| anonim_4396 a întrebat:

V-ati razbunat vreodata daca ati fost ranite/raniti in dragoste? Daca da, v-a ajutat cu ceva?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu m-am razbunat. N-ai de ce, nu-ti iese nimic decat o suferinta si mai mare atat a ta cat si a persoanei iubite.

| Demonull a răspuns:

1.cred ca involuntar
2.habar nu am

Răspuns utilizator avertizat
| varcolaccc a răspuns:

Daca ai fost ranita timpul iti va vindeca ranile. Nu e bine sa te razbuni fiindca Dumnezeu le aranjeaza pe toatewinking. Cunosc : Unul a inselat-o pe o fata cu alta aceasta sa desp de el si dupa aia si cealaltă "amanta" ca sa zic asa si a ramas baiatu... Înțelegi tu. In cazul celălalt la baieti care sunt instalati e la fel.

| Keith a răspuns:

Nu,niciodata nu m-am razbunat si am fost destul de ranita in dragoste stii vorba aia. Daca vrei sa fii fericit o clipa razbuna-te, daca vrei sa fii fericit toata viata iarta.

Răspuns utilizator avertizat
| trance04 a răspuns:

Crezi ca razbunarea este o solutie? Viata mai are si asa ceva.din pacate dar nu trebuie sa ne gandim la razbunare

| ILoveWeekends a răspuns:

Eu nu am facut asta, insa consider ca daca cineva o face este pentru ca in primul rand a fost grav ranita si in al doilea rand nu si-a iubit cu adevarat partenerul.

| DnZuuL a răspuns:

Deci.Zic si eu ca in filme...Razbunarea nu aduce nimic bun..Iti da satisfactie pe moment.dar dupa poti simti vina poti intra in belele.Zi si tu ca batrinii big grin. Dumnezeu nu bate cu batul big grin..Deci lasa razbunarea si incearca sa mergi mai departewinking

| All3x4You a răspuns:

Bunawinking eu sincer sa fiu nu m-am razbunat, vorba aceea,, Razbunarea e arma prostului'' n-are rost.Nu castigi nimic daca te razbuni.Crezi ca vei schimba ceva? nu cred...