| dirtydancer700 a întrebat:

V-am întrebat anterior daca le plac fetelor un set de calități. Acum revin cu o alta intrebare. Dacă îi arăți unei fete ca esti un bărbat în adevăratul sens al cuvântului va fi cucerită? Adica sa fi puternic, cu capul pe umeri, care stie sa se poarte cu o fata, poate romantic, etc.Sau totul se rezuma la bani si masina?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca exagerezi fara sa gandesti!
Cam 90% din populatia Romaniei sunt oameni simpli, cares e casatoresc din dragoste, fara sa le pese de masini si bani.
Asadar, de unde naiba generalizarea asta?
Pe vremea cand m-am maritat, eram doi prapaditi de studenti, fara casa, masina si cam nimic altceva. Dar asta nu ne-a impedicat sa ne iubim, sa ne casatorim si sa ni le facem singuri, asa cum fac toti oamenii acre isi intemeiaza casnicia pe dragoste.
Masina si banii, sunt un bonus care conteaza intr-o foarte mica masura, nefiind importante in relatiile de dragoste.

| Plato a răspuns:

Intelege ca fiecare persoana vrea altceva de la partener. Nu exista un om perfect pentru toata lumea, un barbat desăvârșit, zeu. Unora le place un fel, altora altul

| Goete a răspuns:

Adica toate fetele sunt cucerite de tipi musculosi sau cu bani? Nu ma mira ca nu iti gasesti o partenera gandind astfel despre ele

| dirtydancer700 explică (pentru Goete):

Nu ma refer la mușchi! Puternic adica sa aiba un caracter puternic, sa fie stăpân pe el, sa fie independent, adica sa nu se comporte ca un laș!

| Goete a răspuns (pentru dirtydancer700):

Si ce fata si-ar dori un las si un fusta-mamei langa ea?
E normal sa nu vrea asta NICIUNA

| dirtydancer700 explică (pentru Goete):

Da, dar sunt cazuri de fete care profită doar pentru că "iubitii" lor nu sunt suficient de BARBATI pentru ele și altceva nu le pot oferi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce crezi de cuvinta trebuie sa faci pentru tine, nu pentru a arata cuiva ceva.

| dirtydancer700 explică (pentru anonim_4396):

Nu, eu am întrebat ce le place sub altă formă. Adică dacă vor si altceva in afara de bani si masina, care desigur ca sunt importante, dar daca le intereseaza mai mult persoana decât partea materială.

| anonim_4396 a răspuns (pentru dirtydancer700):

Nu au nici o legatura banii si masini.mai important e ce grupuri sociale frecventezi, cat de placut esti per total de alte persoane si catã lume te cunoaste. Aia e cel mai important. Si binenteles persoana ta.

| ibaal a răspuns:

Depinde ce vrea si ea...ca daca vrea bani si masina..stai tu in *** si-n cap ca n-o clintesti laughing

| Andrei6699 a răspuns:

Nici una nici alta, trebuie sa te placa la prima vedere, si ca sa ai cat de cat o sansa cu ele trebuie sa fii arogant cu ele