| Grazielle a întrebat:

Un baiat din clasa alaturata ma place chiar foarte mult ma innebuneste sa ies cu el,imi face zilnic o gramada de complimente si apeleaza la toti prietenii mei sa ma convinga sa fiu prietena lui,mie nu-mi place de el absolut deloc,dar nici nu as vrea ca lui sa nu ii mai placa de mine, credeti ca ii va trece daca il voi ignora?

7 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Pana la urma va trebui sa se resemneze, dar pentru asta trebuie sa ii explici clar parerea ta si nu il mai lasa sa spere in nici un fel

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Ii va trace daca ii dai un raspuns negativ, cat se poate de direct

| LuciferMorningstar a răspuns:

Ar fi frumos sa ii dai o sansa acelui baiat, sa iesiti undeva. beti o cafea. iar poate se aprinde o scanteie ceva.
Daca nu, si totul ajunge la fel de monoton ca inainte, il lasi in pace. ii spui ca nu merge si roaga-te sa te ignore el pe tine.

Daca in continuare va alerga dupa tine, inseamna ca e bolnav. big grinDDDD

| Grazielle explică (pentru LuciferMorningstar):

Ideea e ca am 14 ani si el 17, e genul de baiat tocilar si mie nu mi-ar place de el nici in ruptul capului, problema e ca nu-i mai trece de cateva luni bune si nu mai stiu ce sa fac ca deja toata scoala striga dupa mine pe holuri ca acel ciudat ma place.

| SilentStriker a răspuns (pentru Grazielle):

Din comentariul tau imi dau seama fix ce fel de fata esti. happy Urasc fetele ca tine, inloc sa isi doreasca un baiat cuminte care sa le iubeasca, ele is doresc un baiat 'rau' care intr-un final sa-si bata joc de ele. Daca judeci o carte dupa coperta, poti pierde cea mai frumoasa poveste! happy

| Grazielle explică (pentru SilentStriker):

Intr-un fel ai dreptate,adica sunt atrasa mai mult de baietii "rai",nu stiu neaparat ce inseamna la tine "a fi un baiat rau" dar ideea e ca nu-mi plac baietii asa ca fetitele,sa nu se inteleaga ca-mi plac batausii sau cei care iau draguri etc,imi plac baietii care sunt dezimvolti,dar in acelasi timp si dragastosi. nu il judec pe acest baiat dupa coperta,il cunosc de cateva luni si m-am comportat prieteneste cu el dar se pare ca a interpretat gresit. revenind la ce mi-ai spus,stii ca opusele se atrag, eu sunt o fata la locul ei, iar o relatie cu un baiat cu un temperament asemanator cu al meu nu ar merge, tocmai de aia "fetele ca mine" (depinde si cat de proaste si credule sunt) ori isi doresc un baiat ingamfat si afemeiat care doar si-a batut joc de ele, ori un baiat care pentru cei din jur sa para "un baiat rau" iar cu mine sa fie sensibil happy

| lavylove234 a răspuns:

Parerea mea este ca nu ar trebui sa il ignori si sa ii spui in fata ca nu iti place de el si daca si tu esti de acord sa fiti amici dar nu mai mult! :* :*