| bibi_9393 a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu de 6 zile, am locuit impreuna, ma iubea il iubeam, dar dintr-o data nu ne mai intelegeam, nu era nici o alta sau un altul intre noi doar ca el era prea comod eu faceam totul si el nimic si eu sufeream enorm; desi il iubeam...as vrea doar sa stiu ce as putea sa fac sa se intoarca la mine, sa ma caute macar, sa dea un semn de viata, Multumesc!

12 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Din cele mentioante de tine, te trateaza cu indiferenta, iar tu faci cea mai mare greseala daca de injosesti in fata lui.Crezi ca il cunoaste cineva mai bine ca tine de pe site-ul asta?! Eu nu cred. Daca te iubea si te respecta nu se ajungea aici, asa ca deschide mai bine ochi.Tu chiar observi ca lui nu'i pasa de tine? E alegerea ta ce faci mai departe...Eu personal daca as fi in locu tau, n-as mai privi inapoi!

| bibi_9393 explică (pentru ROB3RT89):

Multumesc.ai dreptate:*

| SingleStarOnTheSky a răspuns:

Buna!
Daca el tine macr putin la tine sunt sigura ca o sa mai incerce macar odata, macar sa te faca fericita. Daca nu, inseamna ca nu il meriti.Sa fim seriosi! Daca nici macar nu te ajuta sa pui masa,de ce crezi ca el este cu adevarat cel cu care merita sa iti petreci restul vietii?! Eu zic sa ai rabdare,sa nu faci tu primul pas,sa il lasi pe el, iar daca se intoarce si te roaga sa il ierti faci ce tu crezi tu de cuviinta(numai sa nu te lasi manipulata si condusa de iubire), iar daca nu se mai intoarce ar trebui sa renunti! Iti doresc o zi bunakiss!

| dana85 a răspuns:

Daca tu faceai totul, asta a fost decizia ta si ai acceptat acest lucru, atunci nu inteleg ce regreti. Din moment ce nu ati impartit impreuna atributiile in casa, inseamna ca nu si-a asumat responsabilitatea acestei relatii, nu a privit-o ca pe o relatie de viitor, ci a stat ca i-a mers bine, a gasit un loc caldut si o menajera.Este vina ta ca ai acceptat acest lucru, si din moment ce nu ai mai putut tolera situatie, cred ca orgoliul ranit nu te lasa sa ai liniste. Mergi mai departe si gaseste o persoana care sa te respecte si care sa-ti fie sprijin, iar acest lucru impune-l de la inceput.

| ZvT a răspuns:

Ce bărbat şi-ar dori o dezorientată ca tine. Ai ales să pleci, nu aştepta să se roage de tine să te întorci pentru că nu eşti singura fată din lume. Trebuia să te gândeşti înainte să ajungi în situaţia asta.

| Minks a răspuns:

Ce te face sa crezi ca ceea ce o sa citesti aici chiar o sa te ajute sa-l faci sa se intoarca la tine? Bag de seama ca n-ai mai mult de 15 ani.

| Liviucu a răspuns:

Situatie ca a ta sunt cu miile si spre nefericirea mea cat si a unei prietene si ea a avut aceeasi soarta cu un fost. Pur si simplu ce i-am spus ei iti zic si tie: uita-l pentru ca maniile internetului, fumatului, a alcoolului foarte greu dispar... Iar tu te-ai fi distrus complet cu asa o persoana dezaxata mintal. Ce este mai frumos decat sa gatesti intr-o seara de primavara rece cu fata ta? Ce este oare mai linistitor decat sa stii ca esti iubit dar sa si oferi pentru ca dragostea este reciproca? Doar atat am de spus: fa-ti cruce mare ca ai scapat de el si data viitoare incearca sa te indragostesti de cineva care chiar te merita.
Golanii, nesimtitii cat si pretentiosii nu au ce cauta in inima unei femei. happy

| MMihai a răspuns:

Eu faceam totul si el nimic si eu sufeream enorm; desi il iubeam...=
=deci erai acolo pe post de servitoare gratuită și de femeie pentru sex dar tot ne plătită...

De fapt, ce regreți?
Nu mai ai cui, să fii slugă, fără bani?
Posesori de pantaloni, pentru făcut sex, se găsesc peste tot...

| bibi_9393 explică (pentru MMihai):

Multumesc, ma bucur ca cineva, a inteles corect ce am vrut sa exprim; noapte buna

| miolina a răspuns:

Poate nu sunteti destul de pregatiti pentru a trai impreuna. Poate aveti caractere diferite. Ati trecut si prin greul vietii in diferite situatii?

| bibi_9393 explică:

Pentru cei doi care ati raspuns:nu eu am plecat, el a plecat pentru ca nu mai suportam situatia, el sa stea pe net, sa aiba timp pentru el si eu sa stau la cratita si nici sa ma simt iubita; da recunosc ca eu am scris ca as vrea sa se intoarca inapoi, dar sper sa fie altfel, sper ca daca m-a iubit sa respecte munca mea, ca eu faceam tot si el doar manca, lucru, iesiri si cam atat.