| POPTeodora a întrebat:

Urmează peste câteva zile sa îmi faca iubitul meu oral. Eu am grija de partea mea de jos, sunt o persoana curata dar din cate știu exista si mirosul și gustul care nu sunt prea plăcute... El spune ca nu ii pasa atâta timp cât sunt curata. Ar trebui sa îmi fac griji ca nu ii place sau sa ma las "purtata de val" și sa nu ma concentrez pe asta? M-as simți stânjenită sa fie deranjat de asta. Și btw, niște seriozitate și nu vreau răspunsuri din alea psihologice de genul iti e frica pentru ca nu ai încredere sau ca nu îl iubești și etc. Mersii

Răspuns Câştigător
| Iunicu a răspuns:

Fiecare păsărică are gustul și mirosul propriu.
Dar cel mai plăcut este sa mă ocup de o păsărică proaspăt spălată.
Și nu uita este foarte important să speli și anusul pentru că este de preferat mirosul de săpun, celui natural.
In rest, închide ochii și savurează fiecare senzație. Dă-i indicații dacă este necesar.
Este extrem de plăcut să aflăm cum și în ce fel va place mai mult.
Ajută mult dacă îi spui că îți place mai mult cum a făcut mai devreme sau dacă presează cu limba prea apăsat.
Și neapărat roaga-l să fie proaspăt bărbierit.
Și nu uita, vaginul tau conține mai puține bacterii decât gura ta.

23 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iubit oral? Sa inteleg ca doar pentru asta il tii langa tine? Unde l-ai gasit?

| POPTeodora explică (pentru darrio2007):

Deci stai ca nu înțeleg, de unde ai înțeles tu ca eu îl țin doar pentru sex? Nu am făcut niciodată niciun tip de act sexual și pe lângă asta chiar el s-a oferit sa îmi facă, nu înțeleg care e problema la asta. E ca și cum ai spune ca dacă iubitul ma pune sa ii fac oral ma tine doar pentru sex

| darrio2007 a răspuns (pentru POPTeodora):

Nu am spus asta. Dar ce intelegi tu prin iubit oral?

| POPTeodora explică (pentru darrio2007):

Iubitul meu care sa îmi facă oral. E vorba despre ordinea cuvintelor. Probabil te.a indus în eroare faptul ca scrie "Fac" in loc de "Facă"

| darrio2007 a răspuns (pentru POPTeodora):

Deci concluzia este aceeasi.

| POPTeodora explică (pentru darrio2007):

Deci care e concluzia? happy

| POPTeodora explică (pentru darrio2007):

Nu aștept răspunsul tău, durează prea mult. Dacă tu ai ajuns la concluzia ca eu sunt împreună cu iubitul meu de 8 luni doar pentru sex oral, incearca sa mai citești ce am scris mai sus, poate o sa înțelegi mai bine contextul. Ce am spus eu e ca va urma sa îmi facă oral și am emoții, atât. Chiar sunt curioasa sa aflu ce concluzie ai tras tu din tot ce am scris

| darrio2007 a răspuns (pentru POPTeodora):

Intre timp ai editat intrebarea.

| POPTeodora explică (pentru darrio2007):

S.a editat singura, nu știu sa editez eu pentru ca nu folosesc prea des și tot ce pare schimbat este faptul ca în loc de "fac" " scrie" Facă"

| darrio2007 a răspuns (pentru POPTeodora):

Singura nu se editeaza. Sunt de 11 ani pe acest site si nu ma poti duce. Dar asta e. Mergem inainte. Succes cu iubitul oral sau cum vrei sa-l consideri.

| POPTeodora explică (pentru darrio2007):

Damn, e greu sa înțelegi ce vrea cineva sa spună, nu? Eu NU am schimbat din Fac in Facă, nu îmi pasa dacă ma crezi sau nu. Nu îmi mai bat capul sa îți explic faptul ca e vorba despre iubitul meu care îmi va face oral, nu sa îmi fac un iubit care sa îmi facă oral. Este ultima oara când am spus.o și dacă nici de data asta nu ai înțeles, nu știu cum sa îți zic dar ești singurul care nu a făcut.o după cum poți vedea din răspunsurile celorlalți

| POPTeodora explică (pentru darrio2007):

Sunt o persoană corecta și nu am absolut niciun motiv sa te mint dacă am editat un mesaj pentru ca nu am nimic de pierdut și ce e corect, e corect. Nu am nici alzheimer ca să nu țin minte dacă am făcut.o și oricum nu știu cum sa o fac

| Violleta2022 a răspuns:

Folositi prezervative atat pe penisul lui cat "foite" pentru pasarica ta si nu veti mai avea probleme cu gustul, mirosul sau bolile sexuale.

https://www.csid.ro/......-16286131/

In caz de nu gasiti "foite" pentru sexul oral feminin, se poate taia pe lungime un prezervativ masculin si evident capatul lui, folosindu-se la fel de bine.

| mihai69 a răspuns:

