| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca este lung si este mult de citit dar va rog sa imi spuneti sincer ce credeti pentru ca mie chiar imi place de el si nu sunt sigura daca si lui ii place de mine. Il vede o prietena mai demult ca se uita dupa mine si ma uit si eu la el si vad ca e frumos
si ce zicem noi, hai sa vedem ce iese ma uit si eu dupa el in speranta ca intelege ca ii dau unda verde si ca sunt interesata. Cand vede ca ma uit dispare din peisaj multa vreme subit sta in clasa pur si simplu si ori joaca table sau sah ori se joaca pe telefon
ok... il ciupesc pe fb, ii dau likeuri in ideea ca poate n-a priceput baiatu. Nimic, apoi vine ziua lui si zic ca gata, asta e ultima sansa. Intru pe el la 12 noaptea ii zic la multi ani si ca am vrut sa fiu prima care ii zice, el imi multumeste si racesc, ma enerveaza ca n-am putut sa merg urmatoarea zi la scl sa vad daca ma saluta sau ceva. In fine. Renunt, incep s ail ignor si nu mai ies din clasa nici eu. De atunci el numa la usa e laughing si numa cu ochii pe mine cu toata gasca de prieteni care la randul lor se uita inspre mine si ma ciupeste pe fb inapoi. Am zis ca poate abia atunci a observat, insa cea mai buna prietena care a si fost martora la tot a zis ca ea crede ca mi-a dat poke back pentru ca a vazut ca nu il bag in seama.
Astazi intru la el in clasa si gasesc pe banca lui o foaie pe care e un joc tampit cu nume de fete si numere si asa mai departe. Vad tot felul de nume numai al meu nu, asa ca, intrebarea mea e urmatoarea, daca ma place si baietii aia stiu si de aceea se uita la mine, de ce nu apar pe foaie, e posibil sa fiu de fapt subiectul glumelor lor uracioase? De aceea sa se uite la mine asa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. poate tocmai ca te place nu vrea sa te "murdareasca" in jocurile lor;
2. nici eu nu te-as fi scris pe lista daca te placeam;
3. eu am aruncat un coleg peste 2 banci ca si-a batut joc de o colega pe care eu o placeam... deci baietii cateodata protejeaza chiar inconstient persoanele pe care le plac.
4. pentru tine trebuie sa conteze numai ce iti spune personal, nu ce spune altora. In grupul lui de prieteni trebuie sa faca pe durul sa nu fie luat de fraier. Deci nu asculta ce se spune sau ce auzi ca spune prin altcineva, ci vorbeste cu el. Voi intre voi sunteti "voi", iar cu ceilalti sunteti altfel.

| asclepius a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte adevaratsmug respectwinking

5 răspunsuri:
| Justmeee a răspuns:

Nu-ti mai face sperante! Cel mai bine e sa vorbesti cu el, iar daca ti-e aiurea sa vorbesti serios da-o in caterinca, vrajeli si poate afli asa daca simte ceva pentru tine! Oricum indiferenta doare cel mai tare, si de aceea el a icneput sa te bage in seama cand tu ai inceput sa il ignori. Baietii de obicei tind ca atunci cand o fata ii place, sa faca pe "nebunu" si dupa daca fata nu-l mai baga in seama intervine orgoliul ala tipic masculin: Cum sa nu ma mai placa? ..sau ceva de genu, tot felul de intrebari...si o sa incerce sa te faca sa-l observi din nou dandu-ti importanta! ...parerea mea din cate am patit si euhappy

Răspuns utilizator avertizat
| Ykz a răspuns:

Bună.

Din câte văd eu, băiatul nu ştie cum să-ţi zică sau să se bage în seamă. Ori e prea timid, ori nu ştie că băiatul face primul pas. Vorbeşte cu el, bagă-te tu în seamă cu el şi află dacă te place sau nu, întreabă-l. thinking, dar prefă-te că nu eşti interesată, doar întreabă-l dacă te place şi vezi ce zice. big grin.

Succes :*.

| TraficantaDePupici a răspuns:

E posibil big grin. si mie mi se intampla lucruri de astea. asa ca incearca sa nuri mai pui sprante in ceva care probabil nu va exista. big grin