| WOLFRAM a întrebat:

Anul trecut scolar (mai pe la mijlocul anului, nu mai stiu dar sa zicem ca acum ceva mai putin de 1 an), o colega mi-a spus ca ma place. Eu sunt un tip foarte timid, nu ma asteptam la asa ceva si am recationat foarte ciudat, nu i-am zis ca da, mai degraba un nu, dar nu direct. Ma blocasem, nu stiam ce sa zic, credeam ca vrea sa glumeasca. Din pacate ea mi-a zis ca ma place, in clasa, de fata cu cel mai bun prieten al meu si cu o colega care e ok, dar e ceva mai nebunatica ca sa zic asa. Acuma imi dau seama (foarte foarte foarte tarziu) ca de fapt nu glumea deloc si ca, chiar ma placea. De ce cred asta? Pai am niste relatii mai de razboi cu niste colegi si ea tot timpul sarea in ajutor, dar dupa faza asta nu ma mai aparat si inca ceva colega cealalta a zis ceva de genu (atunci), tu esti prost, nu vezi ca te place, ca se baga pentru tine, ca e draguta cu tine? si acum m-am trezit ca as vrea sa fiu cu respectiva colega desi suntem cam diferiti, eu un tip timid, prezent la ore, ea mai activa, mai populara, mai chiuloaica, dar totusi buna si sincera. Ce ziceti sa fac? As arata stupid sa ii spun dupa aproape 1 an ca e reciproc si ca si eu o plac... Uite cum sta treaba. Anul trecut scolar (mai pe la mijlocul anului, nu mai stiu dar sa zicem ca acum ceva mai putin de 1 an), o colega mi-a spus ca ma place. Eu sunt un tip foarte timid, nu ma asteptam la asa ceva si am recationat foarte ciudat, nu i-am zis ca da, mai degraba un nu, dar nu direct. Ma blocasem, nu stiam ce sa zic, credeam ca vrea sa glumeasca. Din pacate ea mi-a zis ca ma place, in clasa, de fata cu cel mai bun prieten al meu si cu o colega care e ok, dar e ceva mai nebunatica ca sa zic asa. Acuma imi dau seama (foarte foarte foarte tarziu) ca de fapt nu glumea deloc si ca, chiar ma placea. De ce cred asta? Pai am niste relatii mai de razboi cu niste colegi si ea tot timpul sarea in ajutor, dar dupa faza asta nu ma mai aparat si inca ceva colega cealalta a zis ceva de genu (atunci), tu esti prost, nu vezi ca te place, ca se baga pentru tine, ca e draguta cu tine? si acum m-am trezit ca as vrea sa fiu cu respectiva colega desi suntem cam diferiti, eu un tip timid, prezent la ore, ea mai activa, mai populara, mai chiuloaica, dar totusi buna si sincera. Ce ziceti sa fac? As arata stupid sa ii spun dupa aproape 1 an ca e reciproc si ca si eu o plac... http://www.youtube.com/watch?v=EUDLD8l5y8Q

3 răspunsuri:
| Stassy a răspuns:

Waw, ce situatie dificila straight face. Uite daca esti chiar asa de timid, n-am ceti face, pot doar sa-ti zic sa fii deacum in colo dragut cu ea, so bagi mereu in seama, ajut-o cand are nevoie, fa-o sa te placa din nou.Si cand vine momentu potrivit [ adica atunci cand si ea te place] zii ce simnti pentru ea, si poate o sa aveti o relatie.Na uite, e prima senzatie din asta si stiu cum e. Daca o placi asa de mult, sa nu crezi ceti zic ceilalti, fa cum stii u mai bine si o sa mearga.Na bine, sper ca te-am ajutat cumva, simi dai totusi o fundita?big grin

| WOLFRAM explică (pentru Stassy):

Da na zis nimeni ca e prima senzatie e cred ca a cincea...
dintre cele de saptamana asta

| Stassy a răspuns (pentru WOLFRAM):

Ba :-W inseamna k nai nevoie de mine ce mai!?frustrated Fa cum stii ai experienta!batting eyelashes