| maxQ a întrebat:

Un baiat de 14 ani m-a intrebat de ce nu poate sa isi retracteze pielea de pe "capul"penisului cand penisul este in erectie?

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Are fimoza.Se poate rezolva printr-o simpla taietura, dar la medic, in nici un caz singurel.
Sa se informeze pe net, sau la doctorul de familie.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sustin parerea celor doi antecomentatori. Mai adaug: sa nu incerce sa decaloteze penisul cu forta fiindca poate face o complicatie foarte grava numita parafimoza (n-o sa-l mai poata recalota la loc) si va trebui operat de urgenta). Sa mearga repede la urolog impreuna cu un parinte.

| maxQ explică:

Deci si cand penisul este in erectie el poate sa isi decaloteze pielea dar cu o anumita greutate... el este virgin...Deci daca intretine relatii sexuale pot aparea coplicatii...corect?

| Gexu a răspuns:

Da.are fimoza.am auzit ca acesta mica "operatie" nu se plateste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are o boala fimoza parca asa se chema