| Mara_1046 a întrebat:

Unde v-ati intalnit iubita/iubitul? Care este povestea inceputului relatiei voastre?

Răspuns Câştigător
| catthshshshs a răspuns:

Eu sufeream ca sa zic asa, dupa un idiot cu care am fost 3 saptamani si aflasem ca ma inselase si avea de gand sa o faca in continuare. Pe actualul l-am cunoscut acum 7 luni, pe un site, pe net, la cateva zile dupa despartirea de fostul. Evitam sa il cunosc personal dar el s-a tinut de mine si uite asa ne-am cunoscut fata in fata, ne-am placut, suntem si acum impreuna si dorim sa fim toata viata love struck

20 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Inceputul verii trecute!

El a vrut sa fie cu mine, eu nu ca nu il cunosteam.

Apoi, in septembrie, dupa ce l-am cunoscut mai bine, l-am intrebat eu daca mai vrea sa fie cu mine si a acceptatbig grin

| Alisa a răspuns:

Ne-am cunoscut prin intermediul prietenei mele care locuieste in casa cu mine. Ea este iubita celui mai bun prieten al lui. I-a dat numarul meu de telefon, am vb cam o saptamana la telefon, pe mess, si dupa ne-am intalnit. Dupa cateva intalniri, ne-am placut si am acceptat sa fiu impreuna cu el, el fiind primul meu prieten. Suntem impreuna de 6 luni si ne iubim, avem o relatie frumoasa.
Numai bine!
Tu? big grin

| Dizzydizz a răspuns:

Frumoasa intrebare
Pai eram pr mai de mult si din gluma i-am spus daca s-ar combina cu mine
El a acceptat, de fapt ii era indiferent
Dupa un timp am inceput sa ne intelegem bine.
Acum avem 7 luni si totul e okhappy

| Rukhsandra a răspuns:

Pai eu cu colegu lui de banca am fost in generala colegi.si intr-o dimineata colegu lui de banca mi-a cerut id ca nu-l avea si ii cam placea de mine big grin find si G. cu fostul coleg de generala, baiatu a luat si el id de la colegu lui de banca si asa vb cu amandoi.amandoi ma placeau si vroiau sa fie cu mine(asta se intampla intr-o vineri ) am vb cu amandoi tot weekendu laughing) ma stresau(mai mult el ma stresa si de aia cred ca l-am ales ca era prea insistenthee hee) si luni cand am ajuns la scoala m-am intalnit intai cu colegu meu din generala m-a intreba daca m-am hotarat daca vreau sa fiu cu el eu nu i-am zis nmik si dupa vine G.(iubitu meu) si imi cere nr de tel...eu eram socata, paralizasem complet rolling on the floor) era aiurit si nuprea intelesesem nmik din ce zicea si trebuie sa recunosc ca nu l-am recunosct prima data...de fapt eu nu-l cunosteam doar vb cu el pe mess si stateam si ma uitam la el ca proasta pana cand tipu s-a prins ca nu-l recunoscusem si mi-a zis ca e G. rolling on the floor
i-am dat nr de tel iar in nici o ora imi trimite un sms in care imi spune ca el e un copil tembel si ca ma place mult si nustie ce e cu el, tot ce stie e ca se gandeste nonstop la minebatting eyelashes
am continuat sa vb cu el si in final am decis sa fiu cu G. a fost surprins nu credea ca o sa accept vreodatarolling on the floor
suntem fericiti impreuna chiar daca ne-am mai certat si ne-am despartiti o data si am fost despartit c-am o saptamana dar ne-am impacatbatting eyelashesbig grin si acum ne bucuram de clipele frumoase petrecute impreuna big grin

| stresu a răspuns:

L-am gasit acasa la o prietena dupa un seminar mult prea lung; m-a salutat pe rusa si am crezut ca amica mea iar a adus straini prin casa( am mai gasit o japoneza si un canadian la ea), dar e roman get beget. A urmat o discutie lunga despre cat de tare uraste el fetele din orase mici care vin cu medii astronomice si iau locurile la buget (adica asa ca mine), cat uraste facultatile stupide (asa cum considera ca e a mea) si tot asa, chiar daca nu avea nimic personal cu mine. A doua zi am spalat rufe impreuna ca nu erau masini la camine atunci, iar apoi am mers in barul de metalisti unde se canta la chitarabig grin
Si de aici pana la a-l chema la prima cana de vodca la mine in camin nu fu mult (da, sunt romantica precum o cisma).
Si din noiembrie are stres pe cap.

| Ela_PuRpLe a răspuns:

O prietena comuna i-a dat lui nr meu de tel. si el m-a sunat, am vb, ne-am imprietenit iar dupa aceea m-a invitat in oras si de atunci suntem impreuna, adica de 10 luni.

| Alina_9354 a răspuns:

Ne-am intalnit pe messlaughing jucam pool in fiecare seara si din necunoscuti am devenit cei mai buni prieteni iar mai tarziu iubiti:X

| julieta a răspuns:

Pfff.ne-am cunoscut acum 8 ani, ma stresa fm cu beep-urile, msg, nr meu il luase de la varu lui pe care il cunosteam si eu. am vb la telf o perioada, dupa i-am zis ca vreau sa ne intalnim sa ne cunoastem.ne-am intalnit, am stat de vb la un suc, nimic iesit din comun, eu imi satisfacusem curiozitatea(sa-l cunosc) asa ca nu am mai dat importanta. dupa 2 ani de la aceea intailnire ne-am reintalnit la disco si am inceput o relatie. de atunci au trecut 5 ani, nunta se apropie si suntem fericiti happyhappy

| yanny`s a răspuns:

