| flor31 a întrebat:

Un baiat vrea sa fie cu mine, dar mie imi place de fostul, aseara am intrat in vorba (pe mess) cu fostul, si am vorbit putin despre bac, dupa ce am terminat acest subiect l-am intrebat "si ce mai faci?" dar nu mi-a raspuns(am asteptat o ora, dupa aia am iesit) ce trebuia sa ii spun altceva?, mai intru in vorba cu el? dar ce sa il intreb? eu sunt mai timida.nu pot sa ii spun ca inca imi place de el dupa 6 luni de cand ne-am despartit si nu am vorbit deloc; fundabatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| chucks a răspuns:

Eu cred că ar trebui să începi o noă relație! dar nu cu băiatul care te place! dacă crezi că nu poți ține o relație serioasă. să nu„l faci și pe el să sufere. nu ar trebui să mai vorbesti cu el. adic lasă-l pe el să între pe tine! să te întrebe el ce mai faci?! nu tu trebuie să faci asta! sunt mulți băieți:* cu siguranță o să fie unul care o să te merite! asta e părerea mea. sper că te-am ajutat! dar așa e mai bine. și cea mai bună prietenă a mea. e în aceeasi situație! succes:* fundiță:*?

3 răspunsuri:
| Cristy990 a răspuns:

Pai bine ar fi sa ii spui.dar daca esti asa timida mai bine ai lua-o pe ocolite... Spune-i ca totusi mai ai sentimente pentru el... poate ca si el mai are si este la fel de rusinos ca si tine.Succes!

| ClaudiaPaula a răspuns:

In primul rand e intr-o realtie? Sau place pe altineva? intereseaza-te. In fine, daca mai ai sentimente pentru el lasa timiditatea deoparte si intreaba-l inca odata ce mai face sau orice si vezi ce-ti spune cu rusinea si timiditatea nu rezolvi prea multe.winking

| maddy_6922 a răspuns:

Ar trebui totusi sa ii spui.cel putin asa scapi de griji ...vei sti daca mai tine la tine sau nu. pana nu lamuresti problema asta, nu vei putea sa incepi o noua relatie. nu uita : daca traiesti in trecut, iti furi singura viitorul!