| anonim_4396 a întrebat:

V-ati gandit vreodata sa nu faceti dragoste cu iubitul/iubita pana dupa casatorie?

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Naa

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta

| Werrich a răspuns:

Da, m-am gandit, e o idee foarte buna, pentru ca prin acest fapt nu obiectifici femeia ca obiect de provocare a pornirilor animalice, ci ii arati aprecierea ta.

| SilentRain a răspuns (pentru Werrich):

Exterm de rar sa găsești un băiat așa, daca nu oferă sex bărbații își pierd interesul

| cepIm a răspuns (pentru SilentRain):

Iubito, nu cred ca vrei sa ai de a face cu virgini care ejaculeaza precoce la 10 secunde de cum au simtit buza carnoasa si suculenta.

| SilentRain a răspuns (pentru cepIm):

Virginitatea nu-i un handicapat sau o trăsătură urâtă de caracter
Nu totul se rezuma la sex

| Werrich a răspuns (pentru SilentRain):

La bisericile neo-protestante (penticostale, baptiste) au loc intalniri de tineret unde baietii singuri pot intalni fete singure in vederea intemeierii unei familii.

| cepIm a răspuns (pentru SilentRain):

Sexul si personalitatea constitute baza unei relatii in egala masura. Degeaba ai personalitate daca la pat omul nu te satisface. love struck

| SilentRain a răspuns (pentru cepIm):

Nu-i o prioritate, se pot găsi diverse soluții pentru "acea problema "
Caracterul este o prioritate
Degeaba de arde bine daca te tratează rau

| mastadont a răspuns:

Doar ca experiment, am încercat să-mi imaginez de ce aș face asta. Am ajuns la concluzia că e o aberație și nu aș face-o nici-o dată. Argumente pentru a face sex înainte de căsătorie sunt destule, cum ar fi faptul că e important să știi dacă ești compatibil cu persoana respectivă din punct de vedere sexual și mi se pare o lipsă de încredere să-mi ceară partenera așa ceva. Înseamnă că ea ar avea nevoie de un act să fie sigură că o iubesc și m-aș gândi serios dacă nu vrea doar lucruri materiale. Dacă nu te potrivești e mult mai ușor să te desparți dacă nu ești căsătorit.

| DonEduardo a răspuns:

Nu.

| geoconda a răspuns:

Am auzit asta de la un domn :,, Dacă vrei să vezi dacă te iubeste cu adevarat, pentru ceea ce ești tu in interior, nu la exterior, spune-i chestia asta si atunci vezi Dacă acceptă, te vrea pentru suflet, dar daca nu accepta, nu e pentru tine"

| Olsen a răspuns:

Nu ca nu sunt fanatic religios și nici bolnav psihic cum sunt fanaticii religioși.
Hai sa gândim logic!, o fata așteaptă 5 ani pana sa se căsătorească, sa capete încredere în băiatul respectiv, bărbat,, și 5 ani e o enormitate când noi ne confruntam cu covid și alte pericole care oricând ne poate ucide (am avut covid și eram sa mor) ceea ce reiese ca tu poți aștepta 3 ani sau 7 ani pana la căsătorie dar exista mari sa nu mai apuci fiindcă în orice moment poți sa mori, sa vina un idiot sa te calce cu mașina beat sau drogat la volan și subt mii de exemple de aceea trebuie sa profitam de orice moment al vieții ca și cum ar fi ultimul! Azi ești!, mâine nu mai ești! Nimeni nu îți poate asigura cum va decurge viata ta., viata este imprevizibila mor tineri chiar în secunda asta din orice cauza, trebuie sa fi idiot sa aștepți atâția ani în ziua de azi când ne confruntam cu atâtea probleme.

| Olsen a răspuns (pentru Olsen):

Exista mari șanse sa nu mai apuci *

| cepIm a răspuns:

Nu. Doar nebunii religiosi fac asta.