| anonim_4396 a întrebat:

TPU, urgenta va rog mult ajutati-ma, parintii mei au aflat ca am dormit la prietenul meu si m-am culcat cu el, si azi cand a venit tata l-a gasit pe el ascuns sub pat. Eu i-am mintit spunandu-le ca dorm la colege si mama vrea ca diseara sa mergem la el acasa sa vorbim. Va rog mult ajutati-ma. Mama si tata sunt suparati groaznic si imi vine sa ma sinucid ca numai pot va rog mult ajutor, nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| seby8873 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ei pe rand, adica intre 4 ochi sa ii explici mai intai parintelui cu care te intelegi mai bine ( fiecare are un parinte cu care se simte mai in siguranta cand vorbeste) si sa le spui ca il iubesti si ai incredere in el, la urma urmei nu e o tragedie ca te-ai culcat cu el chestia e ca ei sunt socati probablil ar trebui sa ii lasi o zi sau doua pentru mai multa incredere in tine si mai multa liniste pentru ei. Apropo de faza cu sinuciderea, nu face pe/fi disperata, poti sa stai in camera ta sa plangi cat vrei, nu esti singura care a patit asa ceva. Daca nu reusesti sa vorbesti cu cel putin unu dintre parinti in cel mai rau caz ar trebui sa le dea el socoteala parintilor tai si stai linistita cunosc cazuri de genul asta, iar acum dupa ce a trecut destul de mult timp toata lumea rade pe seama acestui lucru cand isi aduc aminte. Inca ceva, daca tie ti-a placut ce ai facut chiar si pentru 1 secunda, 1 minut, oricat, nu conteaza cat, parerea mea e sa traiesti momentul si sa nu te gandesti la ce urmeaza la consecinte pentru ca daca momentul e special nu se stie cand va veni altul. BAFTA multa multa.
happy
winking
:*

56 răspunsuri:
| Cristiann25 a răspuns:

Cine te-a pus sa faci asa ceva? Daca aveai 18 ani nu era problema.Te manca pasarica asa rau incat trebuia sa te scarpine cineva? Da, parintii tai il da pe mana politiei pe prietenul tau si asa isi rateaza tot viitorul!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
of...incercati senzationalul apoi regretati..la 16 ani ai tai, obligat ca parintii nu sunt de acord cu ceea ce faceti, dar ce sa facem daca sunteti in epoca curiozitatii? e clar ca baiatul e mai mare atat timp cat ai tai vor sa mearga la parintii baiatului. poate asa e mai bine si o sa aiba grija ca baiatul lor sa nu isi mai bata joc de tine ori sa aiba grija ta..nu te gandi la ce e rau si departe de gandurile negre..nu esti nici prima si nici ultima nu vei fi. cere-ti iertare ca ai gresit/ca ai mintit si bine ar fi sa nu faca un scandal prea mare sa auda tot satul..incearca sa vorbesti cu ai tai si sa le explici... daca ai ce, dar stai departe de gandurile negre.
daca vrei sa vorbim mai mult, da-mi un mesaj pe privat.
O zi frumoasa sa aihappy

| Xenia16 a răspuns (pentru grab):

Este si el alaturi de mine, nu m-a parasit, e cu mine la telefon a zis ca face orice numai sa nu se desparta de mine vorbeste cu tata si cu mama

| Xenia16 a răspuns (pentru darriya):

Vreau ceva serios, dar ma enerveaza parintii, nu e mare lucru ca m-am culcat cu el nu? Adica asta este.crying((((((((

| Xenia16 a răspuns (pentru anonim_4396):

Incerc sa le ziccrying(((, ei zic ca imi distrug viitorul daca m-am culcat cu un baiatcrying(( nu raman gravida stiu sa ma protejez, de scoala ma tin foarte binecrying((((

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Xenia16):

Poi atunci care e problema? laughing Scz ca am ras, dar nu inteleg care e problema. Spune-le asta happy Nu cred ca iti strici viitorul tongue Ia incearca sa le spui ceea ce mi-ai zis mie, iar apoi sa imi spui raspunsul lor, eu iti dau un raspuns, tu le spui ce am zis eu, imi spui raspunsul lor, iti spun ce sa le zici si tot asa laughing Vei scapa cu bine happy Stai linistita tongue

| Xenia16 a răspuns (pentru seby8873):

Vor sa ma faca fericita, sa ma faca fericita inseamna sa ma lase sa ma vad cu el, nu renunt la scoala nu nimic, ma duc la facultate, inteleg sunt comunisti ii iubesc sunt parintii mei, am respectat totdeauna programul lor, e prima oara cand i-am dezamagitcrying((((, vreau sa inteleaga ca nu renunt la nimic daca am facut acest pascrying((, ma iubeste si el, prietenul meu foarte mult si el e distrus acum nu stie ce sa faca ca s anumai plang, ii e frica ca ajung in spitalcrying((

| Xenia16 a răspuns (pentru caramela):

Este de varsta mea baiatul, si nu pot sa iti dau mesaj privat sunt junior si nu mergecrying((, vreau sa inteleaga ca tot eu sunt fata lor si nu am facut nimic gresitcrying(((, presupun ca e alegerea meacrying(, numai frumoasa nu o sa fie ziua astacrying((

| Xenia16 a răspuns (pentru seby8873):

Multumesc tuturor ca sunteti alaturi de mine, sunteti asa cumsecade, ma bucur ca mi-am facut cont pe acest site

| darriya a răspuns (pentru Xenia16):

