| Annessa a întrebat:

Uite, aici treaba e mai complicata. deci, e un baiat care e vecin cu mine si il cunosc de 7 ani, de cand m-am mutat aici, si ne-am intalnit pentru prima data in primavara in luna aprilie. asa dupa ce ne-am intalnit el s-a indragostit de mine( si era un lucru vizibil, pentru ca si mama lui mi-a spus) ei bine, mie nu-mi placea de el, dar a inceput dupa aia sa-mi placa. ei bine pe 15 mai era ziua surorii lui mai mici si ne-a invitat la petrecere. acolo am vorbit cu el si ne-am jucat diverse jocuri ( mentionez ca el e cu 2 ani mai mare decat mine) eu am un frate mai mic si parintii erau plecati in acea zi asa ca ne-au spus sa nu stam mult, dar noi am stat vreo 2 ore si am plecat acasa la 10 noaptea. totul parea sa fie ok, iar cateva zile mai tarziu el a venit la ceilalti vecini cu care e bun prieten si se uita doar spre casa mea si ma saluta facea intentionat unele lucruri ca sa ma vada, pentru ca eu stateam ascunsa si atunci a inceput sa-mi placa si mie de el. dupa ce prietenii lui si-au dat seama ca el ma place au inceput sa-i zica de toate si astfel sa-l faca sa nu mai vina. eu o tot invitam pe sora lui mai mica sa ne jucam si asta era un prilej ca sa ma vada. ei bine dupa ce si-a dat seama ca il plac, el a schimbat tactica si nu mai era asa de indragostit de mine ci se facea ca e indiferent. eu nu m-am alarmat pentru ca eu cunosc tacticele baietilor, dar ma doare faptul ca eu m-am indragostit de el. cu alte cuvinte i-am cazut in plasa. acum nu stiu ce sa fac, eu nu vreau o relatie cu el din mai multe motive, si nici el nu arata a dori asa ceva. pe mine nu ma intereseaza sa-l atrag cumva, eu veau doar sa-mi dati niste sfaturi despre cum as putea sa-l uit si sa imi revin din starea asta. dar voi ce credeti, asa din curiozitate, el ma mai place sau nu si cum as putea sa fac sa il uit indiferent daca ma place sau nu

Răspuns Câştigător
| Carmy21 a răspuns:

Păi să îl uiți nu ai cum dar măcar nu mai vorbi cu el doar îl saluți și atât. Știu că e greu am fost și eu într-o situație asemănătoare dar asta e. Poate chiar el e băiatul potrivit pentru tine. Nu știu ce să spun. oricum îți urez mult succes!
Pa, pa.

13 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

Ocupa-ti timpul cu lucruri care-ti plac.Descarca-ti filmele preferate.Incearca sa ti-l scoti din gand inlocuindu-l cu altceva.

| Dolofănica a răspuns:

Sunt de acord cu T4ny4.

| Annessa explică (pentru Dolofănica):

Mersi de tot
am uitat. m-am ocupat de ceea ce-mi placea si s-a terminat. totusi cand il vad tot imi tremura genunchii laughing

| Dolofănica a răspuns (pentru Annessa):

Nu înțeleg ce e amuzant.

| Annessa explică (pentru Dolofănica):

Amuzant e ca, cu toate ca am uitat de el totusi atnuci cand il vad parca nici nu l-am uitat

| Dolofănica a răspuns (pentru Annessa):

Daaaaaaaaaaa. Și acumte înțeleg.

| Dolofănica a răspuns:

Nu apare pe site că ai comentat.

| Carmy21 a răspuns:

Bună.
Păi într-o zi când ești singură acasă adică doar cu sora ta poți să îl chemi la tine și discuți cu el dacă îi place de tine. Mult SUCCES!
Pa, pa.

| Annessa explică (pentru Carmy21):

Eu intrebam cum as putea sa il uit pentru ca eu nu imi doresc nimic de la el, ba din contra ma enervaza ca imi place de el, mai ales ca eu sunt intr-un fel de relatie cu cineva si nu e chiar momentul potrivit pentru asa ceva. deci ce vreau sa va cer este cum as putea sa trec mai departe pentru ca ma simt de parca doar el exista in viata mea, iar asta ma nelinisteste. e posibil ca el sa fie acel print pe un cal alb?

| Dolofănica a răspuns (pentru Annessa):

Pe nofice îmi apare că ai comentat răspusul dar pe site nu.

| Catalinutz92 a răspuns:

Nu il mai baga in seama, nu-l mai saluta. Sterge nr de telefon(daca ai) rupe ori ce legatura cu el. Iesi cu prietenii. arata-i ca nu iti pasa de el

| Annessa explică (pentru Catalinutz92):

Asta fac, dar in ciuda tuturor lucrurilor ma tot gandesc la el, ce sa fac?

| Catalinutz92 a răspuns (pentru Annessa):

Timpu vindeca tot, altceva nu stiu ce poti sa faci... daca ai poza cu el in calculator deseneazal in paint. Distrugei poza. La mine a functionat in unele cazuri.