| anonim_4396 a întrebat:

URGENT, VA ROG CAT MAI SERIOS POSIBIL SA FIE RASPUNSUL.
*Eu nu il stiu pe M. sa fi fost interesat de vreo fata pana acum si stii cate veneau la mine anul trecut sa le fac lipeala cu el, au sfarsit prin a fi prieteni buni, nimic mai mult, asa ca nu stiu ce sa zic* asta spune o prietena comuna. El nu ma cunoaste personal, nu am vorbit niciodata, insa mi-a zis intr-o zi o fata: l-am vazut cum se uita din cap pana in picioare la tine. Am inceput si eu sa ma uit dupa el. Schimb de priviri totul ok cand dintr-o data nu mai iese din clasa, nici urma de el. Ii dau like pe fb, poke alea-alea, nimic inapoi si nu e ca si cum nu ar da like-uri, ca da la greu. Dar de cand cu like-urile si poke-urile sta numa pe fb.Cand ma vede se uita inspre mine, insa nu iese din clasa.
Ieri a stat pe hol de dimineata cand eu nu venisem inca la scoala. Se uita dupa mine, intru in clasa si incep ora. A doua pauza iar pe hol. Ma urc eu pe un calorifer care are vedere catre oglinzile din baia baietilor. Merge el la baie de 2 ori in pauza aia, trece prin fata mea de alte 2 ori, isi curata pantofii, in fine, ma vede ca ma uit la el si se razema de tocul usii de la clasa lui cu spatele si isi pune mana in solduri. Pauza urmatoare iar a iesit dar nu am mai iesit eu sa vad daca sta pe hol. A stat, atat am reusit sa aflu.
Azi iar nu a mai iesit pe hol cu toate ca ma vedea ca bantui pe acolo.
Crezi ca ma place sau?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Sfatosul2012 a răspuns:

Cred ca te plae dar nu vrea sa ti o arate. Ii place sa se joace cu tine cum si tie iti place sa te joci cu el.

| pikachuaby a răspuns:

Buna... la sigur te place.Dar parerea mea este ca nu trebuie sa'i spui ca'l placi.Intra in vorba cu el,dupa cum s-a mai spus,daca nu ai curaj in real,macar pe fb. scrie'i citeva zile tu rpima, apoi nu'i mai scrie deloc. Daca iti scrie el, prima data nu raspunde deodata, ci peste ceva timp, Ca sa'l enervezi. numai sa nu-l faci gelos. Fi'i mai rece cu alti baieti cand el este pe linga tine. happy cam asa ceva. Incearca, caci merge )

| PerfectInsanity a răspuns (pentru pikachuaby):

Da, dar gandeste-te ca eu ma uit la randul meu dupa el. Intrand cu el in vorba ii confirm ca il plac deci este ca si cum i-as zice ca il plac

| pikachuaby a răspuns (pentru PerfectInsanity):

Asa crezi tu... cand un coleg de clasa iti scrie, crezi ca te place?
fie, poate tu da. dar poti incepe discutia ca proeteni... apoi incepi sa flirtezi, usurel. daca el raspunde cu aceeasi moneda, flirteaza mai intens.
cand privesti la el, priveste astfel de parca vrei ceva sa'i spui.