| Carmen a întrebat:

Uneori ma simt ciudat.fiindca sunt cu prietenul de 3 luni, dar dinaintea mea a avut o prietena cu care a stat 4 ani si s-au despartit acum 2 ani.deci,chiar daca a trecut ceva timp, sustine ca nici nu mai are niciun sentiment pentruea si ca i-au ramas doar amintirile in gand, nu pot sa nu ma simt aiurea, sa nu ma gandesc de cate ori s-au culcat impreuna in acesti 4 ani. ce ar trebui sa fac sa nu mai fiu asa?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Carmen,Carmen...
TU esti impreuna cu el!
El este al tau acum, realizezi?
Putea fi si insurat timp de 4 ani cu ea, dar s-a despartit.Si nu numai ca s-a despartit, dar au trecut si 2 ani de atunci!
Nu crezi ca in doi ani,daca o dorea inapoi,se putea impaca de sute de ori?
Relatia lor s-a consumat,s-a sfarsit,nu mai are ce sa-i ofere,viata merge inainte!
Si uite ca este impreuna cu tine,dar nu cred ca este prea fericit din moment ce nesiguranta ta proprie,il chinuie.
Uita-te la tine.
Esti tanara, frumoasa si indragostita.
Crezi ca in ochii lui mai exista alta ca tine?
Nu, ar fi cu ea si nu cu tine.
Ce importanta are ce a facut in viata lui? Cu cate a fost si de ce?
Ai si tu trecutul tau.Ar fi bine sa nu poata dormi nici el noaptea gandindu-se cati ai sarutat, de exemplu? Nu e stupid?
Toate astea au trecut.Lasa-le acolo unde sunt si numara-ti zilele si viata din clipa in care sunteti impreuna.
De atunci existati unul pentru altul!
Asta conteaza,si sa fiti cat mai fericiti.
Dezbarati de ganduri negre,inhibitii si probleme inexistente!
Sunteti abia la inceput,nu exista probleme si nu incerca,din prea mult bine,sa creezi unele, doar din mintea ta.
Nu judeca trecutul nimanui, niciodata. Bucura-te sa te primeasca in viata lui cu bratele si inima deschise si intoarce-i favoarea.
Mult noroc!

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,fiecare are trecutul lui si trebuie sa respecti asta.Din moment ce e cu tine si de acea fata s-a despartit acum 2 ani, nu cred ca ai de ce sa te ingrijorezi.Conteaza prezentul, nu trecutul, fiecare are un trecut si asta nu poti schimba.Doar nu te asteptai sa fi tu prima lui iubire, nu trebuie sa te simti ciudat si nu te mai gandi la fosta lui iubita, mai ales de cate ori s-au culcat...esti culmea, pe bune.Bine ca noi fetele mereu ne batem capul si ne stresam cu chestii care nu isi au rostul si mereu ne aducem aminte de fostele desi ele nu mai sunt in viata iubitilor nostri,dar nu e cazul sa exagerezi,a avut si el o relatie, atunci tu nu faceai parte din viata lui, ma gandesc ca nici el nu e primul tau prieten.Nu te mai macina atat, conteaza prezentul si relatia de acum, nu ce a fost.Omul are dreptul sa isi aminteasca,daca e pana acolo si tu daca ai avut sau ai fi avut o relatie de asa lunga durata, nu puteai sa uiti complet, amintirile raman in suflet si asta nu iti poate lua nimeni.

| VodkaCoca a răspuns:

Parerea mea cand iti faci o relatie cu cineva nu trebuie sa-i spui trecutul, pentru ca dupa apar chestii ca asta sa te macine anumite lucruri s-au cand va certati sa va scoateti ochii unul la altul pentru chestii banale si nici nu va cunosteati pe atunci. Deodata ce s-au despartit inseamna ca au avut motivele lor ca daca acum mai simtea ceva pentru ea probabil avea sa umble inca dupa ea, deodata ce iti spune ca sunt doar amintiri ar trebui sa il crezi, la fel si cum se zice ca prima iubire nu se uita niciodata, eu cel putin cu persoana care o am acum alaturi nu ma mai incalzeste cu nimic prima iubire, desi am stat 2 ani si 6 luni cu prima iubire si au trecut 2 ani si de cand ne-am despartit, cand il vedeam ma treceau toti fiorii, simteam acel gol in stomac pe cand acum daca il vad nu ma mai incalzeste cu nimic, au ramas amintirile bune frumoase cum sunt e normal sa iti aduci aminte de ele dar nu mai au importanta, asa ca poate si el la fel.

| rino90 a răspuns:

1. e un rahat chestia cu amintirile, binenteles ca a ramas ceva undeva acolo, dar din moment ce s-au despartit... a existat un motiv asa ca nu iti mai face griji
2. nu e idiot sa iti zica ce ti-am zis eu ca pe urma pica pe el
3. o zice sa nu te ingrijoreze (toti suntem gelosi)
4. vorbiti despre asta 1-2 ori ca apoi o sa devina iritant. nu inchide discutia daca nu ai terminat tot ce iti vine prin cap. o sa te macine si o sa va afecteze.
5. si daca s-au culcat ce? acum e cu tine
6. chiar trebuie sa vb (nu in camera sau locurile unde va simtiti bine. de preferat cand va plimbati. )

| puishor69 a răspuns:

Monyk puti a hoit. uite un raspuns folositor dat de mine si nu e lung
@carmen mai lasa de la tine, esti orgolioasa

| ravens a răspuns:

Buna fiecare are un mod unic de a iubi.Da poate inca o mai are im minte dar acum este cu tine si presupun ca te iubeste nu? Acuma este geloasa pe aia ca de cate ori s-a culcat cu ea...Au fost impreuna nu ar trebui sa te intereseze asta.Ar trebuii sa te intereseze cum sa-l faci sa fie numai al tau tot timpu, sa nu-i dai motive sa se supere pe tine si cel mai important este sa-l iubesti.trecutu este trecut ce conteaza este prezentul si viitorul.Ce faci acum afecteaza viitorul asa ca fii cu bagare de seama asupra deciziilor pe care le ieiwinking