| anonim_4396 a întrebat:

Treaba e că fostul e un domn important in societate are un loc de muncă iar lumea îl respectă plus că este foarte sociabil și glumeț cu toți nimeni n-ar crede că e o persoana oribila care caută persoane naive pentru a întreține relații intime și după 2 săpt caută motive de despărțire apoi se preda o victimă că a cheltuit că mă luat înafara că vrea banii înapoi altfel Mio iau pe coaja deci practic eu sunt singura idioată din ecuația asta și nu am cum și scot la capăt cu acest om dominant și are și 42 ani iar eu 26de unde era să știu că face figuri că nu merg la serviciu și că nu-i va placea mâncarea plus că înainte să plec din Italia o întrebă pe femeia lui prietenul lui când e ziua ei și stăteau mereu pe balcon cu ea iar cu mine își făcea treabă după care se pune la somn in fiecare seara la ora 7

17 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Domnul asta "respectabil" de care ne zici este un fel de loverboy ca in rolul facut de Dem Radulescu in filmul "Asta seara dansam in familie"

Daca tu te-ai complacut in loc sa fii cu barbati de varsta ta apropiata, sa cazi prada unui "mos" este alegerea dumitale!
Sunt o multime de fraieri de astia "Don Juani" care agata fete mai tinere pentru a isi satisface poftele sexuale.
Prin afara femeilor de genul asta le zice cougars, dar alea nu pacalesc baietii mai tineri decat ele ci ii folosesc pentru sex, cu reciprocitate de ambele parti

Asta insa este un alt meltean care vrea sa pacaleasca vreo saraca cu duhul sa faca niste bani cu ea sau sa scoata bani de la ea.
Domnul asta nu este decat un amarat de parlit!

Ai scris atat de agramat incat nu se intelege >cine este/era femeia lui? si cine ai fost tu in aceasta edila furtunoasa.

Bani nu are de ce sa iti ceara! sa nu ii dai nimic, ca nu are niciun drept si nici probe!

| Angela616 a răspuns (pentru Simpatic):

Buna dar noi eram din același sat și ne-am cunoscut pe FB iar el mi-a. Dat cerere s-a rugat de mine sa ii dau numărul de telefon mă întrebat dacă am prieten. după care am locuit un timp la el în apartamentul părinților lui după care Mio zis sa merg cu el în Italia poate îmi găsesc deunca ceva dar el vrea urgenta sa merg la lucru deși nu cunoșteam limba este foarte greu sa te angajezi in Italia.Cum am ajuns acolo pe început cu figurile că nu-i convine nimic sa tipe la mine îmi zicea mereu să plec acasă și am plecat.cand am ajuns in Ro mi-a dat mesaj că trebuie să-i dau banii că altfel Mio da in bot și că mi-a luat 2 rochii.sau a zis sa mă culc cu el doar când vine acasă în concediu chiar daca nu suntem împreună fiindcă mă luat dincolo și nu am de unde sai returnez banii

| RAY a răspuns:

Așa meritați toate, numa la banii visați și oferiți vagin atât, bravo lui, Europei, ați umplut Europa, videochat, sugarbaby, onlyfanns, aveți figuri și pretenții, zdrențe materialiste

| Violleta2022 a răspuns:

Fiecare doarme cum isi asterne.
De ce te plangi?
Nu tu ai ales sa ai de amant un barbat insurat?

| Angela616 a răspuns (pentru Violleta2022):

A zis că nu-i însurat unu la mana nu știu ce înțelegeți voi.Parea că vrea ceva serios până și-a dat arama pe față la italy

| Violleta2022 a răspuns (pentru Angela616):

Pai, in topicul tau, scris de manuta ta spui de "femeia lui"... dar cum nu te-ai chinuit sa pui nici macar 1 singura virgula, in tot sirul ala de 200 de cuvinte, fiecare intelege ce vrea.

Cat despre cautatul iubirii, hai sa fim seriosi, ca unul de 42 de ani nu mai cauta iubire, ci numai sex, deci ii alegi taman pe aia care pot oferi orice, numai iubire nu.

| relian a răspuns:

Hotaraste cum este omu, e oribil sau e domn?laughing Asa ai scis, ai inceput prin a spune ca fostul tau este un domn, apoi ai bagat-o ca e un om oribil, nici tu nu mai stii ce spui, ori ce vrei sa spui.

Vad povestesti pe aici dar cu greu se poate intelege ceva.Incerc sa spun eu cam ce inteleg, tu sa aprobi sau nu.

Ai gasit un barbat, probabil online, care locuieste in Italia, dupa ceva stat la birfa te cheama ala acolo la el sa va vedeti. cam asa e povestea? Sa stiu daca sa continui.
Tu ai fost de acord sa mergi, ala tia platit drumu, bilet probabil de avion, care este ieftin, ai ajuns acolo, v-ati distrat, ori el cum spui tu, tea dus pe colo colo, apoi dupa 2 saptamani ti-a dat liber.

