| Sara2 a întrebat:

Trebuia sa imi vina menstruatia azi insa nu mi-a venit, in ultimile 4 luni mi-a venit regulat, mentionez ca intotdeauna am folosit prezervativul si l-am verificat, dar torusi sunt ingrijorata ca nu imi vine, este vreo posibilitate sa raman insarcinata daca ma protejez?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, exista dar foarte foarte mica. Nu exista act sexual fara risc de sarcina, asta este bine stiut. Insa folosirea corecta a prezervativului lasa un risc foarte mic de sarcina (cam de 0, 2%), care nu poate fi redus nicicum (atata timp cat esti activa sexual). din pacate nu a fost inventata metoda contraceptiva despre care sa se poata spune ca este 100% sigura

| mona a răspuns:

Daca te protejezi nu ai cum sa ramai insarcinata, iti intarzie probabil din alte motive, totusi trebuia sa iti vina azi si ziua inca nu s a terminat

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Riscul este aproape neglijabil ( 0-1 % ), deci NU ai de ce să te îngrijorezi!

Ţi-am răspuns mai exact la cealaltă întrebare.

| jennyyyy a răspuns:

Riscul esti unul minim.stai linistiata si daca mai intarzie indicat ar si un test de sarcina! succes