| Olivika1414 a întrebat:

Un baiat mereu ma atinge in locuri neplacute si i-am spus de multe ori sa inceteze dar el continuie. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| ThePokemon a răspuns:

Am păţit-o şi eu. Trebuie să iei atitudine! Nu te lăsa atinsă, o să te creadă o cu*vă, deci dă-i o "labă" peste ochiwinking Sau spune-i să te lase în pace.

| Olivika1414 explică (pentru ThePokemon):

I-am dat si i-am spus de ft multe ori sa ma lase in pace dar nu o face

16 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Da-i peste mana si nu-i permite!
Daca n-o s-o faci,el va lua tacerea ta sau reprosurile blande ca pe o incuviintare si va continua!
Corpul tau iti apartine,iar baiatul este lipsit de bun simt,trebuie sa stii sa te aperi, altfel maine poimaine te vei trezi atinsa "in locuri neplacute" de toti necunoscutii!
Spune-i ca-i interzici(exact asa!) sa te mai atinga in felul asta, s-o faca cu cine a mai facut-o, tu nu-i permiti!
Punct.

| mona a răspuns:

Nu-l mai baga in seama, ignora-l

| PopândăuIRătăcit a răspuns:

II dai un set de dosuri de palme la pifometru si aia e. Iei o atitudine mai dura din punct de vedere verbal dar fara sa injuri.(prea mult) Fi ferma. Noroc.happy

| VreauBomboane a răspuns:

Dai un genunchi in **** si se va linisti!

| neutrino a răspuns:

Din pacate nu pot sa-ti spun decat ca o fata trebuie sa stie sa se faca respectata. Sunt convins ca acest baiat nu-si poate permite astfel de gesturi cu orice fata.

| Dariusuu a răspuns:

Ia atitudine draga mea, așa va înceta.

Dacă nu faci ceva, el va continua s-o facă în continuare.

| Hevnoraak a răspuns:

Tragei o palmă sânătoasă, dacă continuă, depune o plângere la poliție, cu harțuirea nu-i de joacă.

| BSwwatch a răspuns:

Hai ca te invat eu, daca ai un profesor mai sever...cand ai ora cu el, asazat in banca cu acest coleg care te pipae, in timpul orei ridicate si cearta l ca de ce te-a pipait, chiar daca nu a te-a pipait in acel moment, sa vezi ca nu o sa-l creada nimeni ca nu a facut-o, o sa se faca de ras si pe deasupra profesorul va lua masuri!

Răspuns utilizator avertizat
| DaRaspund a răspuns:

Plesneste-l!

| Rebekka97 a răspuns:

Trage-i una! Sau pune pe cineva s-o facabig grin.

| BrUnEthaThaDeViS a răspuns:

Explicai frumos ca nu iti place si daca nu intelege inseamna ca nu te respecta

| fabyan a răspuns:

Buna!
Cati ani ai tu?
Cati ani are el?
Cat de des se intampla intr-o zi/saptamana?
Unde se intampla?
pana sa imi raspunzi am o solutielaughing
desi nu cred ca e cea mai bunalaughing
spune-i ca nu te-ai spalat in zona in ultima lunalaughing
bine e mai mult o gluma dar crede-ma ca il va lovi putin pe plan mentalhappy
daca e retardat de felul lui va spune tuturor "ahahahah nu s-a spalat"
de asta nu e indicat
daca esti atat de disperata sa o rezolvi indiferent de ce se va spune despre tine incearca asa.
daca imi dai mai multe detalii te pot ajutahappy

| pvm21 a răspuns:

Depinde, esti fata sau baiat?

| Fanela69 a răspuns:

Cere-ti banii.