| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o colega [avem 13 ani]. In fiecare zi filtreaza cu mine [insa eu sunt mai timid si "o refuz"] si ne tachinam. Astazi mi-a zis ca sunt dragut si i-ar place sa ma aibe ca frate [asa s-a inteles din ce a zis]. Ea este o fata mai nebunatica, care vrea sa rada in orice moment al zilei. Eu o plac foarte mult si cred ca si ea ma place. Ca sa ma placa si ca sa fie ceva mai serios intre noi, sa ii fac si eu complimente? :-s Va rog sa aveti seriozitate big grin

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ti-a zis clar ca i-ar place sa te aiba ca un frate si in cazul asta iti poti lua gandul de la o eventuala relatie cu ea

| lexzor a răspuns (pentru mona):

Nu a zis asa ceva, asa sa inteles. Ea de fapt a spus "De unde sti? smug Poate ca esti infiiat si suntem frati smug " Semnul smug insemna ca misca din sprancene, nu ca a scris.

| buzeduulci a răspuns:

Flirteaza*
a flirtra = a strecura

| lexzor a răspuns:

Toti apelati la cuvantul "compliment". Nu ii pot spune complimente pentru ca nu e asa usor sa ii spun de-o fata cu toata lumea ca e "frumoasa"

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Da! Fa-i complimente si dupa spune-i ce simti.
O zi buna!

| Euletitia a răspuns:

Buna! Fa-i complimente, spune-i ca e frumoasa, draguta etc, daca e o tipa asa mai nebunatica, ia asta in calcul si fa-o sa rada mereu, glumeste cu dansa, povesteste-i intamplari hazlii, fa-o sa se simta bine si vesela in prezenta ta. Bafta!

| Weedier a răspuns:

Ce complimente? big grin spune-i direct ca o placi si gata tongue fii si tu mai indraznet smug tongue bafta kiss

| oOoBrBoOo a răspuns:

Pai daca o placi mergi la ia si spune-i si daca nu vrei sa-i zici direct ca o placi spune-i ca e frumoasa si daca ar vrea sa fie cu tine dar incearca sa-i zici asa razand un pic ca si un pic de gluma si dupa aceea daca ia zice ca ar vrea sa fiti impreuna spune-i ca tu nu glumeai si fi serios si spune-i ca tu o iubesti si esti indragostit de ia.winking multa bafta (nu-ti face grij daca te refuza mai sunt multe fete pe lumea asta si ai tot timpul din lume in fata). FUNDA?smug

| adyneymar a răspuns:

Da poti sa ii faci un compliment chiar mai multe