Unui baiat ii place de mine foarte mult imi spune ca ma iubeste si chiar imi demonstreaza asta, dar eu nu simt la fel pentru el ce fac?

Răspuns Câştigător
| theodoraafi a răspuns:

Daca esti sigura ca nu il placi vorbeste cu el. dar incearca sa nu il ranesti. pentru un baiat e foarte dureros. adica ca si la fete dar...
de ce nu incerci sa ii dai o sansa. te-ai gandit ca poate o sa fi fericita cu el?

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai daca tu nu simti la fel, atunci explica-i frumos ca nu il placi, ca vrei sa fiti doar amici, fa-l sa inteleaga sa nu se amageasca, dar spune-i intr-un mod frumos sa nu se simta aiurea si sa fie dezamagit, poate daca te iubeste ii va fi putin greu, dar daca nu simti nimic pentru el atunci nu are rost sa il amagesti, mai bine ii spui adevarul, se va obisnui el cu situatie, si eu am patit de multe ori sa fiu intr-o astfel de situatie ca tine, dar mereu am stiut cand sa spun nu si sa ii fac sa inteleaga ca nu se poate dar intr-un mod mai placut i-am zis, mai subtil sa nu se simta prost!

| Silvia a răspuns:

Si eu am problema asta cu vreo doi baieti.Gandeste-te bine daca il placi sau nu. Daca esti sigura ca nu il placi, vorbeste cu el si spune-i ca apreciezi sentimentele lui pentru tine, dar din pacate nu sunt impartasite.Intr-un final, va intelege, chiar daca ii va fi greu si il vei lovii in orgoliu. Sper sa rezolvi, pentru ca stiu prin ce trecihee hee.

| maimutzica a răspuns:

Pai spune-i ce simti tu cu adevarat si ca vreti sa fiti doar amici, nimic mai mult! Nu ii da sperante desarte daca tu chiar nu vrei sa ai o relatie cu el!

| ~LoOoLa~KyD~ a răspuns:

Pai nu stiu spune-i-o intr-un mod bland, nu il face sa il doara la inima pentru ca e groaznic si apropo zii ca nu poti sa fi cu el pentru ca esti cu alt cineva dar ii mai poti spune ca el este un prieten adevarat si ca nu vrei sa strici acea prietenie. Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ar trebui sa vorbiti atunci... ori ii spui ca nu simti nimic pentru el, ori iti mai lasi o perioada de timp sa vezi daca poti sa incepi sa simti ceva pentru el!
Bafta!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe langa faptul ca trebuie sa vb cu el, eu zic ca ar trebui apoi sa nu`i mai dai atata atentzie si sa-l km ignori. dandu`i atentzi fara sa vrei ii dai oarecum o raza de speranta din care se va alimenta mereu si el nu va reusii sa te uite deloc si nu este bine nici pentru tine (ca te vei simtzii prost) nici pentru el(ca va suferii foarte mult )
eu unu am patit chestia asta. ma intelegeam foarte bine cu o fata si ne purtam in asa fel incat toata lumea credea ca suntem impreuna (nu ne-am sarutat niciodata) eu ma indragostisem de ea dar ea ma iubea ca pe un frate care aveam grija de ea si atat...
mi-a luat mult timp sa`mi dau seama ca nu putem fii impreuna si ca trebuie sa accept doar ideea de prietenie. asa ca mai bine il ignori o perioada lasa`l sa te uite sa nu te mai vada sa nu mai stie nimic de tine. poai crede`ma ca veti devenii buni prieteni

| valivitezomanul a răspuns:

Impuscatelaughing.glumeam...sa vorbesti cu el si sa ii explicibig grin

| ElenuTzza a răspuns:

Off e naspa rau a patit fratiorul meu si crede-ma ca vreo 3 zile asculta numai evanescence - my immortal si numai cu ochi in lacrimi statea si el nu are secrete fata de mine si tinea enorm la acea fata big grin... e cam grea situatia