| Alex0194 a întrebat:

Uite cum sta treaba. Anul trecut scolar (mai pe la mijlocul anului, nu mai stiu dar sa zicem ca acum ceva mai putin de 1 an), o colega mi-a spus ca ma place. Eu sunt un tip foarte timid, nu ma asteptam la asa ceva si am recationat foarte ciudat, nu i-am zis ca da, mai degraba un nu, dar nu direct. Ma blocasem, nu stiam ce sa zic, credeam ca vrea sa glumeasca. Din pacate ea mi-a zis ca ma place, in clasa, de fata cu cel mai bun prieten al meu si cu o colega care e ok, dar e ceva mai nebunatica ca sa zic asa. Acuma imi dau seama (foarte foarte foarte tarziu) ca de fapt nu glumea deloc si ca, chiar ma placea. De ce cred asta? Pai am niste relatii mai de razboi cu niste colegi si ea tot timpul sarea in ajutor, dar dupa faza asta nu ma mai aparat si inca ceva colega cealalta a zis ceva de genu (atunci), tu esti prost, nu vezi ca te place, ca se baga pentru tine, ca e draguta cu tine? si acum m-am trezit ca as vrea sa fiu cu respectiva colega desi suntem cam diferiti, eu un tip timid, prezent la ore, ea mai activa, mai populara, mai chiuloaica, dar totusi buna si sincera. Ce ziceti sa fac? As arata stupid sa ii spun dupa aproape 1 an ca e reciproc si ca si eu o plac straight face...

5 răspunsuri:
| Myst3ry a răspuns:

Incearca sa vorbesti din nou cu ea happy...si fara frica, lasa timiditatea ca nu rezolvi nimic cu ea happy

| Stuff a răspuns:

Uite eu sunt fata iar descrierea prietenei tale este cam cum ma descriu altii pe mine si daca a zis ca te place si nu ai reactionat s-a gandit ca nu o placi ...adica mie cand imi zice ca un baiat nu ma place sa zicem ca lupt un pic dar dupaceea ma plictisesc si trec la altul acum ar trebui sa vezi daca te mai place si daca nu da niciun semn mai bine i-ai spune ca o placi, sa nu iti mai ti sentimentele ascunse
scuze de greseli dar ma grabesc

| alinutzaap a răspuns:

Poi incearca sa vezi daca te mai place.

| astamika24 a răspuns:

Fii u insuti si vb cu ea.bft

| backdowntozero a răspuns:

Nu e stupid omule sa-i zici ca e reciproc. ia si zi-i mai repede pana nu ti-o ia altu. ai putea sa-i arati cumva ca si tu o placi, nu chiar sa-i zici in fata. eu stiu. surprinde-o cumva. bafta