Dar tu, inainte sa mergi acolo, nu l-ai intrebat ce ginduri are el? Adica de ce te cheama acolo in Italia, cauta o relatie serioasa, sau cauta doar aventuri?
Asta tu ar fi trebuit sa clarifici din start, daca tu cauti o relatie lunga, iar el doar asa aventura, nu te mai duceai.

Eu nu consider ca omu este vinovat cu ceva, doar daca el tea aburit ca ar cauta ceva serios, doar sa te amageasca sa mergi acolo. Dar daca nu ati discutat aspectul asta, atunci nu vad ce vina sa aiba.

Sint si romani pe afara, unia casatoriti, altii singuri, care cheama fete tinere si frumoase la ei, dar nu sa le ia de neveste, sa se simta si ei bine, doar pentru sex asa cum spune cineva pe aici.

Dar fetele astea si ele is poame laughing tot cu asa ceva se ocupa, adica cauta barbati de pe afara, sai jumule de bani.Multi barbati au cazut in plasa lor, dar si ele in plasa astora ce am zis laughing

Insa ce spui tu, nu cred sa fie genul asta de barbat.Adica sa te fi chemat doar pentru sex. Daca are anii aia, ar fi trebuie sa fie insurat, caz in care nu putea sa stea cu tine 2 saptamani, sa dormiti impreuna, asa cum spui, iar daca este singur, la fel, nu cred ca cauta el doar sex, la anii lui de este singur mai degraba cauta ceva serios, sa isi faca si el o familie etc.

Totusi de ce te-a lasat? Tu ai scris in alt mesaj ca ai mai avut vreo 5 relatii, in care barbatii teau lasat, acolo te intrebati oare de ce te lasa barbatii pe tine.

Deci ceva ceva probleme ai si tu, ca nu are cum 5-6 barbati toti sa caute doar aventuri si al dreacu tocmai tu sai nimeristi asa unu dupa altul la rind.

De ce nu l-ai intrebat pe asta, ce nu-i place la tine, sau nu i-a placut de a trebuit sa te lase?

Unu care cauta aventura, nu-ti cere banii inapoi, sa stii si tu, pentru ca ala este un domn laughing asa cum ai zis tu, ala stie din start cheltuie ceva bani pentru aventurile lui, nu e atit de ticalos, sau magar sa ceara cadouri sau bani inapoi de la femeiule cu care s-a simtit bine.

Is unia pe aici care habar nu au, dar se trezesc si ei mari cunoscatori, asa cum e Simpatic asta care chiar ca numai prostii scrie.

Uite si in cazul asta aici, il face pe ala metan, il face, stai cum spune el cougars, ce o insemna habar nu am, el spune ca ar fi genul de relatie deschisa, sau cum zic oamenii relatie cu beneficii, dar nu inseaman ca spune el cougars, relatiile astea is de la inceput, spui stam impreuna sa ne simtit bine, sa te ajute, el iti da ceva tu altceva, apoi cand unu din astia gaseste ce visa, pleaca din acea relatie.

Dar nu-i cazul la tine, cel putin daca ar fi fost asa nu ai mai fi venit acu sa spui astea.

De unde era sa stii ca face figuri? Pai nu stiai nici tu si nici el.Dar daca u barbat sta cu tine, iar jobul lui nu va asigura toate ce aveti nevoie, normal ca te trimit la munca si pe tine.

Is atitia oameni impreuna la care ambii lucreaza, pentru ca nu prea au toti asa joburi sa faca bani multi sa te tina pe tine acasa tablou.

De aia omu tio fi spus, baga si tu ceva un job, e bine si pentru tine, te simti si tu mai independenta, ai si tu banu tau, nu sa stai mereu dupa ceit da barbatu.

Tu de aia te-ai dus acolo? Ce ai zis ma duc in Italia mam scos, stau acasa si frec mitu laughing ei nu mai e cea fost odata.
Doar daca arati f bine, daca esti frumoasa, mai gasesti de astia sa te tina acaqsa doar pentru sex, plimbari sa nu muncesti deloc.

Ei uite ca nu ai avut tu norocul asta.Si barbatii cu bani, nu prea mai tin nici aia femei, e prea mare chetuiala, asa ca aia cu bani le ia asa temporat cateva luni, dupa alta.

Astia mai prapaditi, te ia de buna, dar saracu nu te poate tine si pe tinel de abia se tine pe el laughing asa ca trebuie sa te trimita si pe tine la munca.
Tu ai spus ca nu esti curioasa, uite ca el nu mai pierde timpul si cauta una de buna, dar care sa si munceasca, nu sa o tina el poster acasa, doar pentru sex si atit.

