| NowForYou000 a întrebat:

Am o mare urgenta. Vreau un raspuns urgent. Mi-e rusine sa va zic, dar... Aseara am facut sex anal neprotejat. A băgat din greseala penisul in vagin (doar cateva secunde). Apoi am continuat anal. Din cate stiu, perioada fertila ar fi peste o zi sau două. Nu a ejaculat înăuntru. Dar sunt foarte îngrijorată. Am zis sa intreb aici sa fiu mai liniștită. Sunt sanse sa raman? Nu voi mai face asta vreodată... sa fac neprotejat. Vreau un raspuns urgent.
P.S. am urinat după.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru informarea ta corecta, trebuie sa stii ca sarcina NU se poate forma oricand, oricum, sau chiar si... din absolut nimic (nici ovul, nici sperma). De asemenea trebuie sa cunosti faptul ca sarcina se poate forma NUMAI/DOAR in acel caz in care sperma ajunge in mod sigur IN VAGIN si NUMAI/DOAR daca acest lucru se produce chiar si numai intruna sau in toate cele 4-5 zile care apartinat PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual respectiv. Deci in mod absolut sigur sarcina se poate forma numai/doar in cele 4-5 zile fertile, din numarul total al zilelor unui ciclu menstrual indiferent de lungimea acestuia. In concluzie in acest caz relatat de tine, practic este imposibil sa se formeze o sarcina. Sanatate!

7 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Cumpără test de sarcină ca să fiți liniștiți! Dar, e o altă problemă, mai gravă! Fii atentă în perioada următoare pentru orice apare suspect în jurul și interiorul zonei intime!
Indiferent cât de curată erai în zona anală, tot există pericol de infecție pentru tine! Sănătate și mai multă atenție data viitoare!

| RoCkKiD a răspuns:

Probabil ai sanse mai mari sa te alegi cu o infectie vaginala decat cu o sarcina.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, ai sanse mari sa ramai insarcinata, daca s-a scurs sperma in vagin si erai in perioada fertila.
In orice caz, o alta problema mare s-a intamplat: esti contaminata cu fecale, din cauza sexului anal si apoi vaginal.
Asteapta-te la o vaginita de toata frumusetea, in urmatoarele saptamani.

| mihai69 a răspuns:

Confirm și eu: în cel mult o zi o să ai simptomele unei infecții vaginale serioase!

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| alina2k18 a răspuns:

Mmmmm, analewinking
Sanse 0 din moment ce nu a ejaculat in scorburawinking

| Ela05 a răspuns:

Nu este șansă să rămâi însărcinată, însă sunt șanse să capeți o infecție în urină deodată ce a introdus penisul din anus in vagin fără al spăla înainte.