| Anonima22042020 a întrebat:

V-ați lăsat atinse la modul mai mult decât prietenesc de un bărbat cu care nu erați intr-o relație oficială? Și sarutate...

14 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Nu.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, categoric NU!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Aici vă răspund cu un vers, care se zice că e din Eminescu.
Stimată doamnă și distinsă,
Când v-ați simțit profund atinsă,
Erați călare, sau întinsă?

| Freya1 a răspuns:

Dacă nu aș avea o relație și aș fi dispusă la o prietenie cu beneficii probabil ca da (cu toate ca nu prea pot sa fac eu chestii de genul dar nah).

| Sofer a răspuns:

Dacă le place asta. Normal ca se lasă atinse.

| AnastasiaK a răspuns:

Ok, deci în secolul 21 e un secret faptul că există prietenii cu beneficii, aventuri de o noapte și femei care înșală? Încă ne prefacem că sexul se face numai după căsătorie sau cum?

Chiar mi se pare un pic imatură ideea de a intra într-o relație și abia apoi a cunoaște partenerul mai bine. Nu e mai logic invers? În fine, poate de aia eu am avut doar 3 relații în ultimii 8 ani, iar altele pierd socoteala după doi ani laughing

| Ofiintă a răspuns (pentru AnastasiaK):

Este absurd să intri într-o "relatie", iară mai apoi să cunoști persoana.
O relație devine una în timp.
Asta dacă cei doi se mai mențin unul lângă altul.
"Îmi place" atunci când cineva îmi adresează o intrebare legată de numarul relațiilor avute, fără a se pune problema dacă am avut vreuna.
Asta pentru că merg pe mentalitatea in care, ei incă nu cunosc persoana, dar deja se află intr-o "relatie" cu aceasta.

| AnastasiaK a răspuns (pentru Ofiintă):

La întrebarea "cât?", răspunsul poate fi întotdeauna și 0, I don't see a problem there. Deși mi se pare stupidă întrebarea în sine pentru că răspunsul nu te ajută să cunoști omul cu nimic. Pot fi 10 relații oficiale și persoana să fi avut sute de parteneri de sex sau, la fel de bine, e posibil ca în 5 din 10 relații să nu fi trecut de stadiul de sărut din cauzele mai sus menționate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma intreb daca tipele care ti-au spus nu sunt ironice sau tampite.Cred ca a 2- a varianta, totusi.

| MValentin a răspuns:

Cine face asta chiar si in 2021 avand deja conceptul de,, relatie,, si de,, sentimente,, este un jeg al umanității

| S8N a răspuns:

Este mult mai normal decat crezi. Din perspectiva barbatului am facut-o des (logic, cu alte fete care la randul ei a facut-o cu mine)

| tzionut a răspuns:

Iti raspund din perspectiva barbatului.
Daca imi place o femeie ii spun, ii arat indiferent de relatia mea cu ea.
Daca e atrasa de mine, nu ma va respinge, daca nu ma sictireste, impune limite...

| mdc98 a răspuns:

Nu, lol.
Iar ala nu e barbat ce face asta. Nu stie respecta o femeie.

| Roroxx2000 a răspuns:

Dacă îmi place acel bărbat, de ce nu? Așa poate ne cunoaștem și mai bine.