Dexci de muncit nu esti curioasa, mincare nu stii sa faci, intreb si eu ca omu, ce stii sa faci? Cauti relatie, ce relatie cauti, tu in acea relatie ce anume vei face, ce te vezi facind in acea relatie serioasa ce spui tu ca ai cauta?

Daca tu crezi ca o sa stai si sa nu faci nimic, slabe s anse sa te tina careva.
Treb sa te pricepi la ceva, macar la sex, sa-l dai gata laughing dar asta e valabil pentru barbatii cu multi bani.Dar la aia trebuie sa fii si nitel desteapta, ca de nu rapid iti si face vint.

Trebuia sa mergi la munca, acu ori erai cu el, ori singura, dar macar te puteai intretine.
Asa ce faci, cine te tine? Mai esti acolo, ori deja ai plecat in Ro?

| Angela616 a răspuns (pentru relian):

Înțeleg ce vrei să-mi explici dar chiar nu mă interesat vreodată banii mereu am căutat iubire dar mereu am dat-o in bara am găsit bărbați care doar au vrut distractiv dar nimeni nu înțelege asta și credeți că doar eu am profitat și faza e că încă visez. La o familie dar uite că nu am avut norocul asta. Spuneți că eu sunt de vina aici dar fostul se lauda că baga bani in pufuri și că merge la club in timp ce era într-o relație cu mine de i da eu îs singurul vinovat corect aveți mare dreptate mulțumesc de răspuns

| Bogdan0783 a răspuns:

Atata timp cat nu i-ai cerut bani, nu are hartii in sensul asta cererea lui e apa de ploaie.Chiar daca ti-a trimis acea suma pentru drum piare fi catalogat ca si cadou. Pleaca fara sa privesti inapoi ca nu pierzi nimic. Daca face pe nebunul mergi la Politie le explici situatia si te indruma.Si daca vrea banii inapoi daca tu nu ii dai singura lui varianta este sa te dea in judecata. Crezi ca daca el vrea 100€ inapoi si banii pe 2 rochite o sa plateasca un avocat? Daca te loveste mergi la IML si ceri certificat medico-legal, daca se intampla noaptea poti merge la spital si ceri "minută"(parca asa se numea ), te consulta trec pe foaie leziunile iar a doua zi la IML cu ea pentru certificat.Il depui la Politie ceri copie dupa plangere, numar de inregistrare si urmeaza cercecare penala.Mai bine pleaca!

| Angela616 a răspuns (pentru Bogdan0783):

E destul de zgârcit și credeti mă nu mă așteptam să se comporte atat de urat și chiar sa tipe la mine.

| Coccolinacocco a răspuns:

Indiferent cine e, atâta timp cât nu ai luat bani împrumut de la el, cu o dovadă scrisă, nu ai de ce să îți faci griji. În cazul în care te amenință, depune plângere împotriva lui. Iar dacă spui ca e influent, nu uita sa ceri copie după plângere, sau numărul de înregistrare, o dovadă că ai depus-o. Nu îți fie teamă de el, poate face asta cu toate cu care a stat dar nu cu oricine îi merge. FII PUTERNICĂ ȘI NU TE MAI ÎNTOARCE LA EL NICIODATĂ. Blochează-l peste tot și rămâi fermă pe poziție.

| Angela616 a răspuns (pentru Coccolinacocco):

Eu nu am luat bani dar mi-a plătit drumul spre Italia mi-a promis de munca după nu la mai interesat și caută diverse motive îmi zicea că doarme in sufragerie că na mi-a cumpărat 2 rochițe și actuala lui tot postează pe tik tokuri că ar vrea banii da ii e rușine să ceară că merit o bătaie că l-am lăsat că na mă ținut 2 săptămâni acolo și nu mă așteptam să se plictisească atât de repede plus că într-o seară era beat mi-a dat și 2 palme peste cap

| suntserios a răspuns (pentru Angela616):

Reclama l la poliție pentru violenta.

| Coccolinacocco a răspuns (pentru Angela616):

Dacă ai plecat de la el și continuă să te caute, blochează-l este tot. Dacă se apropie de tine, și te amenință sau te lovește poți depune plângere la poliție. Iar dacă ai urme pe corp, în urma agresiunii, poți să consulți un medic legist și vei avea un certificat medico-legal pe care îl poți adăuga la plângere.

| Angela616 a răspuns (pentru Coccolinacocco):

De mă mințit că mă mă ia de nevastă

| Angela616 a răspuns (pentru suntserios):

Nu e atât de grav momentan dar inca mi-e frica de el

| Angela616 a răspuns (pentru Coccolinacocco):

Nu am de unde sa știu ce face unde e dar am rămas așa cu o teama de bătaie pentru că în trecut am fost lovită de primul iubit cu pumnul