Ne cunosteam de vreo 3 ani, prima data am vb pe mess, ne-am dat ignor, apoi ne-am tot intalnit prin parc, dar ne intreceam amandoi in figuri, acum 2 ani, asta`vara ieseam cu prieteni comuni, dar nu ne siuportam unul pe altul, iar dupa 2 luni am ajuns sa ne plimbam amandoi si cand ne-am asezat pe o banca i-am furat un pupic si mi-am ascuns capul in bratele lui, iar nenorocitul incepuse sa radalaughing

si cam asta ar fihappy

| gheorghita a răspuns:

A bagat id'u meu in lista si am inceput sa vorbim, era cu mine in scoala dar eu nu il remarcasem pana atunci happy si lui ii placea de mine, era foarte timid imi dadeam seama ca ii palcea de mine, si l-am intrebat si nu recunoastea, iar apoi a recunoscut, si am inceput sa fim buni prieteni desi el dorea altceva, eu nu simteam nimic, dar treptat m*am indragostit, si inca mai rezista relatia, suntem de 1 an si 8 luni, nu m-as vedea fara el. A ta care este?

| swet girl 22 a răspuns:

Pai ne stiam de cand eram copii...si un timp a fost plecat iar dupa a revenit i neam reintalnit ...s-a indragostit de mine, eu de el, s acum suntem impreuna de 4 ani si 8 luni

| ame_3387 a răspuns:

Eu am intalnito la revelion. ei ii placea de mine eu eram indiferent si am mai iesit impreuna deoarece cea mai buna prietena a ei era impreuna cu cel mai bun prieten al meu. am iesit de vreo 4 ori pana c sa imi zica sa ne intalnim separat. Relatia prietenilor nostri s-a destramat cam la jumatate de luna insa noi ne-am apropriat si sunt cu ea d p 15 ianuariehee hee si sper sa mai fie

| Mara_1046 explică:

Un zambet "magic" in club a fost inceputul inceputurilor. Ne-am cunoscut timp de o luna, apoi n-am mai avut rabdare si l-am sarutat tongue...imi era tare tare drag! Ne-am indragostit treptat si ne iubim in fiecare zi mai mult, de acum un an si doua luni. big grin:X

| andreea8pogner a răspuns:

Poi neam cunoscut an austria la o discoteca unde tot mergeam eu si din prima zi am fost iubiti, neam placut unul pe altul si am ramas ampreuna, iar luna viitoare fac nunta cu el. ce sa mai zic il iubesc ma iubeste si asta anseamna mult.

| ThornAlike a răspuns:

:) faina intrebare!
Pai ciudat de faina intalnirea noastra. Ne-am intalnit pe la mijlocul lui ianuarie 2010 intr-un turneu de table pe net; eu aveam nume german si steag romanesc, ea avea nume romanesc si nu avea steag. Am salutat-o pe MD si am stat putin de vorba. Ne-am terminat partida de table si asta a fost pentru o perioada. Am plecat putin din tara (aproximativ o saptamana) si cand am revenit, am reintrat la o tabla si culmea intr-un loc unde sunt constant peste 9000 de oameni si intr-un turneu unde se umplu cele 10 locuri vazand cu ochii si nu stii ce nationalitate poate sa aiba persoana care intra in turneu, ne-am reintalnit acolo :).
De data asta am stat mai mult de vorba in loc sa jucam :D. Si am facut schimb de ID de mess amandoi zicandu-ne ca "vezi, ca eu nu stau prea mult pe mess"; dar din urmatoarea zi am stat in fiecare zi pe mess cateva ore :).
Eu (TD) sunt din Baia Mare si MD (MyDainty) e din Suceava. Amandoi avem peste 25 de ani. Daca la inceput a fost pentru mine doar o persoana placuta cu care puteam sa stau de vorba despre orice, in scurt timp a devenit FOARTE importanta pentru mine :).
Majoritatea prietenilor mei (baieti sau fete) imi tot spuneau: "mergi sa o vezi!". Le-am spus ca noi am convenit sa ne vedem doar in mijlocul lui iunie pentru ca asa va fi mai bine pentru amandoi.
Am mai vorbit intre timp multe lucruri si ne-am facut si anumite planuri impreuna :). O piesa pe care ea mi-a dat-o (dedicat-o as zice eu) sa o ascult e "Balada pentru o minune" de la cei de la Vank ( http://www.youtube.com/watch?v=HCgW5UGBKjI ) si se potriveste de minune cu ceea ce avem noi :).
Acum trece ea printr-o perioada mai dificila si se simte putin pusa la colt, constransa si singura. Sper doar sa treaca cu bine peste perioada asta si sa ne vedem ca sa o pot tine in brate >:D:D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-am intalnit iubirea pe un sait de pe net, a aparut in viata mea cand credeam ca nu mai exista iubirea adevarata, mi-a propus sa ne vedem dupa cateva zile, am acceptat ne-am cunoscut si ne-am placut foarte mult.Nu a durat decat 2 zile si el iar a vrut sa ne vedem astazi urmeaza sa ne vedem iar. A rasarit soarele si pe strada mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta i usor aveam 16 ani lucram la un laborator de cofetarie unde era taticu sef si era plecata casiera si eu i tineam locu si o venit o fata de 15 ani care vroia sa-isi comande tortul de ziua ei si asa eu trebuia sal livrez si pe langa tortul frumos pe care la primit a mai primit un cadou pe mine am facut schimb de nr de telefom si ID de meess si cam atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu inca nu am gasit fata si iubirea