| emaalexandra97 a întrebat:

cine ma poate ajuta si pe mine? este un baiat la scoala, de care am auzit de la niste colegi ca ma place(colegii mei s-au jurat ca nu este o miciuna). pe mess imi spune ca m-au mintit, ca el nu ma place si ca nici macar nu ma cunoaste, dar stie cum ma cheama(s-a interesat). problema este ca el in fiecare zi se uita la mine foarte mirat, trece chiar foarte aproape de mine.ieri eram cu niste fete si noi stateam in cerc si stateam si in mijlocul holului(era oricum foarte aglomerat pe hol), el venea cu inca un coleg de-al lui sa se duca la baie, si parca vroia sa se intoarca cand ma vedea, apoi eu m-am emotionat si am intrat in baie, cand am iesit, el a incercat sa plece, dar l-a tinut colegul sau, a iesit si el din baie si apoi s-a dus in spatele surorii mele si a colegei ei, si se uita fix la mine.in fiecare pauza iese si verifica daca sunt pe hol, daca nu ma vede, se duce la baie si trecand pe langa clasa mea, se uita in clasa la mine, daca nu ma vede nici acolo se duce si se uita in baie.credeti ca ma place, daca face toate astea, dar imi spune asa pe mess? el nu-mi spune genuri din alea urate, sa ma faca in toate felurile, nu face asa, si cand este in preajma mea este foarte rusinos, va rog sa ma ajutati cu un raspuns cat mai rapid.

Răspuns Câştigător
| Just4FunHD a răspuns:

Eu cred ca e vorba doar despre rusinare. Se rusineaza cand te vede si da te place. Insa daca vrei mai mult de atat nu trebuie sa te ascunzi si tu de el ci sa ii zambesti, sa te uiti si tu la el si apoi in alta parte spre colegii tai. Pana simte ceva mai mult. Daca va cunosteti destul de bine nu ezita sa il inviti undeva, asa iti vei da seama cum si ce simte. Doar sa nu fie in preajma anturajului sau, de preferabil ar fi sa fiti amandoi singuri. Anturajul il poate influenta intr-un fel sa spuna ce simte.
Daca accepta invitatia, fa ce ar putea sa faca o fata ca baiatul sa se indragosteasca de ea.Zambeste, aproba-l, uita-te in ochii lui cand vorbeste, da-i dreptate cam in tot ce zice, mai ia-l de brat, mai da-i drumul.asta e alt subiect.
Daca va refuza fa-l sa-i para rau ca te-a refuzat. Stai mai mult pe hol cu colegii in special baieti, asigurate ca faci pe unii sa te ia in brate, chiar daca el nu te vede. Va afla cumva. Zambeste-i mai putin, priveste-l mai putin si atunci se va simti respins si fara atentia ta iar data viitoare va face el urmatorul pas.

1 răspuns:
| anyska a răspuns:

Nu-ti bate tu capul cu el. Poate nu se uita dupa tine si e doar o fantezie a ta. Si daca se uita si te place lasa-l sa vina sa iti spuna si mai important sa-ti demonstreze! tongue