| Baby_9059 a întrebat:

V-as ruga sa cititi pana la sfarsit, si sa va spuneti parerea. Deci acum sunt la liceu si fostul meu prieten de care m-am despartit acum un an si jumatate se comporta ciudat. Eu m-am despartit de el pentru niste chestii pe care le-a facut, se puteau ierta, dar mi s-a parut ca i-am oferit destule sanse. Deci m-am despartit de el desi il iubeam, si eram sigura ca il voi uita cu timpul. Dar se pare ca dupa un an si jumatate nu il pot uita, il vad in fiecare zii la liceu pentru ca, clasele noastre sunt amandoua de a9a una langa alta, dar nu stiu de ce mai simt asta pentru el mai ales ca el acum spune ca ma uraste si alte lucruri oribile, ma priveste mai mereu cand trec pe langa el sau asa mi se pare ciudat, unii priteni spun ca el de fapt ma mai place dar nu vrea sa recunoasca din orgoliu, eu nu mai stiu ce sa cred sincer. spuneti-mi parerea voastra.

Răspuns Câştigător
| zeeeeeex a răspuns:

Nu ai de unde sti pana nu auzi din gura lui daca te mai place sau nu. Parerea mea e ca mica asta povestioara daca i-o povestesti lui si dati cartile pe fata, ajungeti la un comun acord eventual o impacare.

8 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Seniorita dapp "contactul vizual" e problema! Ceea ce cred ca nu se poate rezolva! Uite iti propun sa te duci la el sa il intrebi (nu prea e frumos din partea unei fete sa.) Daca mai simte ceva pentru tine?! aici sunt doua 3 raspunsuri: 1. zice simplu ca DA
2. zice simplu ca NU
3. daca se balbaie ca prostanacu,iti sugerez sa te agatzi repede de un alt baiat,poate asa o sa il uiti! Incearca sa nu ii compari, si sa iti placa acel baiat, nu sa stai de bibelou cu el doar pentru a avea prieten! Succes

| Lexus28 a răspuns:

Impacati-va.

| Any a răspuns:

Iti dai seama ca de buna seama ce te analizeaza cand esti prin preajma lui inca te mai iubeste, dar daca te-ai despartit din cauza unor probleme care le-a facut inseamna ca merita ceea ce ai facut.Acest lucru se intampla la aproape fiecare fata, dar dupa ce vei cunoaste un alt baiat si poate iti va darui ceea ce fostul nu ti-a oferit o sa-l uiti. Funda!

| Flory_2430 a răspuns:

Sincer te place, incearca sa intri in vorba cu el macar cu un buna...si daca iti raspunde la fel incepi discutia cu cmf? si din asteahappy bafta>:d

| Andreeaa19 a răspuns:

Incearca sa porti o discutie cu el pe tema despartirii voastre, sh atunci poate el iti va spune daca te mai placebig grin

| alexutza697595 a răspuns:

Eu cred ca te place inca. Poate chiar e orgolios si vrea si el sa te uite o data ce tu te-ai despartit de el. Poate daca tot tu te-ai intoarce la el...ar fi altfel. Incearca!

| computerizatul a răspuns:

Hmm... Pai eu cred ca te mai place happy Dar cea mai simpla solutie e sa te duci la el si sa ii zici: "De fapt eu inca te mai plac si mi se pare ca si tu ma mai placi. Ma mai placi sau nu?"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ochii care nu se vad... se uita! Faptul ca ai contact (cel putin vizual) cu el ingreuneaza al dracului situatia. Fa ce vrei, dar fa ceva sa nu-l mai vezi in fiecare zi!