| Laviy a întrebat:

URGENT VA ROGcrying DAU FUNDA VA DAU CE VRETI NUMA AJUTATI-MAcrying Prietenul meu s-a despartit de mine din cauza unei minciuni bagata de "Cea mai buna prietena a mea", si nu e chestia ca o crede pe ea dar eu l-am mai mintit de mai multe ori si m-a prins cu minciuna, dar asa cum sunt eu, il iubesc enorm, dar de data asta chiar minte prietena aia a mea. Nu stiu ce pot sa fac. Prietenul meu o zis ca ma iubeste dar ca nu poate sa ma ierte si de data astacrying Si nu stiu ce sa fac, plang incontinuucryingbroken heart Un sfat va rogcrying

Răspuns Câştigător
| sophy_5853 a răspuns:

"prietena" ta cu siguranta il place si e invidioasa. Daca el te iubeste, va avea rabdarea sa te asculte, incearca sa ii explici ca te-ai schimbat, ca ai invatat ceva din toata chestia asta si nu vrei sa mai existe minciuni intre voi. Trebuie sa ii dovedesti ca esti dispusa sa devii o persoana mai buna de dragul lui.nu il lasa sa plece daca il iubesti atat de mult, sterge-ti lacrimile si fa ceva, nu mai pierde timpul.suna-l, rezolva situatia si.ai incredere in tine. Insa, daca sti ca il vei minti in continuare, mai bine renunti...pentru ca o relatie bazata pe minciuni nu va rezista niciodata. happy

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ti-ai batut joc singura de relatia asta.L-ai tot mintit si normal ca nu mai are incredere in tine.

Lasa-l sa-si gaseasca o fata mai buna ca oricum, chiar daca va impacati n-o sa mearga.

| Papusik a răspuns:

Daca l-ai mintit e normal sa nu te creda sad scuze ca zic.

Chiar daca va impacati relatia nu o sa mearga foarte mult.

| Alycaaaa a răspuns:

Vorbeste cu el si ca daca pr ta are dreptate sa aduc dovezi sau sa spuna exact ce s-a intamplat locul timpul si cu cine. Si nu il mai mintii deoarece poate ca o sa va uniti destinele si nu e bine sa iti minti jumatatea.

| Laura_2393 a răspuns:

Cea mai buna solutie este sa ii pui fata in fata. Prietena ta sa dea argumente la ceia ce sustine alfel nu merita credibilitatea prietenului tau. Spune-i ca recunosti ca l-ai mintit de atea ori dar ca de data asta nua i nici o vina si chiar daca tu nu meriti increderea ta nici prietena ta nu merita increderea pentru capresupun ca nu o cunoaste foarte bine. Sper sa va impacati, succes si altadata ai grija sa nu il mai minti

| pysy_5737 a răspuns:

Da sa stii ca el are putina dreptate.si nu te supara aia nu tie prietena care a bagat minciuni la prietenul tau ca sa va despartiti mie nu mi se pare normal asa ceva.si el nu mai are incredere in tine pentru ca u l-ai mintit.asta este pacat ca acum pari o mincinoasa in fata lui.ar fi bine sa vb cu el despre ce e vb si apoi asta este.numai nu mai dau o sansa relatiei asteia.

| SunShine_8563 a răspuns:

Depinde cu ce iai gresit. gasesteti pe altulwinking DUR DAR ADEVARAT dar nici el nu e sfant sa nu crezi ca nu te-a mintit poate vrea sa fie cu prietena ta aia "buna " sau ea cu elwinking bafta funda?
:*:*

| Kittttttttty a răspuns:

Asa am patit si eu sad am fost certata cu el timp de 4 luni dupa o relatie de un an, dar acum ne-am impacat pentru ca si-a dat seama ca a fost mintit de aia si nu de mine.Nu prea ai ce sa faci, dar totusi incearca cumva sa ii dovedesti ca nu ai facut nimic si ca prt ta minte.Asteapta sa rezolve timpu asta,e inexplicabil de greu, stiu si te inteleg, dar nici nu prea ai ce sa fc mai ales ca te-a si prins cu minciuna de atatea ori sad sper sa te creada si sa va impacati cat mai repede:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Grav sa minti de mai multe ori,atunci nu il iubeai? Daca mai poti vb cu el, si chiar il iubesti, JURAI ca nu il mai minti niciodata dar tine-te de juramint.altfel nu are rost insistenta, vei provoca doar ura.Mult succes.