| DaianaPiersicutza a întrebat:

Un prieten de-al mamei mele care e mai asa copil bine are peste 18 ani peste 20 chiar, dar se inteleg bine s-a reapucat de droguri. As vrea din suflet sa-l ajut dar eu si familia mea suntem in alta tara sad. Poate nu-mi puteti da sfaturi dar va rog. Nu stiu ce sa fac. Pentru ca el e un baiat de treaba si politicos sad Si imi doresc enorm de mult sa se lase. Mama lui e batrana si nu prea are ce sa faca. Sunt socata straight face Nu stiu ce sa mai fac. Eu am 16 ani. Nu ma mai intorc niciodata in Romania pentru ca m-am mutat. Va rooooooooog Help sad

1 răspuns:
| solumaam a răspuns:

Din pacate nu prea vad cum l-ai putea ajuta sa se lase, mai ales ca esti la distanta mare de el.
Problema sta in felul urmator:
Un drogat are sanse sa se lase doar daca nu a ajuns sa consume heroina sau alt drog tare si este la prima incercare, si din moment ce zici ca sa reapucat atunci chiar nu mai sunt sanse chiar daca unii spun ca la dezintoxicare te rezolva ...este o minciuna, peste putin timp se va reapuca de droguri si mai riscante!
Asta este menirea lor si salvare nu mai exista daca a trecut deja de un anumit pas!