Dacă tu ai încercat să-ți guști nectarul și nu ai pățit nimic, tot așa va fi și pentru el. Ba poate chiar ceva mai mult, mai intens, știind că plăcerea pe care ți-o oferă este cea care determină creșterea producției de licoare magică. Și așa cum spunea și altcineva mai sus, dă-i de înțeles, verbal sau prin mișcări, ce si cum să facă pentru a-ți face cât mai multă plăcere.

| Mopmop a răspuns:

Buna. Foarte importanta este igiena. Un alt aspect este locatia in care veti face dragoste. Cautati sa fie un loc in care sa va simtiti amandoi in siguranta si fara riscul de a fi intreruptihappy
Nu grabi lucrurile! Totul usor si fara constrangere.
Un alt aspect important este sa gasiti o pozitie in care el se simte confortabil. Posibil sa iti propuna 69 insa nu neaparat iti cere sa ii faci si tu sex oral prin asta. 69 cu barbatul pozitionat pe spate ii ofera confort maxim si acces facil la.....intelegi tu.
Nu in ultimul rand, daca obtii orgasmul nu te simti jenata. Lasa-te purtata de val!

| Dintrebare a răspuns:

Daca faci dus inainte, nu exista niciun motiv ca sa iti faci probleme legate de gust sau miros. Oamenii fac sex oral chiar si daca nu fac dus fix inainte de asta. Doar ca nu sunt subiecte despre care lumea sa discute foarte mult. Sunt persoane care merg in club si intalnesc pe cineva acolo si apoi fac sex oral fara dus inainte. Nu zic ca asta ar fi indicat, doar vreau sa subliniez ca lucrurile se intampla. Acum esti la inceputul vietii sexuale si e normal sa ai anumite temeri si retineri, dar cu timpul lucrurile o sa se aseze. Asa ca incearca sa fii relaxata si totul va fi bine.

| SociopatuI a răspuns:

Lasa-l sa te linga cat vrea el. Si chiar daca nu i-ar placea, nu va spune. O va tine pentru el ca sa nu te simti tu stanjenita. Asa ca, rupeti fasul nebunilor. Come on baby, come on!

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Sexul oral trebuie sa fie o dorinta de-a ta sa ii faci; sa nu te simti fortata sa ii faci doar pentru ca si el iti face tie sex oral. Daca vrei, fa-i. Daca nu vrei, zi-i pas.
Apoi, cel mai important lucru la sexul oral e igiena. Cum e si prima oara cand ii faci, roaga-l sa se spele (de fata cu tine) cu apa calda si sapun in zona intima. Peste tot: penis, scrot, capul penisului.
Pentru inceput, parerea mea, e ca zona intima a partenerului ar trebui sa fie fara par pubian. Uneori, chiar cel mai mic fir de par pubian, ajuns in gura ta, iti poate cauza greata, si dorinta sa nu ii mai faci sex oral niciodata.
Atentie si la modul cum arata penisul. Daca vezi orice fel de rani sau lucruri ce nu ar trebui sa fie acolo, orice ti s-ar putea parea suspect, nu pune gura pe el.
Inca un lucru: daca iti va placea ceea ce ii vei face, eu te sfatuiesc, ca prima oara sa nu iei direct sperma in gura. Lasa-l sa ejaculeze pe corpul tau, pe sani, undeva, si linge, vezi daca iti place gustul materialului lui seminal. Sunt femei carora le repugna sperma, dar le place sa se faca sex oral, pana la un anumit punct, cand penisul se erecteaza suficient pentru penetrare vaginala/anala.
Exista zeci de modalitati de a face sex oral. Urmareste pe internet, modalitati de excitare a penisului prin sex oral. Eventual, intreaba-l si pe el ce si-ar dori sa-i faci, si daca ii place ceea ce ii faci.
Succes! Si placere maxima!

| POPTeodora explică (pentru Octavian81):

Mulțumesc mult de răspuns! Totuși, eu ma refeream sa îmi faca el mie sex oral.

| Octavian81 a răspuns (pentru POPTeodora):

Asta trebuie sa ffie reciproc, intre parteneri. Vorbiti deschis despre ceeea ce vreti sa faceti cand faceti sex.
Igiena e importanta pentru ambele parti.

| POPTeodora explică:

In primul rand am 16 ani, urmează 17. În al doilea rand, cât timp eu rămân anonima și nu îmi dau numele real (nu, nu ma numesc Teodora Pop) nu inseamna ca ma afișez. TPU este creat pentru a da/primi sfaturi, ceea ce caut și eu, din partea unor persoane (preferabil fete) care trecut prin aceleași gânduri cât și băieți care îmi pot spune dacă ce am menționat în întrebare e deranjant. Dacă ar fi asa cum spui tu, nu ar mai exista categoria Dragoste/Sex. Nu vreau sa mi se plângă de mila sau sa va pese de mine și ce fac eu, ci am venit strict pentru un sfat.

| POPTeodora explică:

Dacă eu voiam sa devin actrița porno, nu ma afisam pe TPU cu problemele mele, ci pe alte site.uri?