| Adelina102 a întrebat:

Trebuia sa-mi vina ciclul miercuri si nu mi-a venit si azi e duminica.Mentionez ca am oprit anticonceptionalele de o luna. Oare e din cauza lor.Acesta trebuia sa fie primul ciclu dupa oprirea lor. Poate sa intarzie asa mult?

Răspuns Câştigător
| diesel94 a răspuns:

Eu totusi zic ca devina pentru intarzierea ciclului menstrual este : LUNA MARTIE. Prea multe fete am vazut ca se plang de intarzierea ciclului luna asta + prietena mea care i-a intarziat 9 zile ...Parerea mea

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibil ca menstruatia sa se deregleze la intreruperea contraceptivelor. Dar o intarziere atat de mare impune consult ginecologic (la medicul care ti-a indicat intreruperea contraceptivelor).