| Cristian_Ionut_1984 a întrebat:

Salut,am o problema, cu un prieten si cu iubita lui, sunt foarte stresati, au 17 ani si amandoi nu au mai facut sex pana acum.Acum cateva zile 3 4 au facut sex,mai degraba au mimat,si-au frecat organele sexuale unu de altul,el mi-a zis ca dupa ei i-a curs niste sange maro din vagin, nu imediat dar dupa o ora doua, cam asa si mi-a povestit ca a citit pe net ca daca s-a masturbat inainte e posibil sa mai aiba sperma si sa fi ajuns la vaginul ei.Mi-a mai zis ca odata sau de doua ori i-a intrat penisul foarte putin, nici un sfert in vaginul ei. Astept un raspuns concret si daca au de ce sa le fie frica.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Horus35 a răspuns:

Trebuie să ai o relație foarte bună cu prietenul tău dacă acesta îți împărtășește amănunte atât de intime dintre el și iubita lui, arătând lipsă de respect și discreție față ea. Cât despre sângerare— deși nu acesta e motivul pentru care am decis în final să răspund, dar din moment ce am făcut-o, nu o pot trece cu vederea— nu ai specificat dacă iubita lui este răcită, a luat anumite pastile sau dacă i s-a terminat menstruația curând sau urmează. Dacă nu a existat penetrare, nu prea văd legătura dintre jocul lor și sângerare.

| Cristian_Ionut_1984 explică (pentru Horus35):

E putin racita, dar exista posibilitatea de sarcina?

| Horus35 a răspuns (pentru Cristian_Ionut_1984):

Eu nu m-aș grăbi să iau o decizie in cazul asta. Nu cred că e in perioada fertilă, e vorba doar de lichid preejaculator (nu menționezi nimic de ejaculare) și nu ai spus când s-a masturbat (câteva ore înainte sau imediat înainte de "sex") sau dacă a urinat între. Nu lăsa frica să-i influențeze judecata și să facă o prostie.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca are sanse sa fie gravida, mai ales ca pe tractul urinar (interiorul penisului) exista sperma, care s-a scurs involunatar in vaginul fetei, in primele secunde cand a fost reintrodus. Nu are importanta ca l-a introdus un sfert sau doar 1cm, penetrarea a fost deja facuta, deci sansele de sarcina sunt mari, dar numai daca fata, era in perioada fertila.
Singura conditie ca fata sa ramana gravida, este ca ea a fie in perioada fertila.
Sincer, nu vad motiv sa le fie frica, odata ce au ales cu buna stiinta si in cunsotinta de cauza sa se joace de-a sexul.
Daca aveau frica, nu se jucau deloc cu organele sexuale si nu exista acest risc de sarcina.

| corbulalbrosu a răspuns:

,,el mi-a zis ca dupa ei i-a curs niste sange maro din vagin, nu imediat dar, dupa o ora doua, cam asa,'' in cazul in care s-a produs asa ceva, inseamna ca joaca sexuala descrisa a avul loc in preajma menstruatiei, adica intr-un moment in care se poate aprecia ca atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se putea forma o sarcina este de la extrem de mica la imposibila. In astfel de situatii na ar trebui sa apara si nici sa existe motive de ingrijorare. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Faza cu,, prietenul meu are o problema,, e expirata.
De ce nu zici mai bine ca este vorba despre tine si prietena ta?