Iti ramine doar una.sa traestimai departe cu aceste chinuri care sunt insuportabile(stiu din propria experienta) sau sa-l suni si sa-i spui totul ce simti, pote il vei intoare.sau cel putin vei sti ce simte el pentru tine. daca pur si simplu vei sta asa si vei astepta oare cind il voi uita nu vei rezolva nimic.

cei drept mai este inca o solutie.cine stiepoate intilnesti pe alt cineva care te va face sa-l uiti pe X.sau o vei pati ca cu Z.
iti urez succes. sper se te ajutat cu vreo ceva. bafta. pupici
si nu mai plinge, iti dispruji umai sanatatea cu asta.

| nustiu_2803 a răspuns:

Cred ca daca el indradevar ar tine la tine si tear iubi, gasea orce medoda numa ca sa fii-ti impreuna.

Dar poate fi si alta cauza, poate parintii il inpun ca sa fie cu aceia faca.amvazut multe cazuride acestea.

| nustiu_2803 a răspuns:

Cea mai buna varianta e ca sa-l uiti si sa-ti gasesti persoana potrivita.

dar nu stiu cum iti va izbuti. Posibil ca aceste sentimente care le aiacum fata de X sa se transfore in ura.
(eu am un 1 jumate de cind nu pot ita o persoana, si acum inca sintem colegi si deacum il urasc imi vine sa-lfac in totfelul, darraul nu-i doresc).
nu stiu daca te-am ajutat cu cevadar sper sa fie totul bine la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Angajeazate undeva asa il poti uita nu te mai gandii la el pune suflet intr-o relatie pe persoana de langa tine gandeste-te cat rau ti-a facut si asa poate o sa incepi sal urastii