anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

*Eu nu il stiu pe M. sa fi fost interesat de vreo fata pana acum si stii cate veneau la mine anul trecut sa le fac lipeala cu el, au sfarsit prin a fi prieteni buni, nimic mai mult, asa ca nu stiu ce sa zic* asta spune o prietena comuna.
El nu ma cunoaste personal, nu am vorbit niciodata, insa mi-a zis intr-o zi o fata: l-am vazut cum se uita din cap pana in picioare la tine. Eu vorbesc mult, rad sar, sunt genul de fata cu care nu te plictisesti asa ca in general atrag atentia (atrag si barfe). Am inceput si eu sa ma uit dupa el pentru ca l-am surprins si eu uitandu-se la scurt timp dupa ce mi-a zis fata aia. Schimb de priviri totul ok cand dintr-o data nu mai iese din clasa, nici urma de el. Ii dau like pe fb, poke alea-alea, nimic inapoi si nu e ca si cum nu ar da like-uri, ca da la greu, mai era si on atunci. Dar de cand cu like-urile si poke-urile sta numa pe fb.Cand ma vede se uita inspre mine, insa nu iese din clasa.

Ieri a stat pe hol de dimineata cand eu nu venisem inca la scoala. Se uita dupa mine, intru in clasa si incep ora. A doua pauza iar pe hol. Ma urc eu pe un calorifer care are vedere catre oglinzile din baia baietilor. Merge el la baie de 2 ori in pauza aia la direct la oglinzi, trece prin fata mea de alte 2 ori vorbind la telefon, isi curata pantofii, se plimba cu un prieten povestind in fine, ma vede ca ma uit la el si se razema de tocul usii de la clasa lui cu spatele la mine si isi pune mana in solduri. Pauza urmatoare iar a iesit dar nu am mai iesit eu, sa vad daca sta pe hol si asteapta sa ies. A stat, atat am reusit sa aflu, nu stiu exact cat si fetele mi-au zis ca era cu spatele catre clasa noastra.
Are un frate care, ca si el se uita mult dupa mine si insistent.

Azi iar nu a mai iesit pe hol in primele pauza cu toate ca ma vedea ca bantui pe acolo. A iesit intr-un final intr-o pauza cand tot tipam eu de fericita ca luasem o nota mare si se uita ciudat la mine laughing apoi m-a luat un baiat pe sus si m-a invartit, la fel, se uita ciudat. Statea pur si simplu in usa si se uita la mine. Daca ma uit si eu, schimba privirea.

Crezi ca ma place sau face asa pentru ca ies eu in evidenta prea tare?

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat