| Cris29 a întrebat:

Un barbat de 32 de ani mi-a spus ca pentru el conteaza ca sa se inteleaga sentimental si sexual cu partenera. Restul vede el pe parcurs cum se vor descurca. Este de acord cu a face sex de la prima intalnire cu viitoarea partenera si chiar fara prezervativ pentru a avea o relatie serioasa si asta in conditiile in care femeia cu care vorbeste este inca virgina la 27 de ani. Ma intreb oare chiar isi doreste o relatie serioasa sau doar vrea sa o aduca cat mai repede in pat pe femeie?

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu cred ca 90% din barbatii de peste 30 ani necasatoriti sunt neseriosi. Si mai sunt 10% soareci de biblioteca, care nu au iesit nici macar pana la cafeneaua de pe colt.
Poate o parte din cei 90% sa devina seriosi, daca intalnesc persoana potrivita, dar daca unul dintre ei face o asmenea propunere atunci mi-e clar ce vrea. Adica nu vrea sa-si "piarda" timpul intr-o relatie din care sa nu-i iasa lui nimic, intai sa f... si apoi a vedea cum merge si relatia, el sa nu piarda nimic.

| Cris29 explică (pentru Zenithf):

Sunt de aceeasi parere cu tine. Insa mie una mi se pare ca un astfel de barbat este induferent si fara suflet mai ales in situatia pe care am expus-o. Daca el nu va considera ca va merge relatia sa zicem dupa ce se culca cu ea si ii va da papucii sunt convinsa ca nu va avea nicio o remuscare, il va durea fix undeva de ea, iar ea va ramane si va suferi si poate chiar se va indragosti de el. E aceea chestie ca este primul din viata ei.

| MMihai a răspuns:

Dacă nu ești tu individa de 27 de ani, ce îți pasă ce face omul ăla de 32.

| didiDia a răspuns:

Mie un asemenea om mi se pare neserios. Daca tu esti fata in cauza, te sfatuiesc sa-i da-i pace tipului si sa-ti vezi de drum.

| didiDia a răspuns (pentru didiDia):

Bai, TPU asta are un corector cretin pentru gramatica. Eu am scris verbul,, a da'' la subjonctiv corect, iar el se baga aiurea in seama si pune o cratima. Gresit, TPU si rusine ca te bagi in seama sa ma corectezi cand eu am scris corect!

| Cris29 explică (pentru didiDia):

Nu sunt eu fata in cauza. Este un amic sa-i spun asa. Eu ma gandesc la fata aia ca daca va face pasul asta cu el probabil ii va da papucii apoi cat mai repede si apoi ea va avea de suferit. Sunt si eu femeie si e normal sa ma gandesc la ea si nu la elwinking

| Cris29 explică (pentru didiDia):

laughing E grea gramatica limbii romane si pentru un program se pare!

| andreiemil a răspuns:

Are 32 de ani, ea 27 - daca nu risti nu castigi, si daca ramai cu o experienta frumoasa - la 27 ani virgina, are alte probleme - dragostea nu stii cand te loveste

| Cris29 explică (pentru andreiemil):

De ce crezi ca are probleme ca e virgina la varsta asta? Poate s-a pastrat pentru barbatul potrivit. Si daca cumva nu va merge si el ii va da papucii dupa ce se va culca cu ea si va cauta diverse pretexte si motive marunte ca sa se desparta de ea?

| Zenithf a răspuns (pentru Cris29):

Exact, tocmai pentru ca are 27 ani trebuie sa fie mai precauta. Daca are o experienta, si 100% va fi una nefericita nu cum spune andreiemil, atunci foarte greu isi va putea reveni din asta.
Inca niste detalii care arata superficialitatea acestui om, faptul ca este "de acord" cu ceea ce de fapt isi cam doresc barbatii, ca de fapt el este "de acord" ca sa aiba o relatie fara prea multe implicatii. Veni, vidi, (facut treburile) si apoi vici, asta este deviza lui.