Nu e vb de scoala, ca multe au scoala si sunt calarite de randuri de barbati...tocmai nu vor sa faci ce au facut ei in tinerete lor,sa stii ca nu e chiar asa "mare chestie o fac cand vreau" nu, nu e bine cum gandesti, de aici imi dau seama ca n-ai minte deloc sadti-ar placea sa fii calarita de randuri de barbati?, asta inteleg cand spui "mare chestie o fac cand vreau"atunci suporta pedeapsa pe care o vei primi, ca meriti la cum gandesti!

caramela
| caramela a răspuns (pentru Xenia16):

Pff doi copii fara mintestraight face

| darriya a răspuns (pentru Xenia16):

Ei cred ca daca te-a calarit ala nu o sa iti mai stea capul la invatat ci la baieti!

| SweetAl3x a răspuns (pentru darriya):

A facut ceva ce toata lumea face, pana la urma tine de legea naturii. Mie cel putin Nu mi se pare deplasat ca in situatia data sa se simta iritata si sa afirme ce a afirmat, tinand cont de faptul ca are o relatie cu baiatul si nu si-a tras-o pe la coltul blocului cu cine stie ce maidanez. In cazuri de genul, parintii ar trebui sa vorbeasca mai calm si sa ii explice poate - ca e prea devreme, ca ei nu sunt de acord, etc.
Dar nu sa faca atata circ sa isi traumatizeze copilul...

| callie2 a răspuns:

Nu sunt deloc amuzante glumele cu sinuciderea, nu e nimic amuzant. Sunt suparati acum dar o sa le treaca. Ai 17 ani, e ceva normal. Cere-ti scuze si poarta-te frumos. Altceva nu ai ce sa faci. Faptul e consumat. In timp o sa le treaca supararea. Calmeaza-tehappy

| BitZzu99 a răspuns:

E foarte trista povestea ta dar poate ar trebui sa vorbesti cu cineva mai experimentat un psiholog sau ceva de genu sa nu faci vreo prostie!:*winking

| iopaula a răspuns (pentru Xenia16):

Da draga mea dar daca te.ai culcat cu acest baiat nu ai facut o crima! poti ajunge si la facultate! ce legatura are una cu alta! linisteste.te! o sa treaca vei vedea! ai incredere in tine! ambitioneaza.te invata mai mult si arata.le ca poti ajunge si la facultate daca nu mai esti virgina!

| Rooobi a răspuns:

Uite cum sta treaba: e viata ta faci ce vrei, atata timp cat le-ai cerut scuze si le-ai spus adevarul, dar problema e ca na ei sunt parintii trebuie sa-si faca griji. Sa zicem prin absurd daca as fi taicatu(am 17 ani decat laughing ) sincer m-as fi enervat atunci cand l-as fi vazut pe baiatu ala cu fata mea si l-as fi scos afara imediat. Si dupa ozi de suparare as fi vorbit cu maicata si cu tine despre problema, ca trebuie sa ai grija cand faci sex, sa nu ne mai minti, noi te crestem avem grija de tine etc. Sa sti ca nu te omoara nima pentru asa ceva.

| anca377 a răspuns:

Calm. mergi si vorbeste

| Xenia16 a răspuns (pentru callie2):

Ei nu ma mai lasa sa ies cu el si nu suport chestia astacrying(mi-e greu fara el, vorbesc cu el pe ascuns

| Xenia16 a răspuns (pentru iopaula):

Ai mei cred ca ma las de scoala daca am facut asta, zic ca mi-am batut joc de ei, dar nu e adevarat, dupa parerea mea fac asta cand ma simt pregatita nu-i asa?

| Xenia16 a răspuns (pentru Rooobi):

Le-am explicat asta, si mama a inceput sa ma compare cu una care a ramas gravida. Imi venea sa ii zic ca ea cum sa ma compare cu aia, eu nu am mintea ei, de vreme ce am facut acest pas am stiut riscurile si am stiut cum sa ma protejez.

| Xenia16 a răspuns (pentru SweetAl3x):

Ei zic ca ma las de scoala si nu stiu ce, ca numai invat, acum mama m-a luat la ea la tg jiu pentru o saptamana sa nu ma vad cu elcrying(numai suport mi-e greu crying((ca nu il pot vedea:crying(am inceput sa imi urasc parintii, ei in felul asta ma fac mult mai trista, ei nu ma fac fericit. Niste parinti adevarati te fac fericita nu-i asa?crying

| Xenia16 a răspuns (pentru callie2):

M-au enervat foarte tare ca nu inteleg ei nimic, zic ca la 18-19 ani o sa intalnesc alt baiat si o sa vada ala ca am facut-o si i-am explicat mamei ca daca ma place un baiat cu adevarat ma place asa cum sunt. Cu actualul cu care am facut-o raman cu el, este alaturi de mine si ma iubeste, avem un an impreuna suntem de aceeasi varsta, sper sa il vad in curand

| Xenia16 a răspuns (pentru BitZzu99):

As vrea sa vorbesc, abia astept sa ma inteleaga si pe mine cineva. Va multumesc tutoror ca ma intelegeti si sunteti alaturi de mine

| callie2 a răspuns (pentru Xenia16):

suntem in secolul xx, nimanui nu ii mai pasa de virginitatelaughing sper sa se termine totul binehappy

| aumih16 a răspuns:

Da ai facut dragoste cu el! pentru ca atunci nu inteleg ce e anormal in asta!