| Sara2 a întrebat:

Trebuia sa imi vina menstra pe 2 martie, si nu a venit, iar pe 3 (1 zi dupa am avut un contact cu prezervativ si a fost ok) azi suntem in 8 si menstra continua sa inatrzie, alte contacte nu am avut, in schimb am o pofta excesiva de mancare, imi vine sa mananc continuu, alte simptome nu am, e posibil sa fi ramas insarcinata?

5 răspunsuri:
| Memecy a răspuns:

1)un control ginecologic va confirma /clarifica totul
2)contactul sexual are ca urmari dereglari hormonale care determina si alte dereglari metabolice
3) ce`i mai sigur un control

placerea se plateste happy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Stai liniștită că o să vină, totul depinde de organismul tău.

| cinenuvedenustie a răspuns:

Aceasta pofta excesiva de mancare este exact cauza ca menstruatia ta este pe drum.
Este doar o dereglare.

| adelina9992 a răspuns:

Daca ai facut neprotejat in zilele 12-14 dula ciclu sunt sanse fff mari sa fi ramas. cauzele lipsei menstruatiei pot fi diverse de ex stresul, dereglarea hormonala etc

| Sara2 explică (pentru adelina9992):

Singurul contact a fost in ziua 31 a menstruatiei, 1 zi dupa ce in mod normal ar fi trebuit sa imi vina, stresata nu am fost deloc, abia de acum incep sa ma ingrijorez, si alte contacte nu am mai avut