| Anonima26985 a întrebat:

Păi e un băiat de care îmi place și el mereu se uita in ochii mei cu privirea aceea și ne fixăm așa vreo 5 secunde,apoi iar și mereu când suntem prin preajma ne observăm,el se da mare când sunt eu de fata și încearcă să iasă în evidență,și înainte să facă ceva mă privește să vadă dacă mă uit la el,și îmi zâmbește frumos! Îi place sa fie pe unde sunt eu,de unele ori îmi copie pozitia, ieri sa așezat lângă mine și stătea atât de aproape chiar daca avea foarte mult spatiu! Și dacă îi spun ceva e extraordinar de atent și mă ascultă și zâmbește cu toți dinții și e așa drăguț! Voi ce credeți mă place? Dacă da eu ce sa fac? Vine și Valentine's Day și mă gândeam să îi spun atunci că îl plac dar mă tem că el nu mă place! Vreau părerea voastră sau cum sa ii spun va rog! Dau funda

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-ar trebui sa-i spui ca-l placi ci sa intrati in vorba, sa va cunoasteti, sa iesiti etc. si ulterior ii spui ca-l placi sau astepti s-o faca el

| Anonima26985 explică (pentru Adry05):

El e foarte timid, mai timid și decât mine și nu știu dacă ar avea curaj să mi-o spună vreodată!

| Adry05 a răspuns (pentru Anonima26985):

Pai daca vorbiti, iesiti si ii dai si tu semne ca-l placi ar trebui sa fie cam prostanac sa n-o faca, si pana la urma gandeste-te si tu daca vrei un baiat care-i mai fricos decat o fata.

| Anonima26985 explică (pentru Adry05):

Da probabil ai dreptate deci îți voi urma sfatul

| Valentina400 a răspuns:

Buna! Semnele lui sunt clare! Te place! Nu ii spune direct ca il placi si tu, da-i de inteles asta poate o sa faceti Valentine's Day impreuna.

| Anonima26985 explică (pentru Valentina400):

As fi foarte bucuroasa sa mă placă și sper sa fie așa

| Strixrd a răspuns:

E clar ca el te place, din ceea ce ai spus tu, asa fac baietii cand cunosc o fata si vor sa o atraga, vor sa iasa in evidenta si sa atraga atentia.

| Anonima26985 explică (pentru Strixrd):

Sper sa fie cum spui tu